Kioltotta egymást a Milan és a Juve

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 10. 22:22
Szenzációs mérkőzésen játszott 1-1-es döntetlent egymással a második helyért csatázó Milan és Juventus az olasz élvonal 35. fordulójának zárómérkőzésén! A gyilkos iramban zajló találkozón sokáig kellett várni a gólra, de egy pillanatig sem unatkozhattunk. Az 57. percben szerzett vezetést Clarence Seedorf, három percre rá Vincenzo Iaquinta csukafejesből egalizált. Nem tudni miért, de az utolsó percekben már nem támadt minden áron a torinói együttes. A forduló után minden maradt a régiben: a Milan hét ponttal az Inter mögött és néggyel a Juve előtt várja az utolsó három fordulót.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A), 35. FORDULÓ
MILANJUVENTUS 1-1 (0-0)
Milánó, San Siro, vezette: Orsato.
MILAN: Kalac – Flamini, Maldini, Favalli, Zambrotta – Beckham (Pato, 67.), Pirlo, Ambrosini – Seedorf  (Senderos, 88.)– Kakà, Inzaghi (Ronaldinho, 75.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
JUVENTUS: Buffon – Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (Zebina, 73.) – Camoranesi, Poulsen, Zanetti, Marchionni – Iaquinta, Amauri (Del Piero, 76.). Vezetőedző: Claudio Ranieri.
Gólszerző: Seedorf (57.), ill. Iaquinta (60.)
Sárga lap: Beckham (4.), Favalli (25.), Maldini (66.), Favalli (85.), ill. Chiellini (66.), Poulsen (64.)
Piros lap: Favalli (85.)

Egyre inkább úgy tűnik, kioszthatjuk Olaszországban a bajnoki érmeket. Az Inter karnyújtásnyira került a bajnoki trófeához, a Milan komoly lépéselőnyben maradt a Juventushoz képest. A Zebráknak az újabb pontvesztés után már a Fiorentinára is nagyon figyelniük kell.

Az első félidőben nem talált fogást egymáson a két nagy rivális, hatalmas taktikai harc, kőkemény párharcok, és kimagasló védőteljesítmények jellemezték a találkozót, amely gyilkos iramban zajlott. A legnagyobb helyzet Poulsen előtt adódott a hajrá kezdetén, aki tiszta lövőhelyzetből gurított mellé 16 méterről. Kalac valószínűleg nem érte volna el a labdát.

Az eszeveszett rohanás a második félidőben is folytatódott, úgy kapkodták a fejüket a nézők, mintha teniszmeccsen lennének.

Seedorf az 54. percben egészen a tizenhatosig vezetgette a labdát a félpályától, csúnyán mellétrafált azonban az öreguras szóló után. Három perc múlva viszont berúgta a kihagyhatatlant: Ambrosini sután eltalált lövése után passzolt az üres kapuba. Nem sokáig vígadhatott a rossonerók tábora, Iaquinta fagyasztotta rá arcukra a mosolyt. Camoranesi labdája hulló falevélként érkezett Kalac kapuja elé, a berobbanó Iaquinta Flamini szorításában csukafejessel volt eredményes.

A 84. percben jogos tizenegyestől fosztották meg a Milant! Legrottaglie csúszott rá Pato lábára, majd mindketten elcsúsztak. A játék folytatódott, Favalli reklamált, ezért megkapta második sárga lapját. Piros! Tíz emberrel folytatta a Milan, de a Juve mintha nem akarta volna a győzelmet, néhány portyától eltekintve visszavett a végére.

94.: Vége a mérkőzésnek!

93.: Legrottaglie átlövése sem változtatott az eredményen.

91.: Pirlo beadászerű csavarása suhant el a jobb kapufa mellett.

89.: Ronaldinhót zuhant össze a tizenhatos és az alapvonal találkozásánál. Nem bántották.

88.: Csere: Seedorf leballag, Senderos ugrik be.

87.: Pato húzott középre a jobb szélről, 18-ról lőtt, sorfalba. A kipattanó után Kaká szelidítette meg a labdát, de a lövés pillanatában elcsúszott.

84.: Jogos tizenegyestől fosztották meg a Milant! Legrottaglie csúszott rá Pato lábára, majd mindketten elcsúsztak. A játék folytatódott, Favalli reklamált, ezért megkapta második sárga lapját. Piros! tíz emberrel a Milan.

81.: Camoranesi szerzett labdát Zambrottától, lopta a távolságot, majd Kalac kezébe emelt. Ahelyett, hogy a jobb oldalon őrizet nélkül lopakodó Del Pierót hozta volna helyzetbe.

