MU-őrület, Chelsea-siker, City-zakó

Létrehozva: 2012. december 26. 17:57
A Manchester City lett a karácsonyi Premier League-forduló vesztese, miután gyenge játékkal megérdemelten kapott ki Sunderlandben. Eközben háromszor volt hátrányban, mégis nyert a Manchester United a Newcastle United ellen, míg a Chelsea magabiztosan tudta le a nemrég 10 mérkőzés után először kikapó Norwich-ot.

PREMIER LEAGUE, 19. FORDULÓ:

MANCHESTER UNITED-NEWCASTLE UNITED 4-3 (1-2)

Manchester, Old Trafford. Vezette: Mike Dean.

MANCHESTER UNITED: De Gea - Smalling, Ferdinand, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Scholes (Cleverley 69.), Giggs - Van Persie, Hernández (Fletcher 92.). Menedzser: Sir Alex Ferguson. Kispad: Lindegaard, Vidics, Cleverley, Fletcher, Büttner, Wootton, Tunnicliffe.

NEWCASTLE: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - Anita, Perch, Bigirimana (Obertan 65.) - Cissé (Sa. Ameobi 80.), Ba (Sh. Ameobi 72.), Marveaux. Menedzser: Alan Pardew. Kispad: Elliot, Shola Ameobi, Obertan, Sammy Ameobi, Ferguson, Tavernier, Campbell.

Gólszerző: Evans (25.), Evra (58.), Van Persie (70.), Hernández (90.), ill. Perch (4.), Evans (29. - öngól), Cissé (68.)

Sárga lap: Evans (36.), Hernández (39.), Valencia (54.), ill. Williamson (43.), Simpson (61.), Cissé (64.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Rosszul játszott, szenvedett, mégsem bűnhődött a Manchester United, ez pedig óriási fegyvertény lehet a bajnoki cím visszaszerzése felé vezető úton. A Newcastle a szakadó esőben maximális hasznot húzott abból, hogy Paul Scholes és Ryan Giggs egyszerre volt a pályán, továbbá a hátsó négyes szokás szerint csak bóklászott a pályán. Az első gól ugyanakkor David De Gea sara, a második a bíróra is ráfogható, miután tétlen lesnek ítélte Demba Ba helyzetét, pedig Jonny Evans mellett igenis faktor volt jelenléte. A harmadik találatnál pedig egyszerűen nem érték utol a korábbi MU-s Obertant, ahogy formán kívül szereplő Papiss Cisséről is lemaradtak. Ezekkel mindig vezettek a még két kapufát is összehozó vendégek, de a sokáig csak ötlettelenül támadgató gyárvárosiaknak így vagy úgy, de állandóan volt válasza. Két védő betalált, mielőtt két csatár jött, és a hajrára a nyomasztó fölény fordítást ért. A 90 perc alapján egy pontot érdemelt volna a Newcastle, azonban a hosszabbítások mestere másképp gondolta.

SUNDERLAND-MANCHESTER CITY 1-0 (0-0)

Sunderland, Stadium of Light. Vezette: Kevin Friend.

SUNDERLAND: Mignolet - Gardner, Rose (Bardsley 89.), Kilgallon, Cuellar - Larsson (Campbell 79.), Colback, Johnson, McClean - Sessegnon - Fletcher. Menedzser: Martin O'Neill. Kispad: Bardsley, Campbell, Wickham, McFadden, Vaughan, Bramble, Westwood.

MANCHESTER CITY: Hart - Zabaleta, Kompany, Kolo Touré (Barry 87.), Nasztaszics - Garcia (Lescott 89.), Milner, Yaya Touré, Silva - Aguero, Tévez (Dzeko 73.). Menedzser: Roberto Mancini. Kispad: Pantilimon, Dzeko, Lescott, Barry, Razak, Rekik, Milner.

Gólszerző: Johnson (53.)

Sárga lap: Colback (41.), ill. Kompany (43.), Y. Touré (45.), Nasztaszics (57.)

Adam Johnson korábbi klubját szomorította, így a Manchester City zsinórban második halvány meccsét már nem úszta meg a Premier League-ben. A címvédő a Reading ellen még kiizzadta a hajrában a három pontot, itt azonban messze volt ettől. A Sunderland 2008 óta tartó veretlenségét toldotta meg szerdán, mégpedig teljesen megérdemelten. A győzelméhez Joe Hart méretes hibája is kellett, de utána számtalan lehetősége volt a hazaiaknak, hogy bevégezzék a munkát, mielőtt a hosszabbításban a sérülés után visszatért Vincent Kompany kapufát fejelve egyenlített. Maradt az 1-0, így a City lett a riválisok győzelmével a forduló vesztese.

