MU, Arsenal: tovább, a Chelsea beégett

Szerző: SHLétrehozva: 2013. január 16. 22:55
A Manchester United és az Arsenal első meccsét még nem tudta megnyerni az FA-kupa 3. fordulójában, az újrajátszást azonban igen: a Vörös Ördögök és az Ágyúsok is 1-0-ra diadalmaskodtak a West Ham és a Swansea ellen; Wayne Rooney és Jack Wilshere volt a nyerőember. Rooney a hajrában egy büntetőt is elhibázott. A Chelsea bepótolt bajnokiján 2-0-ról bukott el két pontot odahaza a kiesés elől menekülő Southampton ellen.

Arsenal-Swansea 1-0 (Wilshere 86.)

Chelsea-Southampton 2-2 (Ba 25., Hazard 45., ill. Lambert 58., Puncheon 75.)

Man. United-West Ham 1-0 (Rooney 9.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

22:55. VÉGE, A MAN. UNITED TOVÁBBJUTOTT.

A United úgy nyert bajnokin, hogy Van Persie révén már az első percben vezetést szerzett, és nyert 1-0-ra. A forgatókönyv hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy a hosszú sérüléséből visszatért Rooney a 9. percben volt eredményes. Az Elefántbébi a hajrában büntetőt is rúghatott, de a kaput sem találta el. A United ettől függetlenül továbbjutott, a 4. fordulóban a Fulhamet fogadja.

22:52. Három perc a ráadás az OT-n.

22:48. A West Ham kitámadott, most már mindent egy lapra tesz fel, hogy legalább a hosszabbítást kicsikarja.

22:45. Van Persie melegít, egy cseréje még van a Unitednek. Ha ő rúgta volna a tizit, talán beljebb lenne az MU...

22:41. És Rooney fölérúgta a büntetőt!

22:40. Spence kezezése miatt büntetőt rúghat a United.

22:37. VÉGE, CHELSEA-S'OTON 2-2!!!

A Chelsea nem játszott jól az első félidőben, de kétgólos előnyt csak kiszenvedett, ami azonban a második félidőben következett, az minden várakozást alulmúlt. Az újonc egyenlített, de a Kékeknek ekkor még negyedórájuk volt arra, hogy mégis a saját javukra fordítsák a meccset. Nem sikerült, ez bizony nem egy szerzett pontot, hanem kettő elhullajtott. Rossz ómen a vasárnapi Arsenal elleni rangadó előtt.

22:35. A United eddig nagyon profin lehozza a meccset, azaz: csak annyit ad ki magából, ami feltétlen elég. Van Persie továbbra is csak a padon üldögél.

22:31. A Chelsea meccse a 88. percben jár, de nagyon kevés az ötlet a londoniak játékában. Hatalmas blama lenne ez a pontvesztés.

22:28. Torres egy befelé csel után 13 méterről lőhetett szabadon, de a kaput sem találta el.

22:26. Torresnek ívelgetik a labdákat a Bridge-en, de nemigen tud vele mit kezdeni. Kevés jó megoldása volt, mióta beállt.

22:23. Hatalmas helyzet a West Ham előtt, de a középregurított labda pontatlan volt.

22:21. VÉGE AZ EMIRATESBEN.

Az Ágyúsok helyzetek sokaságát hagyták ki, nem egy ízben a kapufa segítette ki a walesieket. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ők is megdöngették egyszer a lécet, a korábbi arsenalos Kyle Bartley juttathatta volna vezetéshez csapatát. A hajrában csupán az volt a kérdés, mikor törik meg a vendégek ellenállása, végül a meccs legjobbjának, Jack Wilshere-nek sült el a lába. A csereként beállt Michu sem tudott segíteni a Hattyúknak.

22:18. 2-2, EGYENLÍTETT A S'OTON! 0-2-ről felálltak a vendégek, Puncheon keserítette a hazai szurkolókat.

21:17. Nagyn rezeg a léc a Chelsea-nek, pedig 2-0 után azt lehetett gondolni, gyerekjáték lesz a második félidő.

