A félidő után robbantott a Team USA

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 20. 16:01
Harmincegy ponttal nyert az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottja a pekingi ötkarikás játékokon a torna negyeddöntőjében. Kobe Bryant huszonöt pontjával a Team USA vezére volt az Ausztrália ellen 116-85-re megnyert mérkőzésen.

FÉRFI KOSÁRLABDA, NEGYEDDÖNTŐ:
EGYESÜLT ÁLAMOK – AUSZTRÁLIA 116-85 (25-24, 30-19, 34-18, 27-24)
Olimpiai Kosárcsarnok, 11 083 néző. Vezette: Arteaga(spanyol)
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Bryant 25/12, James 16/3, Anthony 15/6, Williams 10/3, Bosh 10, Prince 9/6, Howard 8, Wade 8/3, Redd 5/3, Boozer 4, Kidd 4, Paul 2. Szövetségi kapitány: Mike Krzyzewski
AUSZTRÁLIA: Mills 20/12, Saville 13/6, Ingles 11/9, Newley 10/3, Anstey 7/3, Nielsen 7, Barlow 5/3, Bogut 4, Worthington 2, Redhage 2, Bruton 2, Andersen 2. Szövetségi kapitány: Brian Goorijan.

A negyeddöntő toronymagas esélyesének számított az Egyesült Államok válogatottja Ausztrália ellen, hiszen Kobe Bryanték az európai sztárcsapatokat gyakorlatilag lemosták a pályáról. A görögöket huszonhárom, a világbajnok spanyolokat harminchét, míg a szintén élcsapatnak számító németeket negyvenkilenc ponttal verték.

A találkozó első kosarát – csakúgy, mint a németek elleni utolsó csoportmeccsen – Carmelo Anthony szerezte, de ezúttal keményebb fába vágta a fejszéjét a Team USA. Igaz, LeBron James triplájával 12-3-ra is mentek az amerikaiak, sőt később 15-6-ra is, de az ausztrálok nem adták olyan könnyen magukat.

A negyed vége előtt egy perccel már egyenlő volt az állás, miután Glen Saville szórt be két büntetőt. Az észak-amerikaiak részéről ezután Anthony hármasa landolt a gyűrűben, de ennek ellenére is csupán egypontos előnnyel vonulhattak a pihenőre az Egyesült Államok játékosai.

Az ausztrálok nagyszerű csapategységét bizonyította, hogy remekül állták a sarat a csak sztárokból álló ellenféllel szemben, és tartották magukat olyannyira, hogy a második negyed utolsó másodpercéig nem is nőtt tíz fölé a két gárda közti különbség.

Ekkor azonban megtört a jég: még a negyed végét jelző dudaszó előtt Deron Williams állt bele egy hármasba, és mivel a labda a gyűrűbe hullott, így a nagyszünetre tizenkettő volt a két csapat közti különbség (55-43).

A harmadik periódus első percében előbb Kobe Bryant, majd Carmelo Anthony dobott egy-egy triplát, sőt a Los Angeles Lakers klasszisának büntetője, valamint Kidd ziccere után huszonegy pontosra duzzadt az előny. Bryant ezután sem állt le és újabb öt pontjának, valamint az amerikaiak 14-0-s futásának köszönhetően 69-43-ra módosult az állás.

Ezután Patrick Mills is betalált a vonalon kívülről, amellyel megtört a négyperces ausztrál pontcsend. Azonban ekkorra már kiderült: az ausztráloknak még arra sincsen esélyük, hogy egy szorosabb meccset játszanak az Egyesült Államokkal.

A harmadik felvonás vége előtt bő két perccel már harmincra duzzadt a két együttes közti különbség, ekkor Chris Bosh két büntetője kötött ki a gyűrűben.

A negyedik tíz percben csupán az volt a kérdés, hogy vajon Kobe Bryant megdönti-e Stephen Marbury harmincegy pontos olimpiai csúcsát, ami a meccsen szerzett pontok számát illeti, valamint, az, hogy az amerikaiak megdöntik-e saját pontrekordjukat ezen a tornán, ugyanis a spanyoloknak 119-et dobtak.

Végül a Lakers klasszisa huszonöt ponton zárt, míg a Team USA 116-85-re nyert. Ezzel egy újabb könnyed győzelemmel már a legjobb négy közé jutott az Egyesült Államok csapata.