Drámai vereség, Szerbia a vb-döntőben

Szerző: shLétrehozva: 2011. július 28. 12:21
Fájdalmas vereséget szenvedett a magyar férfi vízilabda-válogatott Sanghajban a világbajnoki elődöntőben Szerbiától, így a harmadik helyért folytatja. Kemény Dénes fiai három negyeden át szenzációsan játszottak, sokáig tartották négygólos előnyüket, de az utolsó felvonásban a címvédő felállt, a hosszabbításban pedig 15-14-re jobbnak bizonyult. Folytatás a hétvégén a később kezdődő horvát-olasz mérkőzés vesztese ellen!

VIZES-VILÁGBAJNOKSÁG, FÉRFI VÍZILABDA, ELŐDÖNTŐ:
MAGYARORSZÁG-SZERBIA 14-15 (2-1, 7-5, 3-3, 1-4, 0-1, 1-1)
Sanghaj, Oriental Sports Center. Vezette: Margeta (görög), Szabritisz (ciprusi)
MAGYARORSZÁG: Nagy V., Szécsi - Biros 1, Gór-Nagy, Hárai 2, Hosnyánszky 1, Kiss G. 1, Madaras 4, Steinmetz Á. 1, Szívós 1, Varga Dániel 2, Varga Dénes 1, Varga II Zsolt. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
SZERBIA: G. Pijetlovics, Szoro - Alekszics 1, Avramovics, Csuk 1, D. Pijetlovics 1, Filipovics 3, Gocsics 1, Mitrovics 2, Nikics 2, Prlainovics 3, Radjen, Udovicsics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics
ÖSSZEFOGLALÓ:
Két veretlen csapat, a világbajnoki címvédő, friss Világliga-győztes Szerbia és az utolsó három olimpián aranyérmes Magyarország a férfi vízilabdatorna rangadójára készült csütörtökön, és a találkozó nem is okozott csalódást.
Az elején még a szerbek vezettek, de utána szépen lassan beindult a magyar henger, amely a második negyedben egyedül annyi gólt dobott, mint az egész mérkőzésen, hetet. 0-1 után már 5-1-re vezetett a Kemény-legénység, és innentől tartotta négygólos előnyét.
Egészen a negyedik negyedig, amelyre 12-9-cel érkeztek a felek. Innentől a kiállításokat a címvédőnek amúgy is feltűnően könnyen befújó bírópáros sorra szórta ki a magyarokat (összesen húszszor), a szerbek pedig foggal-körömmel küzdve kiegyenlítettek.
Sőt, a hosszabbításban fordítottak, amelyre még volt válasz, de az utolsó percben jött Mitrovics és így eldőlt, Szerbia jutott a vb-döntőbe, a tavalyi Eb-bronzmérkőzés után most is déli szomszédunk győzött. Folytatás a hétvégén a szerb-olasz meccs vesztesével.
KEMÉNY DÉNES NYILATKOZATA
„A harmadik negyed közepéig elsőrangúan játszottunk, utána viszont a negyedik végéig túl sok ajándékot adtunk az ellenfélnek, amely van annyira erős, hogy ezt kihasználta. A hosszabbítást, akit érdekel a vízilabda, látta, így nem kommentálom…" – mondta a szövetségi kapitány az MTI-nek.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
Vége a mérkőzésnek: 14-15.
3.: Megkaptuk az emberelőnyt, megjárattuk a labdát, de jó volt a szerb blokk.
3.: Hősiesen védekeztünk emberhátrányban, de balról a szerbek kilőtték a jobb felsőt. 14-15.
2.: Centerbe játszottuk be a labdát, Hárai kapufára paskolta azt. Mekkora pech!
2.: Emberelőnyben voltak a szerbek, de jobbról mellé lőtték a labdát.
2.: Udovicsics mester kapott sárgát.
1.: Góóóóólll!!! Szépen kijátszott emberelőnyös akció végén balról Varga Dániel vágta be. 14-14.
1.: Varga Dániel szerzett labdát!
1.: A szerbeké a labda, akik emberelőnyben vannak.
HOSSZABBÍTÁS, 2. FÉLIDŐ
A mérkőzés statisztikái a hosszabbítás első félideje után
3.: Vége a hosszabbítás első félidejének, 1-0-ra nyerték a szerbek, vezetnek 14-13-ra.