NORWICH CITY-CHELSEA 0-1 (0-1)

Norwich, Carrow Road. Vezette: Jon Moss.

NORWICH CITY: Bunn - Martin, Turner, Bassong, Garrido - Snodgrass, Tettey, Johnson (Howson 82.), Pilkington (Morison 79.), Hoolahan (Benett 89.) - Holt. Menedzser: Chris Hughton. Kispad: Rudd, Howson, Jackson, Morison, Elliott Bennett, Barnett, Ryan Bennett.

CHELSEA: Cech - Azpilicueta, Ivanovics, Cahill, Cole, - Mikel (Lampard 73.), Luiz - Oscar, Mata (Ake 92.), Moses (Hazard 79.) - Torres. Menedzser: Rafael Benítez. Kispad: Turnbull, Ferreira, Lampard, Marin, Hazard, Piazón, Ake.

Gólszerző: Mata (38.)

Sárga lap: Johnson (81.), ill. Hazard (92.)

Juan Mata óriási lövésével, megérdemelten nyert a Chelsea a hosszú veretlenségét hétvégén elveszítő Norwich otthonába. A Kékek nem építkeztek olyan könnyedén támadásban, mint a 8-0 során, de a labdát így is magabiztosan tartották és nagyon nem is kellett izgulni a mérkőzésen, pedig Frank Lampard, Ramires és Eden Hazard ezúttal padozott. A hazaiakon az sem segített, hogy visszatér a csapatkapitány, Grant Holt. A londoniak ezzel visszaszálltak az aranyért, de legalább az ezüstért folyó csatába, egy pontra kerülhet a Citytől, ha pótol.

98.: Vége Manchesterben is.

96.: Valencia vitte ki a középpályás bokáját, lehet, hogy súlyos sérülés.

95.: Hosszú ápolás elé nézünk, Anita a földön.

94.: Vége Sunderlandben, kikapott a City.

94.: Vége Norwich-ban, nyert a Chelsea.

92.: Hernández helyén Fletcher Manchesterben.

92.: Mata-Ake csere még Norwich-ban, illetve Hazard-sárga.

91.: Még négy perc Manchesterben.

90.: GÓÓÓLLL!!! Carrick emelte be középre, jött Hernández, és Krul lábai között estében helyezte be laposan a kapu közepébe a labdát. Csak a szokásos, United-gól a hajrában. 4-3.

89.: A Sunderland közben többszörösen befejezte volna a mérkőzést, de ziccereket hibázik.

85.: Shola Ameobi talált kapufát, majd De Gea nyelte el a labdát.

82.: Johnson sárgult be színészkedésért Norwich-ban, ahol Johnson-Benett csere következett.

80.: Hart védett nagyot Sessegnon lövésénél ziccerben.

80.: Jön a másik Ameobi is, közben egy Van Persie-ziccer maradt ki, majd Hernández találta el a kapufát.

79.: Morison-Pilkington, majd Moses-Hazard csere.

74.: Hernández vitte el a kapus mellett, de éles szögből nem vágta rá, hanem visszaadta passzra, ez lett az akció veszte.

73. Dzeko-Tévez csere Sunderlandben.

73.: Mikel-Lampard csere.

72.: Shola Ameobi állt be Demba Ba helyére.

71.: GÓÓÓLLL!!! Krul elsőre még nagyot védett egy 16 méteres lövésnél, de másodjára Van Persie már kilőtte a kapu bal alsó sarkát. Nem tudja megőrizni vezetését a Newcastle. 3-3.

70.: Előbb Moses találta telibe a lécet, majd a másik oldalon Snodgrass szögletéből csak kínok kínjával szabadítottak fel a vendégek.

69.: Scholes le, Cleverley be.

68.: A korábbi MU-s, Obertan ment el a bal oldalon, gyengén gurította be középre, ahonnan Cissé erőből lőtte ki a kapu rövid felső sarkát ballal. Harmadszor vezet a Newcastle. 2-3.

65.: A korábbi MU-játékos, Obertan váltotta Bigirimarát.

64.: Cissé pakolta Evra alá, újabb sárga lap.

62.: A Chelsea több mint 60 százalékban birtokolja a labdát és uralja a Norwich-ot, eseménytelen eddig a második félidő.

61.: Evans zuhant ki kis híján a pályáról, Simpson segített neki, ő besárgult.

