Manchesteri fieszta, Van der Sar-rekord

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 27. 23:09
VIDEÓVAL! Fantasztikus teljesítményével 5-0-ra gázolta el a Manchester United Birminghamben a West Bromwich Albiont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. Cristiano Ronaldo ugyan duplázott, ezúttal mégsem miatta lesz emlékezetes ez a találkozó. Edwin van der Sar kapus ugyanis megdöntötte a góltalansági rekordot, amelyet a Chelsea-s Peter Cech-től vett el. Fülöp Márton kezdett és nyert a Sunderlanddel a Gera Zoltánt negyedórán át játszató Fulham ellen. Ismét idegenben nyert az Aston Villa, odahaza mosta le a Tottenham a Stoke-ot. Az MU természetesen továbbra is listavezető.

A 23. FORDULÓ KEDDI PROGRAMJA:
WEST BROMWICH ALBION - MANCHESTER UNITED 0-5 (0-2)
Birmingham, The Hawthorns, 26 105 néző, vezette: Rob Styles
West Brom: Carson - Hoefkens, Pelé, Donk, Robinson - Zuiverloon (Morrison, 64.), Borja Valero, Koren, Brunt (Cech, 46.) - Simpson (Bednar, 64.), Fortune. Menedzser: Tony Mowbray.

Man Utd: Van der Sar - G. Neville (Eckersley, 70.), Ferdinand (Brown, 70.), Vidics, O'Shea - Pak, Carrick, Giggs, C. Ronaldo - Berbatov (Tosics, 77.), Tévez. Menedzser: Sir Alex Ferguson.
Gólszerző: Berbatov (22.), Tévez (44.), Vidics (60.), C. Ronaldo (65., 73.)
Sárga lap: Koren (44.), Carson (73.), Donk (73.), Bednar (72.), Morrison (90.), ill. Pak (62.), Carrick (92.)
Piros lap: Robinson (40.)
SUNDERLAND - FULHAM 1-0 (0-0)
Sunderland, Stadium of Light, 36 539 néző, vezette: Mark Halsey
Sunderland: Fülöp - Bardsley, Ferdinand, Collins, McCartney (McShane, 72.) - Malbranque, Whitehead, Tainio (Leadbitter, 81.), Reid (Edwards, 75.) - Cisse, Jones. Menedzser: Ricky Sbragia.

Fulham: Schwarzer - Pantsil, Hughes, Hangeland, Konchesky - Davies (Gera, 75.), Etuhu (Nevland, 83.), Murphy, Dempsey - Johnson, Zamora. Menedzser: Roy Hodgson.
Gólszerző: Jones (55.)
PORTSMOUTH - ASTON VILLA 0-1 (0-1)
Portsmouth, Fratton Park, 19 073 néző, vezette: Peter Walton
Portsmouth: James - G. Johnson, Campbell (Kaboul, 46.), Distin, Hreidarsson - Pennant, Davis, Mullins, Belhadj - Crouch, Kanu (Utaka, 74.). Menedzser: Tony Adams.

Aston Villa: Friedel - Cuellar, Knight, Davies, Luke Young - Gardner (Sidwell, 65.), Petrov, Barry - Milner, Agbonlahor, Heskey (Shorey, 83.). Menedzser: Martin O'Neill.
Gólszerző: Heskey (21.)
Sárga lap: Belhadj (42.), G. Johnson (50.), ill. Petrov (80.), Milner (87.)
Piros lap: Belhadj (71.) - második sárga után
TOTTENHAM - STOKE CITY 3-1 (3-0)
London, White Hart Lane, 36 072 néző, vezette: Mike Riley
Tottenham: Cudicini - Corluka, Dawson, Woodgate, Assou-Ekotto - Lennon (Huddlestone, 91.), Zokora, Modric, Bentley - Pavljucsenko (F. Campbell, 91.), Defoe. Menedzser: Harry Redknapp.

