Nem bírtak a franciák Tunéziával

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 30. 23:00
Utolsó előtti felkészülési mérkőzésén nem tudott nyerni Raymond Domenech francia válogatottja Tunéziában vasárnap este. A várakozáson felül teljesítő afrikaiak öt perc után vezetést szereztek, a franciák nem szakadtak meg, de az egyenlítő gólt azért begyötörték. Gourcuff felívelését Gallas fejelte a kapuba. Igazságos a végeredmény.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
TUNÉZIA-FRANCIAORSZÁG 1-1 (1-0)
Radesz, Stade 7 Novembre, vezette: Adel el-Ráj (líbiai).
TUNÉZIA: Matluti (Kaszraui, 46.) - Ifa, Haggi, Dzsemal, Mikari (Merie, 84.) - Nafti (Raged, 70.), Korbi, Darradzsi (Benasur 58.) - Mszakni (Muibi, 63.), Ben Kalfalla, Dzsema (Csikaui, 78.). Szövetségi kapitány: Fauzi Benzarti.
Cserepad: Kaszraui, Merie, Raged, Muibi, Csikaui, Allagi, Ben Jahia, Hammami, Ben Jusszef, Benasur.
FRANCIAORSZÁG: Lloris - Sagna, Gallas (Squillaci, 63.), Abidal (Planus, 46.), Evra (Clichy, 63.) - Gourcuff (Diaby, 63.), Toulalan, Malouda - Govou (Cissé, 75.), Anelka (Gignac, 63.), Ribéry (Henry, 46.). Szövetségi kapitány: Raymond Domenech.
Cserepad: Mandanda, Planus, Cissé, Valbuena, Gignac, Henry, Squillaci, Diarra, Réveillere, Diaby.
Gólszerző: Dzsema (5.), ill. Gallas (61.)
Sárga lap: Ben Kalfalla (19.), ill. Sagna (51.)
Feledhető teljesítményt nyújtott a francia válogatott Tunéziában egy rendkívült motivált és szervezett házigazda ellen. Mindkét félidő első negyedórájában a Benzarti-csapat uralta a játékot, a meccs elején akár három góllal is vezethetett volna.
Dzsema korai találata után ötven percen át hátrányban voltak a gallok, az egyenlítést Gourcuff helyzetfelismerése és Gallas szerencsés fejese hozta meg a második félidőben. Domenech együtteséből nehéz lenne bárkit is kiemelni, a Bordeaux irányítóján kívül csak Malouda hozta a kötelezőt, Ribéry jól játszott, de a második félidőben már pihentette edzője.
A meccs embere Ben Kalfalla, aki úgy élt a franciák bal oldalán, mint hal a vízben. A végére elfásultak hazaiak, igazságos a döntetlen.
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
93.: VÉGE!!! TUNÉZIA-FRANCIAORSZÁG 1-1
90.: Három perc.
87.: Gignac szerelte Benasurt a balbekk pozíciójában.
84.: Csere: Mikari helyett Merie.
83.: Cissé ügyetlenkedett el egy helyzetet.
78.: Csere: a gólszerző Dzsema helyett Csikaui. A radeszi születésű csatár a Zürich játékosa.
75.: Csere: Govou helyett Cissé.
74.: Malouda sistergős löketét hatástalanította Kaszraui.
70.: Csere: Nafti helyett Raged.
63.: Csere: Anelka helyett Gignac. Gallas helyett Squillaci. Evra helyett Clichy. Gourcuff helyett Diaby. A túloldalon Mszakni helyett Muibi.
62.: GÓÓÓL!!!! Gourcuff negyven méterről ívelt fel a kapusra, Gallas ráfejelte a labdát, góóól!!! 1-1

58.: Csere: Darradzsi helyett Benasur.
57.: Gourcuff fordult el a védőjéről, majd 22 méterről, ballal csavart a bal kapufa mellé, Kaszraui nem érte volna el...
54.: Megint erős hazai kezdés, ezúttal Toulalannak kellett szögletre mentenie egy éles jobb oldali beadást követően.
52.: Ben Kalfalla lövése akadt el a francia pajzsban, a kipattanót Mikari bombázta csúnyán fölé.
51.: Sagna vágta fel Mikarit, sárga lap.
50.: Darradzsi ágyúzott a kapu mellé 27 méterről.
46.: Folytatás!
Csere: Abidal helyett Planus és Ribéry helyett Henry a franciáknál. Matluti helyett Kaszraui a hazaiaknál.
45+1.: Vége a félidőnek! Karthágó Sasai elképesztően bekezdtek a hatvanötezres Stade Olympique-ben, Ben Kalfalla és Dzsema szétzilálta a francia védelmet. Húsz perc után átvette a kezdeményezést a gall válogatott, de nem elég pontos a befejezéseknél.
45.: Anelka emelt be a védelem mögé, Malouda mellel levette, majd fordulatból lőtt, Matlutiról pattant szögletre.
39.: Malouda 40 méteres szabadrúgása kötött ki a lelátón.
36.: Ribéry helyezett volna egy kipattanót a jobb alsóba, Matluti könnyedén odaért.
35.: Toulalan fejelt Matluti kezébe.
33.: Sagna-Govou kombináció, alig ment mellé a fejes.
31.: Gourcuff 36 méteres lövése dropból, Matlutinak nem okozott gondot.
27.: Ribéryt lökték fel 28 méterre a kaputól, szabadrúgás.
25.: Govou vérszegény lövését fogta Matluti.
24.: Ribéry lövése pattant le a falról, a szögletet Gallas bólintotta négy méterrel a léc fölé.
23.: Matluti maradt le egy hazaadásról (!), szöglet.
22.: Ribéry cikázott el a tunéziai tizenhatos előterében, majd váratlanul megcélozta a jobb alsót, centikkel a kapufa mellett zúgott el a labda.
20.: Gourcuff bombázta fölé a szabadrúgást.
19.: Ribéry kevergetett a bal szélen, a tizenhatos közelében Ben Kalfallával ütközött. Sárga lap.
17.: Ben Kalfalla sprintelt el a jobb oldalon, majd középre húzott, és elcsavart Lloris kapuja mellett.
15.: Ribéry húzogatott, aztán az oldalhálóba lőtt.
11.: Ben Kalfalla lódulhatott volna meg egyedül a kapu felé, miután Abidal elvétett egy labdát, de a játékvezető helytelenül lest fújt.
9.: Ismét csődött mondott a francia védelem, Dzsema és Ben Kalfalla mehetett kettő az egyben a kapu felé, de hosszú volt utóbbi középreadása.
5.: GÓÓÓL!!!! Ben Kalfalla tört be a tizenhatosra, a hosszú oldalon érkező Dzsemához gurított, aki közelről, becsúszva volt eredményes. Hol volt Evra és Abidal?? 1-0

4.: Malouda 23 méteres lövése suhant el másfél méterre a bal kapufától.
2.: Egy macskát kellett levinni a pályáról.
1.: Rögtön paskolnia kellett Llorisnak egy jobb oldali felívelés után.
1.: TUNÉZIA KEZDTE A MECCSET!
20:55. Köszöntjük kedves olvasóinkat!