Londoni csapás, ismét csak az MU botlott

Szerző: SHLétrehozva: 2013. október 19. 17:51
Nehézkesen indult a 8. forduló Londonban, de aztán mindkét csapat belelendült, és lazán átgyalogolt ellenfelén. Az Emirates Stadionban Mesut Özil, a Stamford Bridge-en Eden Hazard duplázott, de mind az Arsenal, mind a Chelsea bajnokesélyeshez méltóan, könnyed és látványos játékkal gyűjtötte be a három pontot. Nem így a címvédő Manchester United, amely továbbra is saját maga ellensége, és hazai pályán az utolsó percekben csúszott le a győzelemről. Úgy látszik, a Fergie-time az utolsó percekben szerzett győzelmeket jelentette, a Moyesie-time akkor viszont pont az ellenkezőjét?

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE) 2013/2014

8. FORDULÓ:

ARSENAL - NORWICH CITY 4-1 (1-0)
London, Emirates Stadium, V.: Lee Probert
ARSENAL:
Szczesny - Sagna, Koscielny, Mertesacker (csk), Gibbs - Arteta, Flamini (Ramsey 38.) - Wilshere, Özil, Cazorla (Rosicky 59.) - Giroud (Bendtner 78.) Menedzser: Arsene Wenger
Cserék: Fabianski (kapus), Vermaelen, Rosicky, Ramsey, Monreal, Bendtner, Jenkinson
NORWICH CITY: Ruddy - Martin, Bassong (csk), Turner, Olsson - Tettey (Hoolahan 79.), Fer, Howson - Snodgrass, Pilkington (Redmond 70.), Hooper Menedzser: Chris Hughton
Cserék: Bunn (kapus), Whittaker, Johnson, Hoolahan, Becchio, Redmond, R. Bennett
Gólszerző: Wilshere (18.), Özil (58., 88.), Ramsey (83.), ill. Howson (70.)
Sárga lap: -

CHELSEA - CARDIFF CITY 4-1 (1-1)
London, Stamford Bridge, V.: Anthony Taylor
CHELSEA: Cech - Ivanovics, Luiz, Terry (csk), Bertrand (Torres 63.) - Ramires, Lampard - Willian, Mata (Oscar 58.), Hazard - Eto’o (Azpilicueta 68.) Menedzser: José Mourinho
Cserék: Schwarzer (kapus), Azpilicueta, Cahill, Essien, Oscar, De Bruyne, Torres
CARDIFF CITY: Marshall - Turner, Caulker (csk), Théophile-Catherine, Taylor - Whittingham, Medel (Kim 56.), Gunnarsson (Gestede 80.), Mutch, Cowie - Odemwingie (Campbell 67.) Menedzser: Malky Mackay
Cserék: Lewis (kapus), Hudson, Campbell, Kim, Gestede, Noone, Maynard
Gólszerző: Hazard (33., 83.), Eto'o (66.), Oscar (78.), ill. Mutch (10.)
Sárga lap: Luiz (41.), Eto'o (66.), ill. Cowie (45.), Marshall (54.)

MANCHESTER UNITED - SOUTHAMPTON 1-1 (1-0)
Manchester, Old Trafford, V.: Mike Jones
MANCHESTER UNITED: De Gea - Rafael, Jones, Evans, Evra - Nani (Giggs 69.), Carrick, Fellaini (Welbeck 76.), Januzaj - Rooney (Smalling 87.), van Persie Menedzser: David Moyes
Cserék: Lindegaard (kapus), Giggs, Smalling, Hernandez, Welbeck, Kagava, Zaha
SOUTHAMPTON: Boruc - Clyne, Fonte, Lovren, Shaw - Wanyama (Do Prado 83.), Schneiderlin, S. Davis (Ward-Prowse 67.) - Lallana (csk), Rodriguez (Lambert 57.), Osvaldo Menedzser: Mauricio Pochettino
Cserék: K. Davis (kapus), Lambert, Ward-Prowse, Cork, Guly, Chambers, Hooiveld
Gólszerző: Van Persie (26.), ill. Lovren (89.)
Sárga lap: Januzaj (56.), Jones (90+3.), ill. Schneiderlin (39.), Wanyama (58.), Fonte (86.)