Stoke: Sörensen - Wilkinson (Griffin, 46.), Shawcross, Abdoulaye Faye (Sonko, 46.), Higginbotham - Delap, Amdy Faye (Fuller, 49.), Whelan, Etherington, Cresswell - Beattie. Menedzser: Tony Pulis.
Gólszerző: Lennon (8.), Defoe (22.), Dawson (25.), ill.
Sárga lap: Bentley (38.), Woodgate (51.), ill. Higginbotham (40.), Cresswell (63.), Whelan (69.)

1033 perc. Ennyi ideje nem kapott gólt Edwin van der Sar - már ha a háromperces ráadást is idevesszük. Ennyi ideje nem kapitulált a címvédő Manchester United az angol bajnokságban. Ez pedig fantasztikus rekord.

Petr Cech 2004. december 12. és 2005. március 5. között 1025 percig nem talált legyőzőre, akkor a Chelsea megdönthetetlennek vélt új csúcsot állított fel a Premier League-ben. Nos, a hollandus ezt a teljesítményt múlta felül.

Egy gólt ugyan kapott a második félidőben, de akkor Bednar már sípszó után rúgta a hálóba a labdát.

A gyárvárosiak győzelme amúgy egy pillanatig sem forgott veszélyben, mondjuk a harmatgyenge és a 40. perctől kezdve emberhátrányban focizgató West Brom ellen nem is volt nehéz - a csapatkapitány Robinson kegyetlenül csúszott Pakba, ezért mehetett zuhanyozni.

A magyarok összecsapásán, a Sunderland-Fulham meccsen a hazaiak örülhettek az 1-0-nak. Fülöp Márton tehát megint nem kapott gólt, Gera Zoltán viszont negyedórát, hogy kiegyenlítsen a londoniaknak. Nem sikerült.

Ugyanilyen arányban diadalmaskodott az Aston Villa is, amelynek az idegenbeli pálya mostanában inkább előny, mint hátrány. Martin O'Neill csapata az első meccsét játszó Emile Heskeynek és védhetetlen bombájának köszönhette mindhárom pontját Portsmouthban.

2. félidő:

93. perc. Koren végzett el gyengén 18 méterről középről egy szabadrúgást. Miután a birminghami fölé nyeste a labdát, a bíró lefújta a meccset. West Bromwich Albion-Manchester United 0-5!

92. perc. Carrick is begyűjtött egy sárga lapot.

90.perc. Morrison sárga lapot kapott a két percet hosszabbító játékvezetőtől.

86. perc. Tévez vezette a büntetőterületen belülre a labdát, ám 16 méterről leadott lövését Carson jobb kézzel, hatalmas bravúrral hárította.

85. perc. Megvan a rekord! Van der Sar 1026. perce nem kapott gólt az angol élvonalban!!!

Újabb értékes győzelmet aratott az Aston Villa, amely ezúttal a tíz emberrel végző Portsmouth vendégeként nyert 1-0-ra.

Vége a Tottenham-Stoke csatának. Első félidei elsöprő játékának köszönhetően magabiztos, 3-1-es siker született.

77. perc. Újabb MU-csere: Berbatov le, Tosics be.

73. perc. Carson és Donk kapott sárga lapot - reklamálásért.

73. perc. GÓÓÓL! MU-parádé! Már ötnél járnak a vörösök! Tévez szöktette a leshatáron kiugró Berbatovot, a bolgár a tizenhatosra betörő Ronaldóval ugyanezt tette, a portugál nyolc méterről a kapus lábai között szerezte második gólját. 0-5!

72. perc. Gólt kapott a holland portás - igaz, nem adta meg Styles, helyette sárga lapot adott Bednarnak, mert sípszó után elrúgta a labdát.

70. perc. Kettős csere a látogatóknál is: Neville helyett Eckersley, Rio Ferdinand helyett Wes Brown került a fűre.

Véget ért a Sunderland-Fulham találkozó. A meccset 1-0-ra a hazaiak nyerték, Gera nem tudott segíteni csapatán. Fülöp nem kapott gólt!

