Jakabos Zsuzsáé a hatodik magyar arany

Szerző: shLétrehozva: 2010. november 28. 17:32
A záró napon sem maradt győzelem nélkül a magyar úszó-válogatott az eindhoveni rövidpályás Európa-bajnokságon: 400 m vegyesen Jakabos Zsuzsanna diadalmaskodott, ezzel megszerezte a küldöttség hatodik aranyérmét! Verrasztó Evelyn 200 m gyorson harmadik helyen ért célba, vagyis bronzzal gazdagodott a csapat gyűjteménye.

Jakabos esélyesként várta a döntőt, a korábban 200 m pillangón első, 21 éves pécsi klasszis a második legjobb idővel került a fináléba. A magyar úszó a pillangó után a 2. helyen repesztett, a nagyon erős iramban kezdő olasz Alessia Polieri mögött.

Háton aztán fordult a kocka, Jakabos Zsuzsanna vette át a vezetést Grangeon és Segat előtt. A harmadik „etap” a mellúszás volt: az első ötven után Jakabos 17 századdal vezetett Grangeon-nal szemben, de Martinova és Segat is a közelben haladt. Grangeon és Martinova minimális előnyt tudott kiharcolni, de semmi sem dőlt el, szerencsére.

Gyorson ugyanis Jakabos remek teljesítményt nyújtott, mindenkit maga mögött hagyott. A második helyen a szlovén Klinar, a harmadikon pedig Grangeon ért célba.

A női 200 gyors döntőjében Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes szerepelt. A német Daniela Schreiber nagyon jól kezdett, de 100 méter után már majdnem egy másodperccel a holland Femke Heemskerk vezetett. A hazai versenyző az utolsó ötven méterre egy másodpercre növelte az előnyét és nem lehetett utolérni, simán nyert. A második helyen Silke Lippok ért célba, mögötte következett Verrasztó Evelyn 1:54.39-es idővel, Mutina Ágnes pedig 1:54.74-es idővel.

A magyar válogatott még soha nem volt ilyen eredményes rövidpályás Eb-n, ezzel az összesített éremtáblázat harmadik helyén végzett.