Tovább tart a gránátvörös-kék varázslat

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 25. 23:46
Ismét gólfesztivált rendezett az FC Barcelona. A kirobbanó formában futballozó gránátvörös-kék alakulat szombat este 5-0-ra verte az Almeríát, ezzel, ha csak átmenetileg is, de a tabella élére ugrott a spanyol első osztályú bajnokságban (La Liga). A végeredményt Samuel Eto’o még az első félidőben, a 37. percben állította be, a kameruni támadó mesterhármast ért el. Az andalúzok a 38. perctől emberhátrányban játszottak Alvaro Negredo kiállítása miatt.

LA LIGA, 8. FORDULÓ:
FC BARCELONA – UD ALMERÍA 5-0 (5-0)
Nou Camp, 65 000 néző, vezette: Pérez Burrull
BARCELONA: Victor Valdes - Daniel Alves, Puyol, Marquez, Abidal - Xavi, Touré, Iniesta - Messi, Eto'o, Henry Vezetőedző: Josep Guardiola
ALMERIA: Diego Alves - Bruno, Carlos Garcia, Pellerano, Guilherme - Corona - Juanma Ortiz, Julio Alvarez, Soriano, Crusat - Negredo Vezetőedző: Gonzala Arconada
Gólszerző: Eto’o (5., 21., 24.), Henry (13.), D. Alves (37.)
Sárga lap: Crusat (30.), Ortiz (43.), Soriano (80.)
Piros lap: Negredo (38.)

Tovább peregnek a katalán oktatófilm kockái. A feledhető nyitány után egyre inkább belelendül a hazai és a nemzetközi porondon egyaránt a végső sikerért küzdő Barcelona.

A spanyol bajnokság első fordulójában óriási meglepetésre 1-0-ra kikapott az újonc Numancia vendégeként, a másodikban pedig csalódást keltő 1-1-es döntetlent játszott a Racing Santanderrel.

Azóta viszont fut a szekér. A La Ligában és a Bajnokok Ligájában kilenc mérkőzésből kilenc győzelem a mérleg, a gólkülönbség pedig egészen imponáló, 33-7!

A spanyol pontvadászatban az Almería elleni 5-0-ás kiütéses győzelem volt sorrendben a hatodik siker, a BL-ben három csoportmeccs után kilenc pont áll a Barca neve mellett.

A szombat esti gólzápor a tabellán is nyomott hagyott, 19 ponttal, 24-7-es gólkülönbséggel a Valenciát és a Sevillát megelőzve a katalánok átvették a vezetést. Az andalúzok a kiadós verés ellenére is hatodikak a rangsorban.

A gólfesztivált Samuel Eto'o kezdte meg, az 5. percben egy erőtlen felszabadítás után nem kegyelmezett. A 13. percben Thierry Henry következett, közvetlen közelről belsőzött a kapu közepébe egy tetszetős akció végén. A kameruni csatártárs a 21. és a 24. percben újra beköszönt, így csakhamar mesterhármast ért el.

Daniel Alves a messzeségből bombázott a jobb alsó sarokba szabadrúgásból a 34. percben. Kevesen fogadtak volna ekkor arra, hogy többször nem rezdül a háló, pedig így történt, a brazil jobbhátvéd beállította a végeredményt. A második félidő felejthető volt, az első viszont még napokig, hetekig emlékezetes marad.