Túl erős volt a Rangers a Heartsnak

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 20:05
Második mérkőzését is megnyerte az előző évad UEFA-kupa döntőse, a Rangers futballcsapata. A skót bajnokság második fordulójában a László Csaba edzette Hearts együttesét győzték le a kékek odahaza 2-0-ra. A mérkőzésen Lafferty és Boyd volt eredményes, míg a vendégektől Mikoliunast a 74. percben kiállította Dougal játékvezető.

SKÓT LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG, 2. FORDULÓ:
RANGERS – HEARTS 2-0 (1-0)
Glasgow, Ibrox Park, 48 191 néző, vezette: Dougal
RANGERS: McGregor - Broadfoot, Bougherra, Weir, Papac - McCulloch (Miller, 60.), Thomson, Pedro Mendes, Lafferty (Beasley, 62.) - Velicka (Darcheville, 82.), Boyd.
HEARTS: MacDonald, Thomson, Zaliukas, Berra, Lee Wallace, Kingston (Mikoliunas, 65.), Stewart, Karipidis, Driver, Mole (Cesnauskis, 75.), Ksanavicius (Nade, 50.).
Gólszerző: Lafferty (37.), Boyd (91., - 11-esből)
Sárga lap: Thomson (21.), ill. Kingston (17.), Mikoliunas (69.)
Piros lap: Mikoliunas (74., második sárga lap – Hearts)

Nem sikerült a jó folytatás László Csaba gárdájának, a Hearts-nak. A bordók az első fordulóban győzelemmel mutatkoztak be: egy héttel ezelőtt 3-2-re múlták felül a Motherwellt.

Ezúttal azonban egy sokkal nagyobb kihívás, egy sokkal erősebb csapat várt rájuk: a Bajnokok Ligája selejtezőjéből hatalmas meglepetésre kipottyant Rangers saját pályáján szerette volna kiengesztelni szurkolóit - ennek áldozata lett az edinburghi csapat.

Az első félidőben Laffertyt hosszasan ápolták, majd visszatért és a 37. percben Bougherra jobb oldalról érkező labdáját pofozta be MacDonald kapujába (1-0).

A mérkőzésen sokáig nem történt semmi, aztán csereként beállt Mikoliunas, aki túl „Heartsos” volt, kilenc perc alatt két sárga lapot gyűjtött be, ezzel pedig indulhatott is zuhanyozni.

A végén jött a csattanó, a 91. percben Lee Wallace ipponnal „verte” Kenny Miller, „jutalomképpen" tizenegyest rúghatott a Rangers, amelyet Boyd nem hibázott el, így kialakult a végeredmény, Rangers-Hearts 2-0.

Az újonc Hamilton tovább folytatja menetelését, a második játéknapon idegenben is győzedelmeskedett, az Invernesst 1-0-val keserítették el. Idegenben nyert 1-0-ra az Aberdeen is, ők a Motherwellt fektették két vállra.

A Hibernian 3-2-es sikert aratott saját közönsége előtt a Falkirk ellen, míg a Kilmarnock gólnélküli döntetlent játszott a St Mirren vendégeként.

A bajnok Celtic vasárnap a Dundee United ellen lép fel idegenben 15 órai kezdettel.

Rangers - Hearts 2-0 (1-0)
Gólszerző: Lafferty (37.), Boyd (91., 11-esből)
Piros lap: Mikoliunas (74. - Hearts)
Motherwell - Aberdeen 0-1 (0-0)
Gólszerző: Mulgrew (86.)
Inverness - Hamilton 0-1 (0-1)
Gólszerző: Offiong (45.)
Hibernian - Falkirk 3-2 (2-1)
Gólszerző: Nish (1., 25.), Hanlon (47.), ill. Higdon (30., 53.)