Megvan Cseh Laci első érme!!!

Szerző: shLétrehozva: 2009. július 30. 18:10
Megszerezte első érmét a római világbajnokságon Cseh László. Olimpiai ezüstérmes klasszisunk második helyen végzett a 200 méteres vegyesúszás döntőjében. Az amerikai Ryan Lochte 1:54.10 perccel diadalmaskodott, amely hogy, hogy nem, világrekord. Kis Gergő nyolcadikként ért célba.

Az alig néhány napja még lázas betegséggel küzdő Cseh Laci úgy tűnik, leküzdötte a kórt. Európa-csúcsokkal tört felfelé a 200 méteres vegyesúszásban, és végül ezüstérmesként fejezte be ezt a számot.

Laci gyengén rajtolt, így egyből nagy hátrányba került Lochte-val szemben. Az amerikai ráadásul plusz ösztönzőerő is segített, hiszen a medence lelátóján ott tapsolt és szurkolt neki Michael Phelps. Hatott a honfitársi drukk, Lochte új világcsúcsot úszott (1:54.10) és szinte behozhatatlannak tűnt.

Cseh óriási hajrát teljesítve 1:55.24 perccel a második helyen ért célba. Kis Gergő 1:59.32-vel a nyolcadik lett.

Megvan tehát a magyar válogatott második érme. Az elsőt még Hosszú Katinka szerezte, szintén kétszáz vegyesen. Az ő nyakába bronzérmet akasztottak.