Majdnem elszórakozta a Barca 3-0-ról

Létrehozva: 2012. november 11. 19:38
Kis híján elszórakozta szünetre összegyűjtött háromgólos előnyét a Barcelona, amely a második félidőben alig három perc alatt két gólt kapott, mielőtt 4-2-re győzött Mallorcán a La Liga 11. fordulójában. Lionel Messi duplájával 76-ra növelte 2012-es találatainak számát, amivel megelőzte Pelét, de Gerd Müller még hátra van.

LA LIGA, 11. FORDULÓ:

MALLORCA-BARCELONA 2-4 (0-3)

Mallorca, Iberostar Estadi. Kispad: Iglesias Villanueva

MALLORCA: Aouate - Ximo Navarro (Fernández 80.), Geromel, Conceiçao, Bigas - Martí (Fontás 73.), Pina, N'Sue, Pereira - Víctor, Hemed (Alfaro 46.). Vezetőedző: Joaquín Capparós. Kispad: Calatayud, Arizmendi, Brandon, Alfaro, Kevin, Fontás, M. Fernández.

BARCELONA: Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano (Bartra 84.), Jordi Alba (Montoya 87.) - Busquets, Cesc, Xavi - Messi, Villa (Sánchez 66.), Tello. Vezetőedző: Tito Vilanova. Kispad: Pinto, Alexis, Pedro, Song, Montoya, Iniesta, Bartra.

Gólszerző: Pereira (55.), Casadesus (58. - 11-esből), ill. Xavi (28.), Messi (44., 70.), Tello (45.)

Sárga lap: Marti (27.), ill. Busquets (56.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Felettébb laza, álmos produkcióval gyűjtötte be tizedik három pontját a La Ligában a Barcelona, amely úgy vezetett 3-0-ra a félidőben, hogy különösebben nem tudott mit kezdeni a sokáig szervezett hazai védelemmel. Szabadrúgásból lőtt egyet Xavi, Messi gurítását Aouate kapus nézte be, míg az ebből éppen felocsúdó védők elmélázását Tello használta ki. Ekkor úgy tűnt, hogy minden eldőlt, hiszen a katalánok eddig 483 alkalommal, ha 3-0-ra vezettek 480-szor nyertek. Ezúttal azonban a semmiből jött két találat a kezdőbe visszatért Gerard Piqué-vel sem teljesen megbízható hátsó négyes közreműködésével, és úgy tűnt, van esélye a Mallorcának. Igazából nem volt, a vendégek eldugták a labdát, majd Messi egy centire pontosan a jobb felsőbe helyezett labdával eldöntötte a mérkőzést. Mindez azt jelenti, hogy megdöntötte Pelé gólrekordját, hiszen a 2012-es naptári évben már 76 találatnál jár, így már csak Gerd Müller 1972-es csúcséve áll előtte, aki akkor 60 találkozón 85-ig jutott. Megvan a Bacelona 10. győzelme, de mivel az Atlético Madrid és a Real Madrid sem botlott, így előnye maradt három, illetve nyolc pont a riválisok előtt.

90.: Három perc.

88.: Messi lőtte fölé Alexis visszagurított labdáját.

87.: Alba-Montoya csere.

84.: Mascherano helyén Bartra.

81.: Messi járt közel mesterhármasához, Sánchez passzáról késett le.

80.: Ximo helyén Fernández.

78.: Messi lerendezte a mérkőzést, azóta nagyon csenden csordogál a játék.

73.: Marti helyén Fontás, aki éppen a Barcelonától érkezett.

72.: A Barcelona eddig 483 alkalommal vezetett 3-0-ra a spanyol bajnokságban és 480-szor nyert...

70.: GÓÓÓLLL!!! Alexisnek ívelték be a labdát, aki szépen mellel letette Messinek, ő állított rajta egyet, majd fantasztikusan lőtte ki a kapu jobb felső sarkát kissé balról. 2-4.

68.: A Barcelona nem kapcsolt feljebb, türelmesen passzolgat tovább, de a második félidőben veszélytelen.

66.: Sánchez jön a pályára Villa helyére.

62.: A néhány perce még lefutottnak tűnt mérkőzés immár teljes gőzzel pörög és a közönség hangja is megjött!

59.: Micsoda fordulat, mintha a Deportivo elleni mérkőzést látnánk!

58.: GÓÓÓLLL!!! Valdés balra ment, Casadesus pedig felettébb higgadtan a kapu közepébe helyezett. 2-3.

57.: Hoppá, Busquets kezezéséért büntető a Mallorcának! Sárga lap a középpályásnak.

55.: GÓÓÓLLL!!! Kihagyott a Barcelona védelme, a jobb oldalról Casadesus emelte át balra Pereirának, aki erőből vágta be a ziccert. Még nincs vége? 1-3.

50.: Csendes eddig a második félidő.

46.: Hemed helyén Alfaro folytatta a hazaiaknál.

46.: Folytatááás!

45+1.: Félidő.

45.: GÓÓÓLLL!!! Tello balról indult be középre, és mivel kicsit lemaradt a védője kinézte magának a bal alsó sarkot, amelyet kényelmesen kilőtt úgy 16 méterről. 0-3.

44.: GÓÓÓLLL!!! Messi húzta jobbról középre a labdát, majd egy hazaadásszerű lövést eresztett meg, lehet megpattant a labda egy kicsit, de Aouaténak ezt akkor is könnyedén védeni kellett volna. 0-2.

42.: Fabregas átlövését blokkolták. Elég masszív a Mallorca védelme, akcióból nem tudnak vele mit kezdeni.

41.: Nézd meg videón Xavi szabadrúgásgólját!

38.: Mascheranót kellett ápolni, de semmi vészes.

33.: Villa hibázott üres kapus ziccert Tello passzából. Centikkel, de eltévesztette a kaput.

30.: Alves kapta a védők mögé a labdát a jobb oldalon, azonban épp lövésnél kitűnően szerelték.

28.: GÓÓÓLLL!!!  Xavi jó 25 méteres szabadrúgásból védhetetlenül lőtte ki a jobb felső sarkot a sorfal felett. Óriási gól, a harmadik a spanyoltól az új idényben. 0-1.

24.: Tello tette be balról, pont nem volt érkező, ahova a labda ment.

22.: Suárez lépett oda a labdáért harcolva Ivanovicsnak, az uruguayi nem kíméli a védőket.

18.: A Mallorca utolsó hat Barcelona elleni mérkőzéséből ötöt elveszített. Egyelőre most sem mutat sokat.

17.: A Barcelonában először kezd szeptember óta Piqué, de máris mintha rendezettebb képe lenne a védelemnek.

14.: A Mallorca összes játékosával a saját térfelén és tömörül a kapu elé.

10.: Alves egyelőre nagyon aktív a jobb oldalon, csak labdáira nincs eddig érkező.

6.: Amúgy nincs telt ház Mallorcán.

5.: Néhány barcelonai akció az elején, illetve két kissé durva belépő is akadt már a hazai oldalról. Egyelőre sárga nincs.

1.: A Mallorca vörös-feketében, a Barcelona narancs-sárgában.

1.: A Mallorca kezdte.

17:20: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Barcelona soros bajnokiján. Jó szórakozást!