Pjanic, Rooney és Bale is kápráztatott!

Szerző: SHLétrehozva: 2014. július 27. 02:29
Megérte a Denver Broncos NFL-csapatával gyakorolnia és Field Goalra kísérleteznie Miralem Pjanicnak, aki a Manchester United ellen a félpályán túlról tudott szépíteni a szombat este rendezett felkészülési mérkőzésen, az Egyesült Államokban, a Guinness Kupán. Wayne Rooney is óriási gólt lőtt az első félidőben, sőt, tizenegyesből is betalált és gólpasszt is adott - mindezt tíz perc alatt. A meccset az MU nyerte 3-2-re. Gareth Bale az Inter ellen jelentkezett hálószaggató góllal, az olaszok végül büntetőkkel nyerték a kaliforniai találkozót szintén a GK keretében. Az Arsenal alulmaradt New Yorkban, a Bayern döntőzik a Telekom-kupán.

GUINNESS KUPA, DENVER
MANCHESTER UNITED-ROMA 3-2 (3-0)

MU: Johnstone - Jones, Evans, Blackett - Valencia, Cleverley (csk.), Herrera, James, Welbeck - Mata - Rooney.
Ők is pályára léptek: Amos, M. Keane, Smalling, Young, Hernández, Kagava, Shaw, Nani, Lingaard, W. Keane.

Roma: Skorupski - Calabresi, Benatia, Romagnoli, Emanuelson - Ucan, Keita, Paredes - Iturbe, Destro, Florenzi.
Ők is pályára léptek: Somma, Balasa, Castan, Cole, Sanabria, Pjanic, Nainggolan, Ljajics, Totti, Borriello.

G.: Rooney (36., 45+1. - 11-esből, Mata 39., ill. Pjanic 76., Totti 89. - 11-esből)

Két nagy Roma-helyzettel indult az összecsapás, de mindkettő kimaradt, aztán az első félidő hajrájában hármat vágtak Rooney vezérletével az angolok, akiknek minden bejött a szünet előtti tíz percben.

Rendezni tudta a sorokat a Roma, amely Totti, Pjanic Nainggolan és Castan beállásával átvette az irányítást, és nem állt messze az egyenlítéstől. Pjanic nem hiába gyakorolt együtt a Denver Broncos NFL-csapatával, 65 méterről célba találó lövése akár Puskás-díj-nevezést is érhet. Később Totti váltotta gólra a büntetőt Jones kezezése után.

#ICC2014 | Man United Vs Roma Goals | اهداف... by HawssaCC

GUINNESS KUPA, BERKELEY, KALIFORNIA
REAL MADRID-INTER 1-1 - tizenegyesekkel 2-3

REAL: Diego López - Carvajal, Pepe, Nacho, Diego Llorente - Illarra, Medrán, Isco - Lucas Vázquez, Raúl de Tomás, Bale.
Ők is pályára léptek: Jesús, Mascarell, Derik, Sobrino, Marcos Llorente.

INTER: Handanovic - Jonathan, Juan Jesus, Vidics, Ranocchia, Dodó - Kuzmanovics, D'Ambrosio, Obi - Botta, Icardi.
Ők is pályára léptek: Nagatomo, Krhin, M’Vila, Laxalt, Carrizo, Andreolli, F. Bonazzoli.

Közel 63 ezren láthatták Bale bombagólját, amelyre Handanovic kapus mozdulni sem tudott a 10. percben, és amely megadta az alaphangot a California Memorial Stadionban. A második félidő már inkább az Interé volt, illett is iparkodniuk az olaszoknak, hiszen ők álltak ki kevésbé tartalékos felállással. A Vidics által kiharcolt tizenegyest az az Icardi értékesítette, aki a legvégén a büntetőpárbajt is eldöntötte a Nerazzurri javára.

FELKÉSZÜLÉSI MECCS, NEW YORK
NEW YORK RED BULLS-ARSENAL 1-0 (1-0)

Az Arsenal kezdője: Szcesny - Jenkinson, Monreal, Hayden, Gibbs - Wilshere, Arteta, Zelalem - Ramsey, Rosicky, Cazorla.

Thierry Henry az összekötő kapocs a két csapat között, az MLS legnagyobb sztárja, az Arsenal ikonja nem is okozott csalódást a közönségnek. Töbször is jól hozta helyzetbe a társakat a győztes gól is az ő szöglete után született. A 36 éves sztár csak 53 percet játszott a mérkőzésen a Salt Lake elleni bajnoki közeledtével.

A második félidőben többek között Diaby, Flamini és Akpom is beállt az Ágyúsoknál.

TELEKOM KUPA, ELŐDÖNTŐ, HAMBURG
BAYERN-MÖNCHENGLADBACH 2-2 (1-0) - tizenegyesekkel 7-6

A Bayern összeállítása: Starke - Martínez, Badstuber, Alaba - Rafinha, Pizarro (Höjbjerg, 35.), Rode, Gaudino, Bernat - Ribéry (L. Scholl,  40.) - Lewandowski.

G.: Lewandowski (29.), Ribéry (34.), ill. Kruse (42., 60. - mindkettőt 11-esből)

A Bayern két remekbe szabott góllal húzott el, de Kruse két büntetőgólja után döntetlen alakult ki a 2x30 perc végén. A tizenegypárbajban hátrányból tudott fordítani a  bajor csapat, így ismét döntős, a Wolfsburggal csatázhat a serlegért.