Rooney Ligakupát nyert a Unitednek

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 28. 17:55
Már a negyedik percben hátrányba került, mégis a Manchester United nyerte az angol labdarúgó Ligakupát. A mérkőzés hőse az első félidő végén csereként beállt Wayne Rooney, akinek fejese megpecsételte az Aston Villa sorsát. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a büntetőt érően becsúszó Nemanja Vidicset már a találkozó legelején ki kellett volna állítania Phil Dowdnak.

LIGAKUPA-DÖNTŐ:
ASTON VILLA-MANCHESTER UNITED 1-2 (1-1)
London, Wembley-stadion, 88 596 néző, vezette: Phil Dowd.
ASTON VILLA: Friedel - Cuéllar (Carew, 80.), Dunne, Collins, Warnock - A. Young, Milner, Petrov, Downing - Agbonlahor, Heskey. Menedzser: Martin O'Neill.
Cserék: Guzan - kapus, Sidwell, Delph, Delfouneso, L Young, Carew, Beye.
MANCHESTER UNITED: Kuszczak - Rafael (Neville, 66.), Vidics, Evans, Evra - Valencia, Fletcher, Carrick - Pak (Gibson, 85.), Owen (Rooney, 42.), Berbatov. Menedzser: Sir Alex Ferguson.
Cserék: Foster - kapus, Neville, Brown, Scholes, Gibson, Rooney, Diouf.
Gólszerző: Milner (5. - 11-esből), ill. Owen (12.), Rooney (74.)
Sárga lap: Collins (11.), Downing (18.), ill. Evra (41.), Vidics (68.)
A Ligakupában megszokott tartalékolással szemben mindkét csapat a közel legerősebb tizenegyével állt fel a wembleyi döntőben, a kivételt mindössze Wayne Rooney jelentette, aki csak a kispadon kezdett.

A negyedik perc eseményei láttán alighanem soktízezred magával ő is összeráncolta a szemöldökét, Vidics szabálytalansága nyomán ugyanis tizenegyeshez jutott a Villa, amelyet Milner nem is hibázott el.

Öröm az ürömben manchesteri oldalon, hogy a szerb semmilyen lapot nem kapott az esetnél, pedig mivel utolsó emberként szabálytalankodott gólhelyzetben kilépő játékossal szemben, a piros kártya sem lett volna túlzó. A Sky Sports szakértői, Dwight Yorke és Jamie Redknapp szintén osztja ezt a véleményt.

A gyors birminghami góltól mindenesetre nem zuhantak össze a Fergie-fiókák, és Owen révén már első negyedórában egyenlítettek.

A támadó az első félidő végén meghúzódott, a helyére beállt Wayne Rooneyval azonban – mily meglepő… - cseppet sem gyengült a United, sőt végül ez a momentum döntött: Valencia beadása után az Elefántbébi megnyerte az MU-nak a Ligakupát.

Az Aston Villa pedig évődhet, mi lett volna, ha Vidicset már a negyedik percben kiszórja Dowd. Már sohasem tudjuk meg.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+4.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. A Manchester United nyerte az angol Ligakupa 2009-10-es kiírását.
90+1.: Valencia vezette végig a labdát a félpályán, de csak az oldalhálót találta el.
90.: Még négy perc.
89.: Downing emelte középre a labdát, de Dunne feje előtt elsuhant.
85.: Pak ballag le, Gibson váltja.
82.: Kuszczak tolt ki egy léc alá tartó fejest a felsőléc közreműködésével.
80.: Kockáztat a Villa: Cuéllar helyett Carew állt be.
78.: Valencia jobb oldali beadása után Rooney fejelt a jobb oldali lécre 12 méterről. Nagyon érzik egymást.
74.: FORDÍTOTT A MANCHESTER UNITED, 1-2!!! Valencia jobb oldali beadása után Rooney fejelt a kapu bal oldalába 10 méterről. Friedel nyújtózkodott, de nem érte el.