65. perc. GÓÓÓL! Cristiano Ronaldo révén már négy! Tévez ugratta ki remekül Giggst a bal oldalon, a középpályás pedig középre passzolt. Érkezett Ronaldo, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőt. 0-4!

64. perc. Kettős csere a hazaiaknál: Bednar Simpson helyett, Morrison pedig Zuiverloon helyett lépett pályára.

62.perc. Pak sárga lapot kapott.

60. perc. GÓÓÓL! Már 3-0 a Manchester előnye: egy jobbról érkező Giggs-szögletet a berobbanó Vidics fejelte négy méterről a kapu közepébe! 0-3!

57. perc. A kapufa mentette meg Van der Sart!!! Donk a jobbösszekötő helyéről sistergős bombát eresztett el 14 méterről.

Piros lapot kapott a portsmouthi Belhadj - második sárgáját kezezésért kapta a 71. percben.

55. perc. Még fél óra, s ha továbbra sem kap gólt Van der Sar, megdönti a Chelsea-kapus Cech góltalansági rekordját.

Gera Zoli végre a pályán a Fulhamben - Daviest váltotta.

53. perc. Carrick adott be jobbról, ám Berbatov hiába lőtt gólt nyolc méterről, kapuval szemből, les miatt nem adták meg a találatot. Marad a 0-2.

52. perc. Koren végezhetett el szabadrúgást 18 méterről, szemből, ám a labda fölé szállt.

46. perc. Megkezdődött Birminghamben a második felvonás! Csere a West Bromnál volt: Cech jött be Brunt helyére.

Tottenham-Stoke 3-1! Szépített a vendég Beattie révén.

Sunderland-Fulham 1-0! Reid lövését ütötte ki Schwarzer kiütötte, majd jött Jones...

22:05 Londonban és Portsmouthban is elkezdődött a második félidő.

21:50 Elkezdték a Sunderland-Fulham meccs második félidejét. Gera Zoli egyelőre továbbra is kispados a Fulhamben.

1. félidő:

45+2. Vége az első félidőnek! Könnyed vendégvezetés, semmi esélye a tíz emberre fogyatkozott hazaiaknak. 0-2!

44. perc. GÓÓÓL! A jobboldali szögletzászlótól végzett el szabadrúgást Pak, becsavart labdáját Carson kiejtette, Tévez pedig lecsapott és középről, négy méterről az üres kapu közepébe bombázott. 0-2!

44. perc. Koren kapott sárga lapot.

40. perc. Hoppá, Rob Styles egyből kiállította a West Brom csapatkapitányát, Robinsont! A védő egyszerre sprintelt Pakkal a labdára, ám a cséká nagyon csúnyán érkezett és nyújtott lábbal a koreai gyomrába, ágyékába csúszott bele.

33. perc. Giggs ugratta ki középen Ronaldót, a portugál 17 méterről átpörgetett a kiérkező kapus felett, ám a labda centikkel elkerülte a jobb alsót.

Londonban és Portsmouthban most kezdték a szünetet.

30. perc. Félórányi játék után megállapítható: az MU negyedgőzzel is meg fogja nyerni ezt a bajnokit.

25. perc. Hatalmas helyzetet hagyott ki Tévez. Cristiano Ronaldo loholt el a balszélen, majd középre gurított, ám az argentin hét méterről a jobb kapufa mellé pördített.

22. perc. GÓÓÓL! Vezet a vendégcsapat! Berbatov-Carrick-Berbatov volt a labda útja, a bolgár csatár a kényszerítő után visszakapott játékszert hat méterről, jobbról a kapuba passzolta.

0-1!

$$fhvideo:71734$$

Vége az első félidőnek Sunderlandben: 0-0.

20. perc. A Manchester próbálja kézben tartani a mérkőzést, ám a hazaiak életveszélyesen kontráznak.

