Phelps 17. aranyérme, magyar pontszerző!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. augusztus 3. 21:00
51,21-es olimpiai csúccsal nyert 100 pillangón Michael Phelps, ezzel 17. bajnoki címét és 21. érmét szerezte az ötkarikás játékokon. Kapás Boglárka neve is felkerült a dicsőségtablónkra, hiszen remek úszással a hatodik helyet szerezte meg 800 gyorson. Bombameglepetés: a 21 éves, francia Florent Manaudou a hetes pályán csapott elsőként a célba 50 méteren. Született egy világrekord is.

A péntek esti döntőkről távirati stílusban:
Az amerikai Missy Franklin 100 hát után 200 háton is diadalmaskodott Londonban, és még egy világcsúccsal is meglepte magát (2:04, 06).
Újabb magyar pontszerző úszásban! Országos rekorddal lett hatodik Kapás Boglárka 800 gyorson Londonban (8:23,89)! A dobogósok: Ledecky (amerikai), Belmonte García (spanyol), Adlington (brit).