Csak egymást aprította a Samp és a Juve

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 23. 16:51
Gyenge színvonalú találkozón egyik csapat számára sem kedvező 0-0-s döntetlent játszott egymással a Sampdoria és a Juventus a Serie A 21. fordulójában. A hét sárga lappal, alattomos, durva belépőkkel tarkított mérkőzésen négy embert kellett lecserélni sérülés miatt, Koman Vladimir padozott, Laczkó Zsoltot nem nevezték. Kikapott a Lazio a Bolognától, Rudolf Gergely végig játszott az otthon a Napoli ellen elvérző Bariban.

SERIE A, 21. FORDULÓ:
SAMPDORIA-JUVENTUS 0-0
Genova, Stadio Luigi Ferraris. Vezette: Paolo Valeri
SAMPDORIA: Curci - Zauri, Volta, Lucchini (Accardi 12.), Ziegler - Mannini, Palombo, Poli, Guberti - Pazzini (Pozzi 60., Tissone 70.), Macheda. Vezetőedző: Domenico Di Carlo. Kispad: Júnior Costa, Cacciatore, Accardi, Dessena, Koman, Tissone, Pozzi.
JUVENTUS: Buffon - M. Motta, Bonucci, Chiellini, Traoré (Grosso 2.) - Kraszics (Del Piero 56.), Sissoko, Aquilani (Martínez 84.), Marchisio - Pepe, Amauri. Vezetőedző: Luigi Del Neri. Kispad: Storari, Grygera, Grosso, Legrottaglie, Salihamidzic, Del Piero, Martínez.
Sárga lap: Guberti (63.), Mannini (86.) ill. M. Motta (23.), Pepe (35.), Chiellini (51.), Sissoko (74.), Marchisio (86.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Mintha sportágat tévesztettek volna a csapatok, olyan volt a Sampdoria és a Juventus összecsapása. Az egész meccs másról sem szólt, mint az egymást gyakran feleslegesen felrúgó, lerántó, buktató játékosok belépőiről. Az aprítást négyen bánták, Traorét és Pazzinit lerúgták, Lucchinit lekönyökölték, Pozzi pedig tíz perccel beállása után kért cserét.
Az első félidőben a Juventus támadott többet, Buffonnak dolga sem volt, igaz az 50. percben nem rajta múlott, hogy Pazzini kihagyta a mérkőzés helyzetét. A genovaiak nem hajtották szét magukat ezután sem, a Juve komótosan rohamozott, de csak beadásokig jutott, Del Piero és a szezonban még gólképtelen Amauri rendre lemaradtak a labdákról.
A hajrában Martínez vitt színt a vendégek játékába, és az Öreg Hölgy emblematikus figurájával rúgathatott volna gólt, ám Del Piero 10 méterről fölé bombázott, előtte pedig Curciba lőtt, miután két embert faképnél hagyott. Ezzel maradt a 0-0, amely a torinóiak enyhe fölénye ellenére igazságos eredmény, ám egyik csapat számára sem kedvező.
Az Öreg Hölgy maradt a hatodik, Koman Vladimirék feljöttek a kilencedik helyre. Az élmezőnyben tanyázók közül a Lazio Bolognában kapott ki, így utolsó négy meccséből csak egyet nyert meg, ám a Napoli begyűjtötte a három pontot, a Rudolf Gergelyt végig soraiban tudó Bari otthonában győzött, és második.
A 21. FORDULÓ EREDMÉNYEI, TOVÁBBI PROGRAMJA:
Szombat
Vasárnap
Udinese-Inter 3-1 (Zapata 21., Di Natale 25., Domizzi 69., ill. Sztankovics 15.)
Chievo-Genoa 0-0
Bologna-Lazio 3-1 (Ramirez 37., Di Vaio 40., 90., ill. Floccari 5.)
Fiorentina-Lecce 1-1 (Gilardino 57., ill. Di Michele 30.)
Bari-Napoli 0-2 (Lavezzi, 39., Cavani 87.; Rudolf a Bari kezdőjében kapott helyet.)