68.: Vidics pakolt oda Agbonlahornak, sárga lap.
66.: Rafael le, Neville be.
63.: Rafael gyűrte maga alá a bal lábát, Neville már elment melegíteni.
62.: Rooney durrantott jócskán kapu fölé.
56.: Petrov gyengécske lövése elkerülte a kaput.

49.: Carrick 16 méteres lövését szedte ki a jobb alsóból Friedel. Hatalmas bravúr volt.
48.: Evra lökte fel Agbonlahort a 16-oson belül, de Dowd szemet hunyt az eset fölött.
46.: FOLYTATÓDOTT A MÉRKŐZÉS.
45+4.: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Az eredmény megfelel a játék képének, izgalmas második játékrész elé nézünk.
45+3.: Pak találta el 13 méterről a bal oldali lécet.
45+1.: Berbatov gyengécske lövése alig ment el a kapuig.
45.: Három perc a hosszabbítás.
43.: Carrick emelése Milner kezében akadt el a büntetőterületen belül. Ezért akár tizenegyest is lehetett volna adni, bár Dowd álláspontja is védhető: közelről jött a labda.
42.: Owen meghúzódott, Wayne Rooney állt be a helyére.
41.: Eddig tartott Dowd türelme: Evra akasztotta Ashley Youngot, sárga lap.
38.: A kezdeti nyílt játék után most mindkét csapat rendezte sorait, nagyobb hangsúlyt fektetnek a biztos védekezésre.
31.: Cuéllar rúgta fel Evrát, ez is sárgát érdemelt volna. A szabadrúgás Heskey fejéről került szögletre.
27.: Milner kanyarított kapu mellé, Kuszczaknak nem volt vele dolga.
26.: Dowd ezúttal a Heskeyt lekönyöklő Rafaelnek mondja, hogy ez volt az utolsó húzása. A játékvezető mintha eldöntötte volna, MU-játékosnak ma nem ad lapot. Percekkel korábban Carricknek is volt egy igencsak gyanús szabálytalansága.
21.: A gól óta sokkal aktívabb a United, a Villát megzavarta az MU gyors egyenlítése.
18.: Downingnak osztott ki egy sárga lapot Dowd.
16.: Milner 18 méteres lövését ütötte ki Kuszczak, Ashley Young ismétlése már kapu mellé csavarodott.
12.: OWEN EGYENLÍTETT, 1-1!!! Berbatov válaszotta el Dunne-t a labdától, a bolgár megiramodott vele, a bekk azonban beérte, és szerelte. A labda azonban éppen Owen elé került, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Gyorsan válaszolt az MU.

11.: Collins akasztotta Owent, sárga lap.
10.: Ashley Young beadása után tisztázni tudott a manchesteri védelem.
6.: Carrick távoli lövése jócskán fölé szállt.
5.: VEZETÉST SZERZETT A VILLA!!! 1-0!!! Milner a bal alsóba lőtte a büntetőt, Kuszczak az ellenkező irányba vetődött.

4.: Vidics rúgta fel Agbonlahort a büntetőterületen belül, tizenegyes. A szerbet ki kellett volna állítani, de még lapot sem kapott.
1.: A FEHÉRMEZES VILLA KEZDTE A JÁTÉKOT. Az MU játékosai a megszokott vörös dresszben feszítenek.
15:54. A csapatok már vonulnak ki a gyepre. A zene bömböl a hangfalakból, van itt tűz, vörös szőnyeg, no és persze több tízezer futballdrukker.

15:40. Köszöntjük kedves Olvasóinkat.
Bő negyedóra múlva kezdődik az Aston Villa-Man. United Ligakupa-döntő a londoni Wembleyben.
A Vörös Ördögöknél Wayne Rooney csak a kispadon kezd, a Villánál ellenben a rendelkezésre álló legerősebb tizenegyet küldi harcba Martin O'Neill.