Újabb győzelmével a PL élén az Arsenal

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 28. 20:23
Mivel az Arsenal 2-1-re győzni tudott a Swansea City otthonában, a Premier League élére ugrott. A 18 éves Serge Gnabry másodszor kezdett a felnőtt csapatban, és az első gólja már meg is van, majd az idén fantasztikusan játszó Aaron Ramsey szerezte meg a másodikat. Igaz, az Ágyúsoknak nagyon kellett kapkodni a hajrában, mert a wales-iek szépítettek, és az utolsó negyed órában nagyon nyomtak.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE) 2013/2014

6. FORDULÓ:
SWANSEA CITY - ARSENAL 1-2 (0-0)
Swansea, Liberty Stadium, V.: Mark Clattenburg

SWANSEA CITY: Vorm (csk) - Tiendalli, Amat, Flores, Davies - Canas, Shelvey (Bony 61.) - Dyer, De Guzmán, Routledge (Pozuelo 64.) - Michu Menedzser: Michael Laudrup
Cserék: Tremmel (kapus), Alfei, Taylor, Britton, Pozuelo, Vázquez, Bony

ARSENAL: Szczesny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, (csk) Gibbs - Wilshere (Jenkinson 90+2.), Flamini - Gnabry (Arteta 78.), Özil (Monreal 88.), Ramsey - Giroud Menedzser: Arsene Wenger
Cserék: Fabianski (kapus), Vermaelen, Monreal, Jenkinson, Arteta, Ryo, Bendtner

Gólszerző: Davies (82.), ill. Gnabry (58.), Ramsey (62.)
Sárga lap: De Guzmán (80.), Canas (84.), ill. Flamini (60.), Arteta (90+3.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90. perc Négy perc a hosszabbítás. Nyom a Swansea a végén!

87. perc Kezezést reklamálnak a hazaiak, mert Mathieu Flamini kezét érte a labda a 16-oson belül. A bíró továbbot int.

82. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szépít a Swansea! Ben Davies kapja vissza egy kényszerítő után Wilfried Bonytól, és Per Mertesackerrel a nyakán besodorja a kapuba. 1-2

79. perc Per Mertesacker fejel mellé egy beadást.

76. perc Hatalmasat hibáznak a vendégek hátul, Jack Wilshere rosszul passzol vissza Kieran Gibbsnek, aki ellenkező irányba mozdul, így Wilfried Bony csap lea labdára, de Wojciech Szczesny lábbal védi a ziccert.

69. perc Wojciech Szczesny remek vetődéssel üti szögletre Nathan Dyer jól helyezett 17 méteres lövését.

67. perc Wilfried Bony lövése erős, de négy méterrel kerüli el a kaut.

62. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli előnyét az Arsenal. Egy ellentámadás végén Olivier Giroud önzetlenül passzol vissza Aaron Ramsey elé, eki egy csel után 11 méterről kilövi a bal felső sarkot. 0-2

59. perc Újra gólhelyzetbe kerül a vendégcsapat, de Mesut Özil 14 méteres lövését szépen védi a szöget jól záró Michel Vorm.

58. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet at Arsenal! Egy szép támadás végén Aaron Ramsey passzolja ki az üresen maradt Serge Gnabrynak, aki jobbról kapura törve laposan kilövi a hosszú sarkot. 0-1

56. perc Wojciech Szczesny nagyon jól jön ki a kapujából, egészen a tizenhatos vonaláig, és kivágja Michu elől a labdát, aki egy indítás után lehagyja Per Mertesackert.

51. perc Michel Vormnak kell védenie Serge Gnabry lövését.

46. perc Az Arsenal kezdi a második játékrészt. Egyik csapat sem cserélt.

Szünet.

45+2. perc Serge Gnabry csinálja meg a helyzetet három véd között, majd Olivier Giroud-hoz pöccint, aki így ziccerbe kerül, de 7 méterről laposan mellélövi a labdát. Vége az első félidőnek.

45. perc Olivier Giroud a földön marad, ápolni kell. Két perc lesz a hosszabbítás.

45. perc Jonathan de Guzmán szabadrúgása méterekkel elkerüli a kaput.

40. perc Mesut Özil indítja Jack Wilshere-t, a partjelző szerint lesen, de téved.

38. perc Per Mertesacker vetődik előre, és fejel ki egy beadást az ötösnél Michu elől.

35. perc Olivier Giroud - Chico Flores 1-0, a védő a földön marad, ápolni kell.

34. perc Chico Flores ügyetlenkedik el egy remek helyzetet, majd középre ad, de azt a kimozduló Michel Vorm simán lekapja a levegőből.

31. perc Michel Vorm szedi le Serge Gnabry keresztlabdáját. Bátran játszik a Swansea City.

27. perc Kockázatos volt Wojciech Szczesny akciója, aki hosszan tol meg egy hazaadást, és ki akarja cselezni a becsúszó Michut. Nem sokon múlt, hogy megúszta.

26. perc Jonathan de Guzmán húzza meg a jobb szélen, az alapvonaltól a kapu el ad, de jól jön ki Wojciech Szczesny leszedi a labdát Michu fejéről.

21. perc A Swansea City kezd jó támadást a bal szélről, de Laurent Koscielny lefüleli az átadást, majd vakmerő cselekbe kezd utolsó emberként - Michuval szemben...

15. perc Aaron Ramsey lő kapura laposan 18 méterről, nem sokkal megy mellé.

13. perc Chico Flores ment nagyot, ha nem csúszik be, Olivier Giroud egy az egyben vihette volna a kapusra.

10. perc Az első Arsenal-szöglet után Aaron Ramsey ível középre, Per Mertesacker fejel mellé.

5. perc Jonjo Shelvey lő kapura 20 méterről,nem sokkal száll fölé. Jó iramban kezdődik a meccs, sok az ütközés a középpályán.

1. perc A Swansea City kezdi a szombati nap utolsó PL-mérkőzését.

17:30 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Az Arsenal megkapta az esélyt, hogy ma a Premier League élére ugorjon!