95.: Vége a mérkőzésnek.
94.: Del Pierónak szúrtak oda ketten, majd az egyik tettes, Volta fájlalja az arcát, ápolják.
92.: Martínez nagyot játszik: jobbról gurított be, Del Piero senkitől sem zavartatva lőhetett volna, ehhez képest gyatrán fölé bombázott.
91.: Pepe tekert be balról, Martínez a hosszúról visszafejelt, Amauri viszont nem tudta kapura kotorni la labdát.
90.: Négy perce maradt a csapatoknak, hogy eldöntsék.
89.: Hihetetlen, helyzetről számolhatunk be: Del Piero gyorsított fel, elment két ember mellett és kissé jobbról Curciba lőtt, ismétlése az egyik védő testéről pattant le, de talán nem volt kéz.
87.: Katasztrófa, ami a pályán folyik: újabb felesleges falt, Mannini terítette le Marchisiót, ez is lap.
86.: Mannini rántotta vissza Martínezt, ő is besárgult.
84.: Aquilani jött le, Martínez kap pár percet.
83.: Pepe visszatért, közben Chiellini durváskodott egyet, most Tissone hevert a földön, de gyorsan felállt.
82.: Csak a szokásos: újabb ember fekszik a földön, Pepe a térdét fogja. Vajon ő lesz az ötödik, akit sérülés miatt lecserélnek?
78.: Mannini lőtt jobbról éles szögből kapura, Chiellini lábáról ment szögletre a labda. A sarokrúgás után Guberti gurított keresztbe balról.
77.: Egyre jobban nyom a Juventus: Grosso gondolt egyet és lőtt távolról fölé.
76.: Laposan pattogott középre egy jobb oldali beadás, éppen mikor Aquilani kapura tűzte volna a labdát, akkor tisztáztak szögletre.
74.: Tovább folyik a csépelés: Sissoko durva belépője is sárgát ért.
72.: Pozzi volt egyébként a negyedik(!), igen a negyedik játékos, akit sérülés miatt kellett lecserélni!
71.: Pepe tekert be jobbról, Amauri vetődve fejelt mellé.
70.: Pozzi is megsérülhetett, mert tíz perc játék után lecserélték, Tissone váltotta, ez azt is jelenti, hogy Koman nem kap lehetőséget a mérkőzésen!
67.: Del Piero színt vitt a mérkőzésbe: ügyesen csinálta meg a cselt védője mellett, befelé indult, majd adott be veszélyesen középre, Pepe maradt le a labdáról.
65.: Macheda és Chiellini szaladt össze, mindketten a földre hasaltak, nincs büntető.
63.: Del Piero hagyta ott Gubertit, a középpályás nem hagyta - sárga lap.
60.: Nem is erőltetik, Pozzi váltotta a támadót.
59.: Pazzini bokája fáj nagyon, nem úgy tűnik, hogy folytatni tudná.
58.: Ugyanez a helyzet a másik oldalon, Pepe labdáját nem érte el Amauri.
58.: Pazzininek volt magas a balról érkezett beadás.
57.: A cserével Pepe kihúzódott a szélre, a veterán társa pedig felment csatárnak.
57.: Gilardino egyenlített, Fiorentina-Lecce 1-1.
56.: Meglepetésre Kraszicsot hozza le Del Neri, Del Piero a pályán.
54.: Pepe tologatott a tizenhatos jobb oldalán, majd Curci kezébe lőtt.
53.: A Sampdoria legújabb magyarját, Laczkó Zsoltot egyébként nem nevezték a mérkőzésre.
52.: A hazaiak többet mutattak az elmúlt percekben, mint az egész első félidőben.
51.: Chiellini sárgult be, Machedát állította meg szabálytalanul.
50.: A meccs helyzetét hagyta ki Pazzini! Jobbról laposan belőtt labdát a csatár vette át, majd valahogy cipőorral mellé helyezett. Ezt be kellett volna rúgnia!
46.: Folytatódott a mérkőzés.