Tottenham-Stoke 3-0! Luka Modric ballábas beívelését mintegy 9 méterről fejelte Dawson a kapus felett a hálóba.

7. perc. Pak lőtt 11 méterről, kissé jobbról kapura, Carson ismét a helyén volt

Portsmouth-Aston Villa 0-1! Emile Heskey bombázott a kapuba 15 méterről egy eléfejelt labdát.

Tottenham-Stoke 2-0! Jeramaine Defoe már kettőre növelte együttese góljainak számát!

2. perc. Máris egy MU-helyzet: Pak pakolta ki balra a labdát, Berbatov 13 méterről lőtt, Carson azonban védett.

1. perc. A West Brom kezdte a találkozót. Mindkét együttes a megszokott szerelésében futballozik: a hazaiak kék-fehér csíkos felsőben, fehér nadrágban, a vendégek piros felsőben, fekete alsóban.

Jönnek már Birminghamben is a csapatok!

Tottenham-Stoke 1-0! Aaron Lennon szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A középpályás balra passzolt ki Defoe-hoz, aki visszagurított a közben a tizenhatoson belülre keveredő társnak. Lennon pedig nagy erővel, a kapus lábai között lőtte a labdát a kapuba.

21:02 A Portsmouth-Aston Villa és a Tottenham-Stoke meccsek elkezdődtek.

20:45 A Sunderland-Fulham meccs elkezdődött.

A West Brom-Manchester meccset fél órával elcsúsztatták, állítólag közlekedési problémákra hivatkoztak az illetékesek.

ELŐZETES

A nyáron Londonból igazolt futballista legutóbb az FA Kupában lőtt fontos gólt, korábbi munkaadóját, a Tottenhamet szomorította el a 2-1-es eredménnyel zárult találkozón. Berbatovnak igyekeznie is kell, hiszen hónapokon át bírálták őt eredménytelensége miatt. Kedden este is szükség lesz a jó játékára, hiszen a címvédő „vörös ördögök” meg akarják őrizni első helyüket a tabellán.

„Természetesen a bajnokságot tartjuk a legfontosabb sorozatnak. Jól tudjuk, itt nincs gyenge csapat. Minden mérkőzésen kemény csatát vívunk. Ha a Manchester United tagja vagy, akkor nem is nyújthatsz mást, csak száz százalékot” – szögezte le Berbatov.
A támadó úgy véli, a West Bromwich Albion arénájában is vért kell izzadni a sikerért, de nem tart az ellenféltől.

„Nincs okunk a félelemre, mert olyan tudás birtokában vagyunk, amely a megfelelő felkészüléssel párosítva magabiztosságot kölcsönöz. Ha kilencven percen át összpontosítunk, akkor három ponttal távozunk” – tette hozzá Berbatov.

Tény, hazai pályán félelmetes az MU mérlege, tíz találkozón mindössze két pontot veszített. Idegenben azonban már 14 „egységet” hullajtott, nem is meglepő, hogy Sir Alex Ferguson azt várja, Manchestertől távol is eredményesebb legyen a csapata.

„Idegenben is sok lehetőséget dolgozunk ki, de csak akkor lehetünk sikeresek, ha kilencven percen át figyelünk. Úgy, mint Boltonban” – jegyezte meg a bolgár játékos.

Való igaz, a Wanderers vendégeként is ziccerek sokaságát dolgozta ki az MU, a 90. percben éppen Berbatov fejese jelentette az 1-0-s győzelmet.

Kedden este egyébként Edwin van der Sar Premier League-történelmet ír, ha legalább 84 percig bevehetetlen lesz a kapuja. Ebben az esetben megdönti Petr Cech csúcsát: a Chelsea hálóőre 2004. december 12. és 2005. március 5. között 1025 percet át őrizte meg a góltól a hálóját.

A WBA legutóbb 1984. március 31.én győzte le hazai pályán a „vörös ördögöket”, Steve Mackenzie és Cyrille Regis találata után 2-0 lett a végeredmény.