Meglepetés: kikapott a listavezető!

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 29. 20:48
Óriási meglepetésre odahaza szenvedett 2-0-s vereséget a Videoton együttese a labdarúgó NB I 12. fordulójának pénteki rangadóján. A Honvéd elleni mérkőzésen rendkívül bizonytalanul és pontatlanul futballozott a listavezető, helyzeteket is csak alig tudott kialakítani, a góllövőlista éllovasának, André Alvesnek tulajdonképpen momentuma sem volt. A Vidi szezonbeli második nullázása ellenére továbbra is vezeti a bajnokságot, ám előnye öt pontra olvadt a Kaposvár ellen győzedelmeskedő Debrecennel szemben.

LABDARÚGÓ NB I, 12. FORDULÓ:
VIDEOTON – BP. HONVÉD 0-2 (0-0)
Helyszín: Székesfehérvár, Sóstói Stadion Vezette: Kassai Viktor.

VIDEOTON (4-4-2): Bozovics - Lázár, Lipták, Vaskó, Andics - Gosztonyi (60.), Elek, Farkas, Polonkai (Djordjics 68.) - Alves, Nikolics (Mutumba 60.). Vezetőedző: Mezey György.
Kispad: Sebők, Szakály, Djordjics, Sándor, Lencse, Milanovics, Mutumba.
HONVÉD (4-3-3): Kemenes - Takács, Botis, Debreceni, Hajdú - Moreira, Coira, (Horváth 66.) Rouani (Bajner 83.) - Abass (Segovia 90.), Bojtor, Danilo. Vezetőedző: Massimo Morales.
Kispad: Németh, Sztokics, Cuerda, Bajner, Rufino, Cséke, Horváth.
Gólszerző: Danilo (52., 57.)
Sárga lap: Danilo (11.), Coira (43.), Andjics (65.), Moreira (74.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
82. egymás elleni bajnoki mérkőzését játszotta a Videoton és a Budapest Honvéd együttese a labdarúgó NB I 12. fordulójának pénteki rangadóján. A találkozó előtt Mezey György hektikusan játsszó csapatnak titulálta a fővárosiakat, akiknek játékára igazából fel sem lehet készülni.
Nos, a listavazető pechjére ezúttal jobb napot fogott ki a Honvéd, amelynek taktikája tulajdonképpen tökéletesen működött, a góllövőlista éllovasát, Alvest sikerült kikapcsolniuk a játékból, ezzel pedig meg is ölték a fordulónak még ötpontos előnnyel nekivágó hazaiak játékát.

Az első félidőből nem sok említésre méltó jelenetet idézhetünk fel, a fehérváriak ugyan sokkal többet birtokolták a labdát, ám semmit sem tudtak kezdeni mezőnyfölényükkel, Kemenes szinte csak akkor ért labdához, amikor elvégezte a kirúgásokat. Viszont hiába játszott pontatlanul a Vidi, Mezey György ugyanazt a tizenegyet küldte pályára a második játékrészben is, amelyikkel elkezdte a mérkőzést.

Negyedóra után azonban gyorsan cserélt is kettőt, mivel a Honvéd kegyetlenül kihasználta a védelem két csúnya megingását: Danilo öt percen belül kétszer is betalált, előbb hét, majd tizennégy méterről. A hazaiak ezt követően sem találták önmagukat, a labda ugyan megint sokkal többet volt náluk, ám a Honvéd fegyelmezett és taktikus játékára - szépen lezárták a területeket - nem találták az ellenszert.

A vendégek célfutballja tehát eredményre vezetett,  egy pontért jöttek, ám hárommal távoztak, ennek köszönhetően csatlakoztak a 20 pontosok táborához.
90.: Három perc a hosszabbítás.
90. Itt a harmadik csere a vendégeknél: Abbas le, Segovia be.
83.: Csere a vendégeknél: Rouani le, Bajner be.
74.: Moreira is besárgult.
68.: Itt a harmadik hazai csere: Polonkai helyett Djordjics a pályán
67.: Lázár lőtt váratlanul a a tizenhatos jobb oldaláról. Kemenes szögletre ütötte a labdát.
66.: Csere a vendégeknél: Coira le, Horváth Adrián be.
65.: Andjics kapott sárgát.
60.: Kettőt is cserél Mezey György: Sándor váltja Gosztonyit, Mutumba pedig Nikolicsot.
57.: ÚJABBB GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLL!!! Megint Danilo a gólszerző! Balról érkezett középre a labda, a brazil támadó négy védő gyűrűjében szépen átvette, majd elgurította azt Bozovics mellett. Ez aztán a meglepetés! 0-2!!!
52.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLL!!!! Egy jobb oldali bedobást követően Danilo elé pattant a labda, aki három védő gyűrűjében bombázott hét méterről a kapuba. Pontatlanul védekeztek a hazaiak, a Honvéd pedig azonnal büntetett. 0-1!
46.: Elkezdődött a második játékrész. Nem volt csere egyik oldalon sem.
2. félidő
45.: Kassai Viktor nem hosszabbított egy percet sem, lefújta az első félidőt. Negyvenöt percnyi játék után annyit kijelenthetünk, hogy bár sokkal többet birtokolja a labdát a Vidi, egyelőre semmit sem tud kezdeni mezőnyfölényével, Alvest tökéletesen kikapcsolják a játékból a vendégek. A félidő vége egyébként egyértelműen a fővárosiaké volt, ám gólt ők sem tudtak szerezni. Bízzunk benne, hogy a második játékrész több izgalmat tartogat majd a számunkra! 0-0.
43.: Coira kapott sárgát, csúnyán lerúgta Gosztonyit.
40.: Abbas harcolt nagyot a labdáért, majd jobbról, éles szögből lőtt, Bozovics spárgázva hárított.
30.: Alves lőtt 20-ról, a labda centikkel a jobb kapufa mellett suhant el.
28.: Elég pontatlanul játszik mindkét együttes, ennek köszönhetően egyik kapu előtt sem alakultak ki komolyabb helyzetek.
16.: Óriási keveredés volt a vendégkapu előtt, ám egyik Vidi játékos sem tudta a hálóba pofozni a bogyót.
14.: Botis ért bele kézzel a labdába a tizenhatos előterében. Andjics középre tartó szabadrúgást könnyedén fogta Kemenes.
11.: Danilo kapott sárgát.
10.: Nem sok mindent jegyezhettünk fel az első tíz percben. A hazaiak többet próbálkoztak ugyan kapura lövéssel, de Kemenesnek még egyszer sem kellett közbeavatkoznia.
2.: Polonkai passzolt Nikolicshoz, aki öt méterről fölé lőtt.
1.: A Honvéd kezdte a mérkőzést.
1. félidő
18:40: Köszöntjük kedves Olvasóinkat! 19 órakor útjára indul a labda a Sóstói Stadionban, ahol az NB I listavezetője fogadja a hullámzó teljesítményt nyújtó, ám rendkívül veszélyes ellenfélnek számító Budapest Honvéd csapatát. A mérkőzéshez jó szórakozást kívánunk!