Semih négyese lett az MTK végzete

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 6. 22:40
Átmozgató edzést tartott a Fenerbahce futballcsapata a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének MTK elleni visszavágóján az újpesti Szusza Ferenc Stadionban. Luis Aragonés tanítványai játszi könnyedséggel nyertek 5-0-ra, s összesítésben 7-0-val léptek a selejtezők harmadik fordulójába. Semih Sentürk négy gólt lőtt Végh Zoltánnak.

Fotó: Reuters
LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ:
MTK BUDAPEST – FENERBAHCE (török) 0–5 (0-1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3000 néző, vezette: Atkinson (Richardson, Gosling) – mindhárman angolok
MTK: Végh – Horváth L., Lambulics, Balogh B., Pollák – Nagy G., Zsidai, Pintér Á., Bori – Pál A. (Kulcsár T., 71.), Urbán. Szakmai igazgató: Garami József.
FENERBAHCE: Volkan Demirel – Gökhan Gönül, Edu, Lugano, Roberto Carlos – Kazim Kazim (Burak Yilmaz, 65.), Alex (Emre Belözoglu, 64.), Selcuk Sahin, Ugur Boral – Semih Sentürk, Güiza (Ilhan Parlak, 75.). Vezetőedző: Luis Aragonés.
Gólszerző: Semih Sentürk (5., 61., 79., 80.), Emre Belözoglu (67., 11-esből)
Sárga lap: Urbán (22.), Pintér (41.), ill., Gökhan Gönül (39.), Kazim Kazim (45.)

Vajmi kevés eséllyel várhatta az MTK a Fenerbahce elleni Bajnokok Ligája selejtezőt, a második forduló második mérkőzésére a törökök kétgólos előnnyel érkeztek a Szusza Ferenc Stadionba.

A 0-2 normális esetben ledolgozható eredmény, ám a magyar bajnok és a török ezüstérmes közti látható különbség nem sok jóval kecsegtetett.

A mérkőzés ennek megfelelően isztambuli irányítással és gyors vendéggóllal kezdődött. Az 5. percben egy beadás utáni kavarodásban Semih Sentürk csapott le leggyorsabban a szabadon kószáló labdára, amit aztán hat méterről ballal „fel is varrt” a jobb felső sarokba (0-1).

Aki esetleg bizakodott, hamar feladta, ezzel a találattal már 3-0 volt összesítésben oda, és meg is pecsételődött az MTK sorsa. A magyarok akartak, mentek volna előre, ha náluk lett volna a labda.

Luis Aragonés mester a labdatartást és az körömpasszos játékot erőltette övéire, ennek pedig az lett az eredménye, hogy Urbán Gáborék sokszor csak keresték a játékszert. Ennek ellenére kiegyenlítettebbé vált a játék, igaz, az ellenfél valóban nem akarta megalázni az MTK-t.

Az előző szezon spanyol gólkirálya, a Mallorcától frissen igazolt Daniel Güiza próbálkozott gólt lőni, de a védők ezúttal is megakadályozták ebben. A nagy semmi után aztán a félidő végén Balogh Béla akár egyenlíthetett is volna, ám hét méterről Volkan Demirel kapusba lőtt.

Kazim Kazim nagyszerű futballista, ám közvetlenül a lefújás előtt piros lapot érő szabálytalansága után csupán egy sárgát kapott, amikor Zsidai László sípcsontjára csúszott rá.

A folytatásban, ha lehet, még lazábban játszott a Fener, az MTK ezt kihasználva igyekezett kézbe venni a karmesteri pálcát. A látszat azonban nem tartott sokáig, a rivális tovább akarta szórakoztatni hűséges szurkolóit.

És elkezdődött - tovább folytatódott - a Semih Sentürk-parádé. A török az első játékrészben szerzett gólja után a 61. percben megszégyenítő módon ejtette át Véghet (0-2), a 79. percben 16 méterről pakolta be a jobb alsó sarokba a labdát, majd a középkezdés után öt méterről fejjel is bevette az MTK kapuját.

Az egyszemélyes fiesztába a csereként beállt Emre Belözoglu zavart bele, aki egy minutummal pályára lépése után, a 67. percben 11-esből volt eredményes.

A megszégyenítő vereség hűen tükrözte a két csapat közti különbséget, legalábbis ami a mutatott produkciót illeti. A törökök ezzel 7-0-s összesítéssel léptek a BL harmadik selejtezőkörébe, ahol a szerb Partizan Beograd lesz az ellenfelük.