Cseh arany-, Hosszú ezüstérmes

Szerző: MTILétrehozva: 2014. január 26. 20:56
Cseh László arany-, Hosszú Katinka pedig ezüstéremmel búcsúzott vasárnap Antwerpentől, ahol e hétvégén rendezték meg a Flanders Kupáért kiírt, hagyományos pénzdíjas nemzetközi úszóversenyt.

A Kőbánya SC olimpiai második, sokszoros világ- és Európa-bajnoka - a belgiumi viadal honlapjának tanúsága szerint - a 400 méter vegyes döntőjében bizonyult a legjobbnak (4:19.80 p), míg 100 méter pillangón nyolcadik lett (58.08 mp). Cseh szombaton 200 méter vegyesen diadalmaskodott.

A Vasas világ- és Európa-bajnoknője - akárcsak az első napon - vasárnap is nyolc szám selejtezőjében rajtolt, végül ötnek a fináléjában szerepelt, és egyszer ért el dobogós helyezést. Kétszáz méter vegyesen végzett másodikként (2:10.97), míg 100 méter pillangón negyedik (1:00.06), 100 méter háton hetedik (1:05.18), 100 méter gyorson (57.36) és 50 méter pillangón (28.79) pedig egyformán nyolcadik lett. Hosszú szombaton a legjobban a 200 méter pillangó döntőjében teljesített, ahol győzött, 800 méter gyorson pedig második lett.

Földházi Dávid, a Bácsvíz-KVSC ifi Eb-bronzérmes úszója két döntőbe verekedte be magát: 200 méter háton a hatodik (2:03.59), 400 méter vegyesen pedig a hetedik helyet (4:35.87) szerezte meg.