Lebőgött Cseh László 200 méteren

Szerző: shLétrehozva: 2009. december 10. 19:04
A szám Európa-rekordere csupán a hetedik helyen végzett az isztambuli rövidpályás Európa-bajnokságon, a 200 méteres vegyesúszás döntőjében.

1:52.85 perces idejével Cseh László tartja az Európa-rekordot 200 méter vegyesen, de Törökországban a táv második felében csúnyán kikapott. Pillangón harmadik volt, háton már vezetett is, de mellen visszaesett, gyorson pedig végképp lemaradt a végül győztes Markus Rogantől.

Az augusztusban amúgy egy római diszkóban összevert osztrák úszócsillag kiheverte az akkor történteket és most 1:52.85-ös idővel Európa-bajnok lett. Másodikként a litván Vytautas Janusaitis (1:52.22), harmadikként a spanyol Alan Cabello Forns (1:53.04) csapott a célba.

A finálé másik magyar szereplője, Verrasztó Dávid egyéni legjobbjával (1:54.90) 10. lett.

A további döntős programok közül a 200 m női pillangón Mutina Ágnes a hatodik (2:05.49), Jakabos Zsuzsanna pedig a hetedik (2:07.25) lett.

A 100 m női gyorson kiszorult a 10 fős döntő mezőnyéből Dara Eszter, aki összesítésben a 16. időt úszta (53.88 mp) az elődöntőben.