Az oroszok kiütötték a magyar együttest

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 15. 15:22
Hiába játszott remekül az első félidőben a magyar kézilabda-válogatott, végül nagy különbségű, 33-24-es vereséget szenvedett a világbajnok orosz együttestől. Görbicz Anitáék négy forduló után öt ponttal a harmadik helyen állnak a pekingi olimpia kézilabdatornájának B csoportjában.

A magyar női kézilabda-válogatott úgy lépett pályára Oroszország ellen a B csoport 4. fordulójában, hogy győzelme esetén a második helynél rosszabb pozícióban nem végezhet hatosában.

Persze, ehhez a világbajnoknak is volt egy-két szava, amely a mérkőzés elején elhúzott, a 4. percben már 3-0-ra vezetett. Ezután a magyar válogatott is meglőtte első gólját, Tóth Tímea volt eredményes. Sajnos, a találatunk nem sokat változtatott a játék képén.

Az oroszok sorra lőtték góljaikat, viszont a pozitívum, hogy lányaink legalább tartották velük a lépést, a háromgólos különbség azonban állandósult. Egészen 11-8-ig, amikor Bódi Bernadett szélről lőtt találatával, Görbicz Anita hetesével és Tóth Tímea átlövés góljával kiegyenlített a magyar válogatott.

Sőt, a 25. percben, a mérkőzésen először sikerült megszereznünk a vezetést, 13-12-nél Hajdu János együttesénél volt az előny, de csak egy pillanatig. Irina Bliznova és a remekül játszó, az első félidőben öt gólig jutó Ludmila Posztnova góljaival a félidő végére visszavették a vezetést az oroszok. A világbajnokkal teljes mértékben partiban lévő, megalkuvást nem tűrő lányaink egyetlen gólos hátránnyal, 15-16-tal mehettek pihenőre, azaz a második félidőre megmaradt a reményünk a győzelemre is.

A második félidő elején nagy adok-kapokba ment bele a két együttes, a magyar csapat viszont csak a 38. percig tartotta a lépést az orosz gárdával, amely hirtelen háromgólos előnyre tett szert (21-17). A mieink többször is csúnyán eladták a labdát, így Jevgyenyij Trefilov gárdája lerohanásból könnyű találatokat szerezhetett.

A 44. percre tovább nőtt a különbség a két együttes között, a magyar válogatott támadásban elbizonytalanodott, miközben az oroszok 25-18-as előnyre tettek szert, úgy tűnt, elúszott a találkozó.

Ettől kezdve már nem is változott a játék képe, az oroszok eladott labdáink után leindításból kényük-kedvük szerint szerezhették góljaikat, s az 54. percre a kelet-európai válogatott már tízgólosra nővelte előnyét (30-21).

Az utolsó pillanatokra annyi célja maradhatott Hajdu János csapatának, hogy némileg kozmetikázzon az eredményen, hiszen a gólkülönbség a csoport végeredményében nagyon sokat számíthat. Ez nem sikerült, a magyar válogatott ugyanis a végén kilencgólos vereséget szenvedett.

NŐI KÉZILABDATORNA, B CSOPORT, 4. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG - OROSZORSZÁG 24-33 (15-16)
Peking, Olimpiai sportközpont sportcsarnoka, V: C. Dinu, L. Dinu (románok)
MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr (kapusok) - Ferling 2, Vérten 4, Pigniczki, Görbicz 6, Tóth T. 4, Szamoránsky 1, Bódi 2, Szűcs 3, Borbás, Hornyák 1, Kovacsicz, Tomori 1
OROSZORSZÁG: Szuszlina, Szidorova (kapusok) - Poltoraszkaja 1, Romenszkaja 1, Posztnova 8, Karejeva, Andrjusina 2, Uszkova 2, Poljenova 5, Turey 2, Sipilova 3, Marennyikova 2, Dmitrijeva 2, Bliznova 5