3.: Filipovics lövését blokkoltuk, de ismételt és bevágta. 13-14.
3.: A szerbek védekezése összeállt, nem tudunk vele mit kezdeni.
2.: A labda a magyar kapuban, de Pijetlovicsra kontrát fújtak.
2.: Varga Dénes lőtte el a világ végéről - fölé!
1.: Kiss Gergőt küldték ki, Szécsi védett, nem is kicsit!
1.: Varga Dénes lemaradt, a szerbek vezetik az első támadást.
HOSSZABBÍTÁS, 1. FÉLIDŐ
12:00: Most öt perc szünet, majd kétszer három perc hosszabbítás jön!
A mérkőzés eddigi statisztikái
8.: Vége a 4. negyednek, 4-1-re nyerték a szerbek, 13-13, hosszabbítás!
8.: Kivédekeztük a szerb támadást, 16 másodperc, Kemény Dénes kért időt!
8.: Udovicsics időt kér, 42 másodperc van hátra!
8.: Páros kiállítás: Maradas és Alekszics kapta.
7.: Szécsi újabb fontos védése, az utolsó perc kezdődik!
7.: Háraira fújtak kontrát!
6.: Szécsi hárított óriásit: majd maga mögé nyúlva magához ölelte a labdát.
6.: Páros kiállítás, Udovicsics kipontozódott, Steinmetz még visszajöhet.
6.: Statisztika: blokkolt lövések aránya 5-0.
6.: Filipovicsot blokkoltuk, nagyon kellett.
5.: Szécsi szerzett labdát, aztán fórban Hosnyánszky lőtt felső lécet.
5.: Kapufát lövünk! Vezethetnek a szerbek!
5.: Nagy Viktort Szécsi váltotta a kapuban.
4.: Alekszics jött, bombázott a jobb felsőbe. Itt az egyenlítés! 13-13.
4.: Statisztika: emberelőnyben lőtt gólok 4-6.
3.: Varga Zsolt ismét 20 másodpercet pihen, Filipovics nagy gólt lőtt. 13-12.
3.: Udovicsicset szórták ki, de elpuskáztuk a lehetőséget.
2.: Varga Zsoltot küldték ki, Prlainovics kissé balról verte be, bár kipattant a labda a kapuból, bentről jött ki. 13-11.
2.: Góóóól!!! Madaras már négynél jár, jobbról a kapufa segítségével talált be. 13-10.
1.: Hosnyánszkyt állították ki, Pijetlovicsnak centereztek, aki nem hibázott. 12-10.
1.: A szerbeké a labda.
IV. NEGYED
8.: Vége a 3. negyednek, 3-3 volt a játékrész részeredménye, 12-9-re vezetünk!
8.: Filipovics lövése után Radjen ismételt, majd egy kisebb balhé, de semmi vészes. 12-9.
8.: Hárainak adták be középre, aki nem hibázott. Második találata. 12-8.
8.: Kemény Dénes gyorsan időt kért.
8.: Szerencsére a másik oldalon Nagy Viktor védett, nálunk a labda, Csukot kiszórták.
8.: Kiss Gergelyt nyomták le, nincs ötméteres.
7.: Kemény Dénes szövegelt, sárga lapot kapott.
7.: Újabb emberhátrány egy eladott labda, amelyet sakk-mattra kijátszottak, Nikics vágta be. 11-8.
5.: Szívós Márton is kipontozódott, egy jó blokk után megint miénk a labda.
5.: Madarasnak kellett lőni, Szoro ezt most védte.
5.: Nagy Viktor szenzációsan szedte ki a labdát a bal felsőből - sokadik nagy védése!
5.: Kiss Gergelyt egyszerűen beengedték jobbról, ő pedig köszönte szépen, a hosszúba ejtett. 11-7.
4.: Kiss Gergely próbálkozott, Szoro védett.
4.: Alekszics balról jól vette észre, hogy nincs blokk és kilőtte a jobb felsőt. 10-7.
2.: Gór-Nagy harmadik kiállítása után nem térhet vissza, de kapufával megúsztuk a szerb akciót.
2.: Madaras harmadik gólját lőtte, megint egy óriásit, középről a bal felsőt pókhálózta ki, éppen akkor, amikor kiegészültek a szerbek. 10-6.
1.: Nagy Viktor másodjára is védett, emberhátrányos védekezésünk kitűnően működik.