--------------------------------------------
45+4.: Vége az első 45 percnek, nem erről a félidőről marad emlékezetes ez a Serie A-forduló. Csak küzdelem van, játék nincs, ahogy helyzetek sem.
45+1.: Amauri tört be balról, két védő összezárt előtte, büntetőt szeretett volna, helyette szabadrúgás kifelé.
45.: További három perc.
44.: Mannini fájlalja lábát, az oldalvonal mellett ápolják.
42.: Most Curci ölelt magához egy lecsúszott beadást.
42.: Továbbra is csak gyűrik egymást a csapatok, Curcinak, de leginkább Buffonnak nem kell nagyon izgulnia.
40.: Három perc alatt fordított a Bologna a Lazio ellen, Ramirez és Di Vaio a gólszerző (2-1).
39.: Vezet Bariban a Napoli, Lavezzi lőtte (0-1).
37.: A Juventus legalább próbálkozik, a Sampdoria teljesen ártalmatlan, Macheda nevét ezúttal írhatjuk le először, de csak azért, mert talán még labdába sem ért.
35.: Pepe is besárgult, kezezés miatt.
34.: Rudolf Gergely egyébként kezdett a Napolit fogadó Bariban.
32.: Az eddigi legnagyobb helyzet: bal oldali szögletet Bonucci fejelhetett meg üresen az ötös jobb sarkáról, Curci hárított.
31.: Pepe tekert be nagyszerűen a jobb szélről, Amauri védőjével a nyakán éppen lemaradt a labdáról.
30.: Di Michele góljával vezet a Lecce Firenzében (0-1).
29.: Óriási küzdelem folyik a pályán, csak a kapuk nem forognak veszélyben.
26.: Majdnem Kraszics elé került egy balról beívelt labda, megelőzték, a szerb ráadásul szabálytalankodott is.
23.: Megunta a keménykedést Valeri: Marco Motta kapta.
21.: Rengeteg a szabálytalanság, rossz ütemű becsúszás, eddig nincs sárga.
20.: Saját lábán hagyta el a pályát a középpályás, és már vissza is tért.
18: Sissoko térdének csúszott neki Palombo, ő sincs valami rózsás helyzetben.
17.: Aquilani távoli lövése került el méterekkel a kaput.
17.: Amauri szabadrúgása akadt el a sorfalban.
14.: Kraszics lódult volna meg óriási tempóval, Volta jó ütemben szerelte.
12.: Alig telt el néhány perc és itt a másodi csere: Accardi váltotta Lucchinit.
10.: Lucchini fekszik a földön, homlokát, csúnyán lekönyölték. Hordágyon vitték le, aligha folytatja.
9.: Az első lövés: Simone Pepe tüzelt úgy 22 méterről, jóval fölé ment a labda.
8.: Sissokót terítették le, egyelőre nagy harc, nincs helyzet.
5.: Máris vezet a Lazio Bolognában, Floccari lőtte (0-1).
5.: Újabb Juve-játékost ápolnak, a fejmaszkkal szereplő Amauri fejét ápolják.
3.: Macheda egyébként kezdett a hétközi kupameccsen, sőt a 32. percben betalált, ez az első bajnoki, amikor bekerült Di Carlo kezdőjébe.
2.: Ilyet! Traorénak lehet komoly baja, máris cserét kért, Grosso váltotta.
1.: Elkezdődött a mérkőzés.
15:00: Afganisztánban elhunyt egy olasz katona, az ő emlékére gyásszünet előzte meg a kezdő sípszót.
14:59: Érkeznek a csapatok, a hazaiak szokásos kék-fehér, a vendégek fehér-fekete szerelésükben a pályán.
14:58: Az Inter vereségével a Juventus legalább egy helyet biztosan előrelép győzelme esetén, de ha a Napoli és a Lazio is pont nélkül marad, rögtön harmadik lehet.
14:48: Hamarosan kezdődik a Sampdoria-Juventus rangadó a Serie A-ból, jó szórakozást kívánunk!