Mintha kicserélték volna a Romát

Szerző: SHLétrehozva: 2011. október 1. 19:55
Váratlanul szép győzelmet aratott a Roma az olasz élvonal eddigi legjobbja, meglepetéscsapata, az Atalanta ellen a hatodik forduló szombat esti nyitómeccsén. Krkic kezdte a gólgyártást, Osvaldo folytatta, a végén Simplício biztosította be a második sikert a szezonban. Ez azt jelenti, hogy a Farkasok pontszámban beérték a Juve, Udinese kettőst a mezőny elején, és harmadik helyen állnak az aktuális tabellán.

SERIE A, 6. FORDULÓ
ROMA-ATALANTA 3-1 (2-0)
Stadio Olimpico, vezette: Domenico Celi.

ROMA: Lobont - Rosi, Burdisso, Heinze, J. Angel - Simplício, De Rossi, Pjanic - Krkic (Borini, 62.), Totti (Pizarro, 69.), Osvaldo (Borriello, 85.). Vezetőedző: Luis Enrique.
Cserepad: Curci, Cicinho, Taddei, Kjaer, Pizarro, Borriello, Borini.

ATALANTA: Consigli - A. Masiello, Capelli, Manfredini, Bellini - Schelotto, Cigarini (Caserta, 90.), Brighi (Bonaventura, 57.), Padoin - Moralez (Gabbiadini, 76.), Denis. Vezetőedző: Stefano Colantuono.
Cserepad: Frezzolini, Raimondi, Peluso, Bonaventura, Caserta, Gabbiadini, Tiribocchi.
Gólszerző: Krkic (20.), Osvaldo (31.), Simplício (81.), ill. Denis (48.)
Sárga lap: Simplício (49.), ill. Cigarini (53.), Padoin (60.)
Az Atalanta igazolta a várakozásokat, erős csapat benyomását keltette az Olimpicóban, csakhogy a vendéglátó messze felülmúlta önmagát, az első félórában szinte egykapuzott, s két nyári igazolás, Krkic és Osvaldo góljaival kényelmes előnybe került. Totti régi önmagát idézte, fantasztikus labdákkal tömte a társakat, s a lövőkedvével sem volt gond.
A szünet előtt összeszedték magukat a bergamóiak, s nagy nyomás alá helyezték a Romát, nem is eredménytelenül, Denis négy meccs alatt a negyedik gólját szerezve szépített. Az egyenlítés azonban már nem jöttt össze.
A Roma fokozatosan visszavette az irányítást, s nem érdemtelenül el is döntötte a meccset a hajrában, előtte egy tizenegyestől is megfosztotta Celi bíró a fővárosiakat.
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
93.: Vége a mérkőzésnek! ROMA-ATALANTA 3-1
90.: Három perc.
90.: Pizarro tett-vett, majd 21 méterről ágyúzott, fölé.
90.: Csere: Cigarini helyett Caserta.
87.: Bonaventura fejelt a bal alsó felé, megvan Lobontnak.
85.: Csere: Osvaldo helyett Borriello.
81.: GÓÓÓÓÓÓL!!!!!! BORDULT ÉGBŐL SIMPLÍCIO AZ ATALANTÁNAK!!!! Pjaniccal kényszerítőzött, a bosnyák estében perdített a brazil elé szenzációsan, Somplício átemelte Consiglit. 3-1
76.: Csere: Moralez helyett Gabbiadini.
75.: Capelli-sárga.
74.: Kezezés volt az Atalanta 16-osán belül, nenm adták meg a 11-est a Romának.,
69.: Csere: Totti helyett Pizarro.
62.: Csere: Krkic helyett Borini.
61.: Rosi negyvenről, földkörüli pályára állította a labdát.
60.: Padoin rántotta le Bojant a 16-ostól balra. Szabadrúgás és sárga lap.
57.: Csere: Brighi helyett Bonaventura.
56.: Remekül adogatott a Roma, a végén Simplício szúrta rá, nem volt az igazi, kevéssel kapu mellé ment.
54.: Totti lőtt el keresztbe a kapu előtt, most sem volt szerencséje.
53.: Cigarini-sárga taktikai szabálytalanságért.
50.: Schelotto fejelt vetődve mellé-fölé, most jobb az Atalanta.
49.: Simplício sárga lapja.
48.: GÓÓÓÓL!!!! DENIS!!!!!! Négy meccs alatt a negyedik gólja, jobb oldali beadást fejelt a kapu jobb oldalába, lemaradtak róla, Lobontnak nem volt esélye. 2-1
48.: Osvaldo fejelt vissza középre, a kapu felé, a gólvonal előtt tisztáztak.
46.: Folytatás!!!!!
Jönnek. Egyelőre nem látunk cserét. Az Olimpicóban tiszteletét tette a Roma új tulajdonosa Thomas DiBenedetto is.
45+1.: Vége a félidőnek! Mintha kicserélték volna a Romát. Az eddigi legjobb félidő a Farkasoktól - a négy meccsen 10 pontos Atalanta ellen. Bojan félidei nyilatkozata: "Nagyon örülök hogy vezetést szerezhettem egy ilyen kemény meccsen. Ez még csak a kezdet, remélem, sokat lépünk még előre a játékban."
45.: Totti-kapufa szögletből!
39.: Totti brutális átlövése, gellert kapott valakin, és a jobb alsó mellett süvített el két méterrel.
35.: Előbb Padoin lövését blokkolták, aztán Moralez lökete zúgott el a kapu mellett. Megúszta a roma.
34.: Pjanic közeli bombája akadt el, Simplício távolról lőtt a lelátóra.
32.: De Rossi-sárga, azaz majdnem.
31.: GÓÓÓÓÓL!!!!! OSVALDO!!!!!!! Lesre állítással kísérletezett az Atalanta nem jött be, Osvaldo becsapta Consiglit a levétellel, és a hálóba passzolt. Sorozatban harmadik meccsén talált be!!!! 2-0
20.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!! KRKIC!!!!! De Rossi emelt be a védelem mögé, Krkic tolt rajta egyet, majd őrzője árnyékában elgurított a bal alsóba. 1-0

