Jászberényi bravúr az olimpiai döntőben

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 21. 10:06
Megszerezte első olimpiai pontját a magyar küldöttség Vancouverben, miután szombaton a rövid pályás gyorskorcsolyázók 1 500 méteres döntőjében Huszár Erika a hatodik helyet szerezte meg. Az ugyanebben a számban versenyző Heidum Bernadett célfotóval maradt le a továbbjutásról, míg Darázs Rózsát kizárták a selejtezőben. A férfiak 1 000 méteres számában Knoch Viktor szintén az első kör után volt kénytelen búcsúzni.

Huszár az ötödik kvalifikációs futamban kezdett, ahol két kieső és az alaposan lemaradó román Kristo Katalint megelőzve a harmadik helyen zárt, ezzel továbbjutott. Aztán jött az elődöntő, amelyet nagy meglepetésre megnyert és egy csapásra az olimpiai fináléban találta magát.

A nyolcfős döntőben Huszár szinte végig a hatodik hely környékén haladt, egy rövid időre ugyan fel tudott kapaszkodni a harmadik pozícióba, de a végén visszaelőzték, így maradt a hatodik hely számára.

A 26 éves jászberényi lány ezzel csakúgy mint Torinóban, ezúttal is pontot szerzett, mégpedig a magyar küldöttség első olimpiai pontját Vancouverben.

A versenyen egyébként teljes ázsiai siker született, hiszen a nagy fölénnyel nyerő kínai Csou Jang mögött két dél-koreai koris végzett.

8. Tania Vicent Kanada 2:23.035

A férfiak 1 000 méteres számában a sífutó Marit Björgen és a síugró Simon Ammann sikerei után feljegyezhettük a vancouveri játékok harmadik duplázását. A dél-koreai Li Dzsung Szu az 1 500 méter megnyerése után ezúttal sem talált legyőzőre, óriási csatában, mintegy öt századdal maga mögé utasítva honfitársát, Li Ho Szukot.

A harmadik helyet minden idők legsikeresebb amerikai téli sportolója, Apolo Ohno gyűjtötte be, akinek ez volt pályafutása hetedik ötkarikás érme.