Asztalitenisz-Eb: csoportgyőztes a magyar válogatott

Szerző: MTILétrehozva: 2008. október 5. 13:42
A csoportrangadóját is 3:0-ra nyerte a címvédő magyar női válogatott az asztaliteniszezők szentpétervári Európa-bajnokságán, ezzel az első hely birtokosaként jutott tovább négyeséből

A szövetség tájékoztatása szerint a Spanyolország elleni győzelem egyáltalán

RÖPLABDA, NŐI CSAPAT, A CSOPORT, 3. FORDULÓ, EREDMÉNYEK:
Magyarország - Spanyolország 3:0
Tóth Krisztina - Galia Dvorak 3:2 (-7, -7, 8, 6, 12)
Póta Georgina - Zhu Fang 3:2 (7, -9, -7, 7, 13)
Lovas Petra - Sara Ramirez 3:2 (7, -10, 12, -7, 11)
Hollandia - Spanyolország

nem volt sima, mindhárom lány mérkőzéslabdát hárítva nyert.

Rögtön az elején Tóth Krisztina 0-2-ről fordított Dvorak ellen úgy, hogy a döntő játszmában 14-12-re nyert. Ezután Póta Georgina játszott a spanyolok kínaija ellen, aki Nantes-ban, az európai olimpiai selejtezőn nagyon simán megverte. Ezúttal Póta bizonyult jobbnak, szintén öt játszmában, Tóthhoz hasonló végjátékkal (15-13). Lovas Petra sem akart lemaradni a társaktól, ő is izgalmas végjátékot produkálva diadalmaskodott Ramirez ellen, tovább őrizve ezzel a hibátlan magyar mérleget.

A hétfői negyeddöntőbena D csoport másodikja, a két honosított kínaival felálló Ausztria lesz az ellenfél.

A csoportselejtezők nagy meglepetése, hogy a házigazda Oroszország válogatottja csak a 9-16. helyért játszhat, miután még a nyitányon kikapott Csehország legjobbjaitól, míg a vereséggel kezdő románok végül hármas körbeverés után a felsőházba jutottak, a németek kárára. A magyarok csoportjában a két évvel ezelőtti vb-bronzérmes fehéroroszok utolsók lettek.