Meglepték a Fradit, a Diósgyőrt nem

Szerző: SH/MTILétrehozva: 2013. szeptember 28. 18:15
A Puskás Akadémia meglepetésre 3-1-re legyőzte a vendég Ferencvárost a labdarúgó NB I 9. fordulójában, ám a Diósgyőr folytatta menetelését, zsinórban ötödik mérkőzését nyerte meg, ezúttal Kaposváron 2-0-ra.

Az első félidőben a hazai együttes átadta a területet a fővárosi csapatnak, kontrákra építette játékát. A taktika a 19. percben Czvitkovics szép gólja révén vezetést eredményezett. A folytatásban is a ferencvárosiak voltak a kezdeményezőbbek, játékuk azonban nem volt gördülékeny. Helyzetekig még így is eljutott az FTC, egyenlítenie azonban nem sikerült, sőt, a Puskás Akadémia többször komoly ziccerbe került, igaz, újabb gólt nem tudott szerezni.

A fordulás után nagy erőkkel rohamozott az FTC, az 56. percben kapufáig jutott, egy ellentámadás végén mégis a hazaiak növelték előnyüket. A folytatásban a zöld-fehéreknek továbbra sem jött össze a gól, ráadásul Besicet a 73. percben kiállították, emberelőnyét pedig gyorsan újabb gólra váltotta a Puskás Akadémia. A vendégek gyorsan szépítettek, s több szép támadást is vezettek a hajrában, 3-1-re azonban így is a Puskás Akadémia győzött.

Az FTC játékosainak szombaton azzal a lelki teherrel kellett pályára lépniük, hogy trinidadi csapattársuk, a 22 éves Akeem Adams szerdán szívinfarktust kapott, azóta három műtéten esett át, de állapota továbbra is súlyos.

A Diósgyőr  - a hazai védelem közreműködésével - már a harmadik percben megszerezte a vezetést Nikházi góljával. Az első félidő pörgős, eseménydús játékot hozott, és mindkét kapu előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek. A somogyiak a szünet után az egyenlítésért küzdöttek, az újabb gólt mégis a Diósgyőr szerezte a 71. percben. Előnyét a folytatásban biztosan őrizte a DVTK, mely a látottak alapján megérdemelten nyert.

LABDARÚGÓ N NB I, 9. FORDULÓ:

Puskás Akadémia-Ferencváros 3-1 (Czvitkovics 19., Lencse 58., 77., ill. Vaszicsku 79. - öngól; kiállítva: Besic 73.)
Kaposvár-Diósgyőr 0-2 (Nikházi 3., 71.)