21:15. 1-0 AZ ARSENALNAK! Giroud visszatett labdáját Wilshere lőtte a bal sarokba 19 méterről.

21:12. Hatalmas a nyomás a Swansea-n, Michu még nem találkozott a labdával.

22:09. Egy jobb oldali beadásba Walcott nem ért bele, a jobb kapufa mentett. A szerencse is a Swansea mellé állt.

22:05. Az Arsenal egyre több helyzetet alakít ki, de továbbra is 0-0. Ha így marad, hosszabbítás.

22:00. 2-1, SZÉPÍTETT A S'OTON! Egy jobb oldali beadás után Lambert fejelt a bal felsőbe. Cech csak nézte.

21:59. Graham helyére MICHU érkezett. Retteghet az Arsenal.

21:58. Walcott húzott egyet befelé, majd nagyon csúnyán a bal sarok mellé csavart.

21:56. Giroud küldte meg 22-ről, Vormról ki sem pattant a labda.

21:51. Félidő az Old Traffordon.

21:50. Folytatás a Bridge-en.

21:50. Wilshere lövését védte Vorm, Walcott ismétlése Chico mellkasáról jött ki. Az Ágyúsok kezezést reklamálnak, de nem volt az.

21:48. Ki a Swansea második cseréje, Michut még mindig jegeli Laudrup.

21:43. A United meccsén kevés az izgalom, a West Ham nem fejt ki komoly ellenállást, a hazaiak pedig elvannak.

21:38. Cazorla 17 méteres lövése centikkel szállt fölé.

21:37. Walcott jobbról, 7 méterről, ziccerben a hosszú mellé pörgetett. Mindjárt góllal kezdhette volna az AFC a második félidőt.

21:33. Smalling fejese pontosan a dallamos nevű Jääskeläinen kezébe hullott.

21:33. Folytatás az Emiratesben.

21:32. Félidő a Bridge-en.

21:30. 2-0 A CHELSEA-NEK! Ramires a bal oldali lécet találta el, Hazard azonban a kipattanót a bal sarokbalőtte 14 méterről.

21:25. A Chelsea vezet, de nem állítanánk, hogy lefocizza a Szenteket. Lélekben talán már a hétvégi Arsenal elleni meccsre készülnek.

21:21. A West Ham nagyon gyámoltalan, meg lennénk lepve, ha kiverné az MU-t az Old Traffordon.

21:17. Félidő az Emiratesben, Arsenal-Swansea 0-0.

21:17. Vermaelen 7 méterről, szabadon lőtt, Vorm lábbal védett.

21:14. 1-0 A UNITEDNEK! Hernández beadása után a teljesen szabadon érkező Rooney 3 méterről lőtt becsúszva az üres kapuba.

21:10. 1-0 A CHELSEA-NEK! Lampard beadása Azpilicuetán felpörgött, Ba pedig 11 méterről, félollóból a bal sarokba lőtt.

21:07. A félidő fele lepergett a Stamford Bridge-en, Matát, Oscart és Hazard-t alig lehet észrevenni.

21:05. A Man. United-West Ham is elkezdődött.

21:03. A Chelsea-szurkolók éneklik, hogy "csak egy Di Matteo van". Benítezzel nagyon nem akarnak megbarátkozni.

20:59. Azpilicueta lövése lendült lövésre, és... Southampton-kirúgás. Ez meg mi volt?

20:56. Húúú! Routledge bal oldali beadása után Bartley, a korábbi arsenalos az ötösről fejelt a felsőlécre. Ezt megúszták az Ágyúsok.

20:53. Jelentjük: a Chelsea meccsén még semmi érdemleges nem történt.

20:52. Vermaelen 18 méteres szabadrúgása megpattant, csak szöglet, amiből Coquelin veszélyeztetett.

20:50. Graham lövése botrányosan gyenge volt, ebből nem fog megélni a Swansea.

20:45. Közben a Chelsea-S'oton is elkezdődött a Szentek jóvoltából.

