Szűk Real-győzelem a városi rangadón

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 18. 22:01
Izgalmas, indulatoktól sem mentes mérkőzésen győzött idegenben 2-1-re a Real Madrid városi riválisa, az Atlético ellen a spanyol első osztályú bajnokság 7. fordulójában. Az első félidőben Ruud Van Nistelrooy találata mellett két-két kiállítás és lesgól borzolta a kedélyeket. Bár Simao Sabrosa szabadrúgásból egyenlített szabadrúgásból, ám a 94. percben Higuaín tizenegyesből megszerezte a három pontot érő gólt a vendégek számára. Ezzel a győzelemmel tovább tart a Real hosszú veretlenségi sorozata a Vicente Calderónban.

LA LIGA, 7. FORDULÓ:
ATLÉTICO MADRID – REAL MADRID 1-2 (0-1)
Madrid, Vicente Calderón. Vezette: Carlos Clos Gomez.
ATLÉTICO: Leo Franco – Perea, Ujfalusi, Heitinga, Pernía – Maniche, Raúl Garcia, Assuncao, Banega – Agüero, Forlan. Vezetőedző: Javier Aguirre.
REAL: Casillas – Ramos, Pepe, Cannavaro, Marcelo – De la Red (Javi Garcia, 78.), Gago, Sneijder (Van der Vaart, 67.) – Raúl (Drenthe, 85.), Van Nistelrooy, Higuaín. Vezetőedző: Bernd Schuster.
Gólszerző: Simao (90.) ill. Van Nistelrooy (1.), Higuaín (94., 11-esből)
Sárga lap: Perrea (8.), Assuncao (47.) Simao (91.), Raúl Garcia (39.), ill. Sergio Ramos (86.), Javi Garcia (93.)
Kiállítva: Perrea (32.) ill. Van Nistelrooy (39.)

A hazai együttesnek lélektanilag nagyon fontos lett volna a győzelem városi riválisa ellen, hiszen a legutóbbi fordulóban megalázó 6-1-es vereséget szenvedtek a Barcelonától. A Real Madrid pedig egy kiélezett mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott az Espanol ellen, az egy pontot Raúl duplája biztosította a katalán városban.

A két fővárosi egylet rangadója hosszú évekre nyúlik vissza, ám elég ha kilenc évet ugrunk vissza az időben, ahhoz, hogy megállapítsuk, az Atletico Madrid 1999 májusa óta képtelen legyőzni a Vicente Calderónban a Realt.

A bajnokság ötödik helyén álló királyi gárda már az első pillanatokban nyomatékosította, hogy ezt a sorozatot ezúttal sem kívánja megtörni. A 38. másodpercben Ruud Van Nistelrooy húsz méterre a kaputól remekül lőtte el a labdát laposan a rövid sarokba a rosszul helyezkedő Leo Franco kezei mellett.

A vezetés ellenére sem álltak le Bernd Schuster fiai, először Raúl szabadrúgását hárította az argentin kapus, majd Wesley Sneijder remekbe szabott próbálkozását tolta ki a léc alól. Csak Clos Gomez játékvezetőn múlt, hogy nem duplázta előnyét a vendégcsapat, ám Van Nistelrooy közeli gólja után – tévesen - lest jelzett a bíró, így maradt a 0-1. Ugyanígy járt a fehér mezesek csapatkapitánya, Raúl is. Jó ütemű kiugrása, majd csele után is sípszó hallatszott.

A 30. percben tovább csökkent a Matracosok esélye az egyenlítésre, hiszen Perrea egy labdáért folytatott versenyfutás során belekönyökölt Sneijder arcába. Villant a piros, először a holland orrából, majd Gomez zsebéből.

Mintha csak kompenzációt akart volna nyújtani az Atleticónak a főszereplővé váló bíró, ismét a piros lapot mutatta fel. Ezúttal Ruud Van Nistelrooy kapta a büntetést, miután több ütemet késve beleszállt Maniche-ba.

A második félidőben magukra találtak a hazaiak, azonban úgy tűnt hadilábon állnak a szerencsével. Mind Maniche, mind Agüero lövése elkerülte a kaput, igaz csak néhány centiméterrel. Percekkel később Diego Forlán lövése keltett izgalmat a vendégszurkolók körében, ám nem született gól a lehetőségből.

A Real sem maradt adós, hiszen egy előreívelt labdát Rubén De la Red kapásból lőtt kapura, ám Leo Franco bravúrral védett.

A 90. percben Simao Sabrosa érkezett a hazaiak segítségére, és gyönyörűen elcsavart szabadrúgásával megszerezte az egyenlítő gólt az Atleticónak. Itt azonban nem volt vége a találkozónak, a hosszúra nyúlt ráadásban Heitinga buktatta Drenthét a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyesből pedig Higuaín betalált, így 2-1-re győzött a Real Madrid. Sikerével pedig tovább nyújtotta kilenc éve tartó veretlenségét a Vicente Calderónban.

A REAL FOLYTATTA JÓ SOROZATÁT A CALDERÓNBAN
Az Atlético Madrid és a Real Madrid 143. alkalommal találkozott egymással, ebből a szombatit is beleszámítva 72-szer a Vicente Calderón Stadionban mérték össze erejüket a csapatok. A Királyi Gárda az utóbbi években kifejezetten szeretett a városi riválisnál vendégeskedni, hiszen bő nyolc éve, egészen pontosan 1999. május 12-e óta nem kapott ki a Manzanares partján. Azon a találkozón José Mari, Jordi Lardín és Jimmy Floyd Hasselbaink vette be a Blancók kapuját, ezúttal Diego Forlántól és Sergio Agüerótól várták a megváltást jelentő találatokat a hazaiak. Az örökmérleg mindenesetre a Real sikerét vetítette elő, amely 76-szor gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat, és 31-szer játszott döntetlent a Matracosok ellenében. A két együttes meccsein Raúl termelte a legtöbb találatot, szám szerint tizenegyet. Külön érdekesség, hogy a Királyiak legendája a Colchoneróknál nevelkedett, és csak utánpótláskorában tette át székhelyét a Santiago Bernabéu Stadionba.