78.: Del Piero csetlett-botlott, Iaquintához passzolt, aki nem tudott kifogni Kalacon. A kapus szögletre mentett. Alex sarokrúgását iaquinta fejelte Kalac kezébe.

76.: Csere: Amauri le, Del Piero be.

75.: Csere: Ronaldinho érkezik Inzaghi helyett.

74.: Baloldali beadás után félfordulatból tüzelt a kapu fölé Inzaghi egy méterrel.

73.: Kaká lövése Legrottaglién kapott gellert, szöglet!

73.: Csere: Zebina váltja De Cegliét.

71: Kaká tesztelte ismét Buffont, nehezen, másodszorra lett a kapus zsákmánya a labda.

67.: Csere: Beckham helyett Pato a pályán.

66.: Egy percen belül Maldini és Chiellini is besárgult.

64: Poulsen kapott sárga lapot.

61.: Flamini ijesztegetett 30-ról.

60.: GÓÓÓL!!! Camoranesi adott középre, Iaquinta Flamini szorításában csukafejessel továbbított a hálóba. Elképzelhető, hogy a francia feje búbját érintette utoljára a labda.

57.: GÓÓÓL!!! Inzaghi az alapvonal mellett süvített el az előrevágott labdával, elsről szó sem lehetett, hiszen saját térfeléről indult. Visszapasszolt labdáját Ambrosini annyira rosszul találta el, hogy így lett tökéletes a hosszú oldalon érkező Seedorfnak, aki négy méterről a kapuba passzolt.

54.: Seedorf a félpályától vezetgette a tizenhatos előteréig a labdát, 17 méterről trafált csúnyán mellé. Óriási lehetőség maradt ki, kinyílt ugyanis a Juve-fal.

50.: Iaquinta került a Milan-védelem mögé a jobb oldalon, éles szögből leadott lövése kipattant Kalac páncéljáról, de Flamini meg előzte a kapu előtt ólálkodó Amaurit.

48.: Iaquinta térült-fordult, majd 27 méterről lövésre szánta magát, bár ne tette volna.

46.: Elkezdődött a második játékrész! Nem volt csere egyik oldalon sem.

45+1.: Vége a félidőnek!

45.: Egy perc hosszabbítás várható.

42.: Seedorf lapos lövése után senkiben nem szökött fel a vérnyomás.

40.: Pirlo lágy előreívelését Inzaghi vágta kapura, azaz tíz méterrel mellé, hiszen elsuhant Buffon ketrece előtt a játékszer.

36.: Camoranesi futtata meg Poulsent, aki egy testcsellel tiszta lövőhelyzetbe került a kapu előterében, 15 méterről, középről tüzelt egy méterrel a bal kapufa mellé. Az eddigi legnagyobb helyzet!

29.: Kaká hasonló szögből, hasonló távolságból most félmagasan csavart, ezt Buffonnak védenie kellett.

27.: Kaká lőtt 28 méterről, felejthető.

26.: Iaquinta 15 méteres lövését fogta Kalac.

25.: Favalli kapott sárga lapot.

22.: Flamini és Iaquinta egymást birkózta le a kapu előtt, nincs büntető!

20.: Inzaghi szabadult ki Chiellini szorításából, majd egy kapunyival fölébombázott.

18.: Ezúttal Amauri cselezte be magát a büntetőterületre, Maldini üggyel-bajjal elválasztotta a labdát. Földre került a brazil, de szó sincs 11-esről.

16.: Marchionni lőhetett volna kapura 13 méterről, Flamini méterekről becsúszva mentett. Könnyen lehet, góltól mentette meg a Milant.

16.: Kaká nagyon aktív, előbb majdnem ziccerbe hozta Inzaghit, majd Beckham passza után lőtt a sorfalba.

10.: Iaquinta fejelte le a labdát Camoranesinek tíz méterre a kaputól, az argentin-olasz állítgatás nélkül lőtt, de fölédurrantott.

4.: Beckham törlesztett, Marchionnit rúgta meg. Sárga lap!

2.: De Ceglie nem kímélte Beckhamet a középpályán.

2.: Iaquinta ütközött húsz méterre a kaputól Legrottagliével, szabadrúgás.

1.: A Milan kezdte az összecsapást.

20:30. Ancelotti mester szolgált néhány érdekes húzással, Flaminit veti be Jankulovski helyén, Pato és Ronaldinho a cserepadot melegíti. Kalac pótolja  a sérült Didát. A Zebráknál Ranieri a Iaquinta-Amauri párosba veti minden bizalmát, ennek Del Piero itta meg a levét, aki csereként juthat csak szerephez majd.