20:44. A meccs nyugis mederben csordogál, a közönség viszonylagos nyugalomban szemlélődik. A csapat még nem paprikázta fel.

20:41. A Swansea nem törekszik hosszas labdatartásra, inkább gyors indításokkal operálna, de Michu nélkül nem lesz ez olyan egyszerű.

20:37. Giroud előbb fejjel, majd lábbal is elvétette a kaput. Az Arsenal jóval agilisabb, meghajtja az elejét.

20:36. Pár perc után megállapítható, Giroud mellett Walcott is csatárt játszik, az AFC 4-4-2-ben áll fel.

20:33. Graham nevéhez fűződik az első lövés, de nem talált kaput. Nagyon sok az üres szék az Emiratesben, a szurkolók megelégelték a borsos jegyárakat.

20:30. Elkezdődött a nap első meccse, az Arsenal indította útjára a labdát.

20:25. Köszöntünk mindenkit, rövidesen kezdődik az angolfoci-dömping. Az Arsenal és a Man. United az FA-kupában újrázik, a Chelsea a bajnokságban pótol.

FA-KUPA, 3. FORDULÓ, MEGISMÉTELT MECCS:

ARSENAL-SWANSEA 1-0 (0-0)

London, Emirates-stadion, vezette: Mark Clattenburg.

ARSENAL: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (Ramsey, 82.), Wilshere, Cazorla - Walcott, Giroud. Menedzser: Arsene Wenger.

Cserék: Mannone - kapus, Jenkinson, Santos, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arsavin, Podolski.

SWANSEA: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (Pablo, 59.) - Dyer, De Guzman (Ki, 62.), Routledge - Graham (Michu, 71.). Menedzser: Michael Laudrup.

Cserék: Tremmel - kapus, Monk, Davies, Ki, Sehter, Pablo, Michu.

Gólszerző: Wilshere (86.)

MANCHESTER UNITED-WEST HAM 1-0 (1-0)

Manchester, Old Trafford, vezette: Phil Dowd.

MANCHESTER UNITED: Lindegaard - Rafael, Smalling, Jones, Büttner - Valencia, Anderson (Carrick, 67.), Giggs, Nani (Scholes, 77.) - Hernández, Rooney. Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Cserék: Amos - kapus, Ferdinand, Carrick, Scholes, Van Persie, Kagava, Welbeck.

WEST HAM: Jääskeläinen - Spence, Reid, Tomkins, Potts - Diarra, O'Neil, Diamé (Collison, 65.), Taylor - Vaz Té (Lee, 78.), C. Cole (Nolan, 65.). Menedzser: Sam Allardyce.

Cserék: Spiegel - kapus, Demel, Jarvis, Collison, Nolan, Lletget, Lee.

Gólszerző: Rooney (9.)

Sárga lap: Scholes (89.), ill. Nolan (75.), Spence (77.)

PREMIER LEAGUE, 17. FORDULÓ, ELMARADT MECCS:

CHELSEA-SOUTHAMPTON 2-2 (2-0)

London, Stamford Bridge, vezette: Michael Oliver.

CHELSEA: Cech - Azpilicueta, Cahill, D. Luiz, Cole - Ramires, Lampard (Torres, 79.) - Oscar, Mata, Hazard - Ba. Menedzser: Rafael Benítez.

Cserék: Turnbull - kapus, Ferreira, Ivanovics, Terry, Bertrand, Marin, Torres.

SOUTHAMPTON: Boruc - Clyne, Josida, Hooiveld, Shaw - S. Davis (Chaplow, 67.), Schneiderlin, Cork, Puncheon - Do Prado (Ramírez, 74.), Rodríguez (Lambert, 55.). Menedzser: Nigel Adkins.

Cserék: K. Davis - kapus, Lambert, Ramírez, Fox, Ward-Prowse, Seaborne, Chaplow.

Gólszerző: Ba (25.), Hazard (45.), ill. Lambert (58.), Puncheon (75.)

Sárga lap: D. Luiz (84.)