1.: Kiállították Varga Dánielt, ellőtték a szerbek, Nagy óriásit védett, de a bírók visszaadták nekik a labdát.
1.: Folytatááás!!! Varga Dániel elhozta a labdát.
III. NEGYED
8.: Vége a második negyednek, amelyet 7-5-re(!) nyertünk, 9-6-ra vezetünk.
8.: Gocsics dühből bevarrta a jobb alsóba vagy 8 méterről. 9-6.
8.: Madaras hatalmas gólt ragasztott pattintva a bal felsőbe. 9-5.
8.: Biros adta el a labdát könnyelműen, Nagy Viktor kijött és egyszerűen kivette a labdát Mitrovics kezéből. Micsoda szerelés a kapustól!
7.: Mitrovics balról helyezett a léc alá. 8-5.
7.: Varga Dániel lőtte be Szoro kezei alatt a jobb alsóba a labdát balról. 8-4.
7.: Újabb kiállítás, de a szerbek odaajándékozták Varga Dénesnek a labdát.
6.: Udovicsicset kiszórták, de elkapkodtuk az emberelőnyt.
6.: Nagy Viktor hiába védett óriásit Nikics közeli húzásánál, a bírók megadták a gólt. Véleményes. 7-4.
5.: Szívós harcolt ki emberelőnyt, Hosnyánszky megnézte a jobb alsót, majd kilőtte. 7-3.
4.: Gór-Nagyot szórták ki, Filipovics jobbról a hosszúba emelt. 6-3.
4.: Éppen kiegészültek a szerbek, mikor Biros adott nagy labdát Szívósnak, ő pedig két méterről behúzta a rövidbe. 6-2.
3.: Udovicsics öt méterről, kissé balról kilőtte a bal felsőt. 5-2.
3.: Hiába a szerb fór, a védekezésünk tökéletes, újabb blokk.
2.: Óriási játék volt, időt is kért a szerb kapitány.
2.: Góóóól!!! Varga Dénes vágta be kapásból Madaras mesteri jobb oldali passz után. 0-1 után már 5-1.
1.: Emberelőny után Madaras hét méterről azonnal a bal felsőbe ágyúzott. 4-1.
1.: Elhoztuk a labdát, majd Biros közelről pattintotta be balról a hálóba. 3-1.
II. NEGYED
8.: Vége az első negyednek. 2-1.
8.: Biros lőtt az utolsó másodpercekben, kapufa.
8.: Újabb emberelőny, de most nem tudtunk élni vele.
7.: Hosnyánszkyt kiállították, letelt az emberhátrány, de a szerbek csak kapufát lőttek.
6.: Jó védekezés után Hárai balról vágta be a hosszúba elemi erővel. 2-1.
6.: Varga Dénes szerzett labdát, de oda az akció.
5.: Két akciógól az elején...
5.: Steinmetz Ádámnak passzolták be, ő pedig kicsit jobbról a rövidbe helyezett. 1-1.
5.: Udovicsics lőtt kapufát - ezt megúsztuk.
4.: Filipovics varrt be a rövidbe egy jobbról bepasszolt labdát. 0-1.
3.: Kettős emberhátrányba kerültünk, de Nagy Viktor bravúrral.
2.: Kiss Gergely kapáslövését Szoro fejjel védte.
2.: Blokkon megpattanó lövés, fordulhatunk.
1.: Rossz volt Hárainak a bejátszás centerben, marad a 0-0.
1.: A szerbek elhozták a labdát, de eladták a labdát első támadásukat.
I. NEGYED
10:50: Kék sapkában az ellenfél, fehérben a magyarok.
10:47: A fogadóirodáknál a szerbek az esélyesebbek, 1.7-es a szorzó rájuk, 2.7 a magyarokra és 6.5 a döntetlenre.
10:40: Mindkét csapat veretlen, Szerbia Kínát 17-5-re, Romániát 12-5-re, Ausztráliát 12-9-re, Németországot pedig 9-4-re verte meg. Magyarország 11-10-re győzött Montenegró, 16-5-re Kazahsztán, 12-11-re Kazahsztán és 9-8-ra az Egyesült Államok ellen.
10:20: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a döntővel felérő elődöntőben, ahol a magyar férfi vízilabda-válogatott ősi ellenségével, Szerbiával csap össze. Jó szórakozást kívánunk!