58.: GÓÓÓLL!!! Az első manchesteri szöglet után ott pattogott a labda a newcastle-i térfélen, mielőtt Evra 17 méterről kilőtte a bal alsót. Rosszul játszanak a Vörös Ördögök, de már egyenlő. 2-2.

57.: Nasztaszics durva belépőjét úszta meg sárgával, lehetett volna piros is Sunderlandben.

55.: Sessegnon tüzelt jócskán mellé nagy helyzetben, miután lezárta Nasztaszicsot.

54.: Valencia kapott sárgát Manchesterben.

54.: Coloccini mellett esett el Hernández, de ez soha nem büntető, hiába tüntet a közönség.

53.: GÓÓÓLLL!!! A korábbi City-játékos, Johnson próbálta meg távolról, és úgy tűnt, mintha az oldalhálóba lőtt volna, valójában Hart mellett a kapuba helyezett. Vezet a Sunderland. 1-0.

50.: A három mérkőzésből egyik pályán sem volt csere a félidőben.

48.: Carrick tette ki balra a labdát, Giggs az alapvonalról beadta, de Van Persie veszélytelenül emelt mellé.

46.: Ferguson intenzív reklamálással indította a második félidőt, Evans öngólját kérte számon a bírókon.

46.: Folytatáááás!

45+2.: Immár Manchesterben és Sunderlandben is félidő.

45+1.: Norwich-ban már félidő.

45.: Két perc a ráadás Manchesterben.

44: Van Persie szabadrúgása jóval mellé szállt.

43.: Colback, majd Kompany sárgult be két percen belül.

43.: Giggs cseleit állította meg Williamson - sárga lap.

39.: Majdnem három! Marveaux 18 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant, De Gea ezt csak nézte!

38.: GÓÓÓLLL!!! Moses, majd Oscar volt a labda útja, utóbbi tette ki a tizenhatos szélére Matának, aki óramű pontossággal lőtte ki ballal a sarkot. Megérdemelt Chelsea-vezetés. 0-1.

38.: Hernández sárgult be, éppen a 16-os előtt állította meg Marveaux-t.

37.: Fletchert keresik a sunderlandi támadások, az imént kétszer szerelt fontos pillanatban Kompany.

36.: Evans ezúttal kezezett, a szabadrúgást azonban kifejelték a védők.

34.: Luiz szerelte Johnsont, majd Matát indította, akinek lövése éppen az oldalhálóban landolt. Alig két perccel később Mikel 17 méterről alig-alig a léc fölé durrantott.

32.: Zabaleta fejéből ömlött a vér, nehezen állították el, de túlélte a City 10 emberrel.

29.: GÓÓÓLLL!!! Megint vezet a Newcastle. Jobbról erőből rúgták be a labdát, amelybe Evans ért csak bele, róla vágódott a bal alsóba a labda, ám előtte Ba lesen volt. Először nem adták meg a gólt, de miután Dean egyeztetett a partjelzővel, és kiderült, hogy a támadó nem ért a játékszerbe, így mégis érvényes a találat. 1-2.

25.: Egyenlített a United! Van Persie szabadrúgása után nem tudott felszabadítani a Newcastle. Hernández lövését még blokkolták, Evans ismétlése azonban a hálóban kötött ki.

19.: Lampard elment melegíteni - a tapsvihar alapján ez volt eddig a Chelsea-szurkolók legnagyobb öröme a mai napon.

17.: A három kiemelt meccsünkkel párhuzamosan még négy találkozót játszanak a PL-ben, azokon eddig egy gól esett, a Fulham Berbatov góljával vezet 1-0-ra a Southampton ellen.

15.: Az Old Trafford közönsége szórakozott már jobban is, és az eső is igencsak rákezdett. A Newcastle nagyon bátran játszik, a gól után sem vett vissza.

13.: Nyomasztó a City mezőnyfölénye, és komoly gólhelyzete is adódott. Ha ez így megy tovább, hosszú délutánja lesz a Sunderlandnek.

10.: A Chelsea remekül kezdett Norwichban, ám a Kanárik a megilletődött első néhány perc után kifejezetten támadólag futballoznak. Hátul azért nem árt résen lenni, a Kékek nyolcat rúgtak a Villának az előző körben.

8.: A City vezetést szerezhetett volna, de Kompany fejese kifelé jött a kapufáról.

4.: 1-0 a Newcastle-nek! Ba távoli lövése kijött De Geáról, Perchnek csak be kellett passzolnia.

1.: Valamennyi meccs elkezdődött. Jó szórakozást mindenkinek!

15:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Premier League karácsonyi fordulójában. Jó szórakozást!