20.: Hatalmas zsuga végén Krkic játszott be jobbról, Osvaldo be akarta kotorni, végül Consiglié lett.
18.: Totti bombáját hastástalanította Consigli. Aztán Burdisso bólintott mellé szögletből. Alakul ez a Roma.
15.: Totti, ez lecsúszott. Aztán De Rossi sem találta el jól a hosszú oldalon, pedig álompasszt adott Totti külsővel!
13.: Totti leheletfinom passzát Osvaldo lőhette rá laposan, valaki beleért, szöglet.
11.: Totti beadása csúszott le, akár be is akadhatott volna a jobb felsőbe Consiglitől.
9.: Moralezt ugratták ki, enyhe lépéselőnyben mehetett, 16 méterről lőtt Lobont kezébe.
6.: Rosi beadása változtatott irányt, és tartott a rövid alsóra, Consigli odaért.
4.: Helyzet a javából: Padoin bombázott oldalhálóba 20 méterről, szép löket volt!
3.: Totti szabadrúgásánál Heinze lökött, aztán a kapitány éles beadása szállt el mindenki előtt.
1.: A ROMA KEZDTE A MECCSET.
Sérültek: Stekelenburg, Greco, Lamela, Perrotta, illetve Lucchini, Ferreira Pinto, Pettinari, Carmona.
17:15. A himnuszok:

ELŐZETES: A Roma asztúriai trénere úgy véli, csapata meglátta a fényt az alagút végén Pármában, ahol Osvaldo gyönyörű fejesgóljával kiharcolta a győzelmet múlt vasárnap. A siker ellenére nem lehet állítani, hogy beindult a Roma szekere, az új, 4-3-3-as játékrendszer, és a tili-toli eddig nem a Farkasok sajátja volt, idő kell, amíg beérik a munka gyümölcse. Az is problémát okoz, hogy számos játékos nem eredeti posztján szerepel, hanem éppen az átszoktatása "zajlik". Osvaldo és Borriello klasszikus erőcsatár, ehelyett a szélről érkezve kell megállniuk a helyüket, Pjanic a támadók mögött jobban érezné magát, Pizarro egy kicsit jobbra tolódott, ez meg neki nincs ínyére. A jobb-bekként kipróbált Perrottáról már ne is beszéljünk. Még csak az út elején jár tehát a Roma, ezért is különösen veszélyes ellenfél ez az Atalanta, különösen a széleken, ahol a faital Bonaventura és Schelotto rohamoz majd. Brighi egykori csapatával néz szembe, az Atalanta középpályása már bejelentette: ünnepelni fog, ha gólt szerez a Farkasok ellen.