A többi mérkőzés végeredménye:
Everton - Hull City 2-1 (Mirallas 8., Pienaar 57., ill. Sagbo 30.)
Stoke City - West Bromwich Albion 0-0
Swansea City - Sunderland 4-0 (Bardsley 57.-öngól, De Guzmán 58., Bony 65.-11-esből, Flores 80.)

Vége a mérkőzéseknek.

89. perc MANUTD-SOU. GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Southampton a Manchester United otthonában, Dejan Lovren góljával. 1-1

83. perc ARS-NOR. GÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli az előnyét a hazai csapat, Aaron Ramsey a gólszerző. Arsenal - Norwich City 3-1

AZ ARSENAL - NORWICH CITY GÓLÖSSZEFOGLALÓJA:

αρσεναλνορουιτς ourmatch.net by ourmatch

83. perc CHE-CAR. GÓÓÓÓÓÓÓL! K.O. a Stamford Bridge-en is, Eden Hazard második góljával már Chelesa - Cardiff City 4-1

Chelsea vs Cardiff 4:1 Hazard by footballdaily1

80. perc SWA-SUN. Kiütés, Chico Flores góljával már néggyel megy a Swansea City a Sunderland ellen. 4-0

78. perc CHE-CAR. GÓÓÓÓÓÓÓL! Már két góllal vezet a Chelsea a Cardiff City ellen, Oscar talál be. 3-1

66. perc CHE-CAR. GÓÓÓÓÓÓL! Mefordítja a meccset a Chelsea. Samuel Eto'o az előbb csak megcsinálta a helyzetet a gól előtt, most maga talál be a Cardiff City ellen. 2-1

Chelsea vs Cardiff 2:1 Samuel Eto'o by footballdaily1

65. perc SWA-SUN. A Swansea City percek alatt eldönti a mérkőzést, Wilfried Bony tizenegyesből a harmadik gólt szerzi a Sunderland ellen. 3-0

58. perc SWA-SUN. Belekezdett a wales-i csapat, Jonathan de Guzmán egy percen belül növeli az előbb megszerzett vezetést. 2-0

58. perc ARS-NOR. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli az előnyét az Arsenal, Mesut Özil a gólszerző. 2-0

57. perc SWA-SUN. Egy öngóllal megszerzi a vezetést a Swansea City a Sunderland ellen, Philip Bardsley talál be a saját kapujába. 1-0

57. perc MANUTD-SOU. Nani reklamál büntetőért nagyon hevesen, de a játékvezetőt legalább annyira nem érdekli.

46. perc Mindenhol elkezdődött a második félidő.

Szünet.

45. perc Vége az első félidőknek.

33. perc CHE-CAR. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiegyenlít a Chelsea, Eden Hazard góljával. Samuel Eto'o szemfülesen piszkálta ki a labdát a kapus kezei közül, remekül megcsinálta a helyzetet a semmiből a belgának. 1-1

Chelsea vs Cardiff 1:1 Eden Hazard by footballdaily1

30. perc EVE-HUL. Yannick Sagbo gólvával kiegyenlít a Hull City az Everton otthonában. 1-1

26. perc MANUTD-SOU. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerez a Manchester United, Wayne Rooney még nem tudja bepréselni Adnan Januzaj passzát, de az érkező Robin van Persie a kipattanóval ellép a kifutó kapus és egy védő mellett, és kilövi a hosszú sarkot. 1-0

Manchester United vs Southampton 1:0 van Persie by footballdaily1

18. perc ARS-NOR. GÓÓÓÓÓÓÓL! Egy fantasztikus egyérintős támadás végén Jack Wilshere betalál, így vezet az Arsenal a Norwich City ellen. A védők csak nyomozták a labdát. 1-0

Arsenal vs Norwich 1:0 Jack Wislhere by footballdaily1

10. perc CHE-CAR. GÓÓÓÓÓÓL! Meglepetés, Jordon Mutch találatával a Cardiff City megszerzi a vezetést a Chelsea otthonában! 0-1

8. perc EVE-HUL. Az Everton Kevin Mirallas góljával már 1-0-ra vezet a Hull City ellen.

1. perc Elkezdődtek a mérkőzések.

15:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A Premier League 8. fordulójának első meccsen a Newcastle United és a Liverpool FC 2-2-es döntetlent játszott a St. James Parkban.