Lampard a BL kapujába lőtte a Chelsea-t

Létrehozva: 2013. május 11. 15:41
Frank Lampard minden idők legeredményesebb Chelsea-játékosa lett szombaton, miután két góljával egymaga intézte el csapata értékes fordítását a Premier League 37. fordulójában. A 202. és 203. gólja a Kékek színeiben egyúttal azt jelenti, hogy centikre került az együttes a jövő évi BL-indulástól az Európa-liga-döntő főpróbáján.

PREMIER LEAGUE, 37. FORDULÓ:

ASTON VILLA-CHELSEA 1-2 (1-0)

Birmingham, Villa Park. Vezette: Lee Mason.

ASTON VILLA: Guzan - Lichaj, Vlaar, Baker, Bennett - Westwood, Delph, Sylla, Weimann - Agbonlahor, Benteke. Menedzser: Paul Lambert. Kispad: Given, Holman, Williams, Gardner, Bent, Bowery, N'Zogbia,

CHELSEA: Cech - Azpilicueta, Cahill, Terry (Ivanovics 77.), Cole - Ramires, Lampard - Hazard, Mata, Moses (Luiz 46.) - Ba (Torres 87.). Menedzser: Rafael Benítez. Kispad: Turnbull, Ivanovics, David Luiz, Ake, Benajun, Oscar, Torres.

Gólszerző: Benteke (15.),... ill. Lampard (62., 88.)

Sárga lap: Baker (4.), Benteke (40.), ill. Ramires (16.), Terry (42.), Lampard (82.)

Piros lap: Benteke (58.), ill. Ramires (45.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Óriásit küzdött a Chelsea, de megérte. Reménytelennek tűnő helyzetből szerezte meg azt a három pontot, amellyel lényegében bebiztosította az őszi szereplését a Bajnokok Ligájában. A zsinórban két győzelmet számláló Aston Villa pedig eleinte úgy tűnt, hogy folytatja kiváló sorozatát, vezetett és 60 percen át jobban játszott.

Kezdődött minden a Kékek labdatartásával, de onnantól, hogy az idénybeli 23. gólját szerző Christian Benteke egyéni akciójából hátrányba kerültek, a birminghamiek kezdték el irányítani a mérkőzést. Egyre másra dolgozták ki a helyzeteiket, a hónapok óta heti két mérkőzést játszó londoniak egy Ba-helyzetig és egy Lampard-lövésig jutottak.

Ráadásul Ramirest elveszítették, miután második kemény belépőjét is sárga lappal díjazta Lee Mason játékvezető. A második félidő elején tanácstalannak tűnt a Chelsea, de az Aston Villa nem tudott jobban meglépni, majd a hősből bűnbakká váló Benteke második sárgájával történt kiállítása a feje tetejére állította a mérkőzést.

Rögtön utána Frank Lampard 17 méteres lövésével egyenlített, majd a fokozódó nyomás közepette két perccel a rendes játékidő vége előtt ő maga döntött Eden Hazard beadásából, az üres kapuba helyezve. Ezzel nem csak a jövő évi BL-t intézte el szinte teljes egészében a középpályás, hanem Bobby Tambling rekordját átadva a múltnak ő lett a Chelsea történetének legeredményesebb játékosa. Már csak az a kérdés, hogy marad-e a klubnál jövőre...

A vendégek győzelmének van azonban árnyoldala, John Terryt bokájával hordágyon vitték le, míg a bal szélen életveszélyes Eden Hazard combját húzta meg az ápolások miatt kilenc percre nyúló hosszabbításban.

A következő állomás a Chelsea-nek Amszterdam és az Európa-liga-döntő.

99.: Vége.

94.: Hazard nem tudta folytatni, 9 emberrel fejezi be a Chelsea a mérkőzést.

93.: Újabb hosszas ápolás következik, Hazard a combját fogva terült el a földön.

90.: Hét, azaz hét perc a ráadás Terry ápolása miatt.

88.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLL!!! Hazard ment el a bal oldalon, két ember között be tudta gurítani Guzan mellett, középen pedig ki más érkezhetett, mint Frank Lampard, aki 203. góljával már egyedüliként a Chelsea történetének legeredményesebb játékosa. 1-2.

87.: Torres váltotta Bát.

82.: Lampard lökte meg későn Weimannt, ő is besárgult.

80.: Mata csavart gyatrán mellé szabadrúgásból.

77.: Terryt hordágyon vitték le, Ivanovics váltotta.

74.: Terry esett rosszul a földre, kiment a bokája, hordágyon viszik le.

72.: Húúú! Majdnem vezet a Chelsea! Cahill lövése jobbról ment el Guzan mellett, majd a gólvonalon egy védőről lepattant, mielőtt tisztázták. Talán nem volt bent.

67.: A Villa jól reagált a gólra, nem omlott össze és képes támadni.

62.: GÓÓÓLLL!!! Lampard kapott labdát, majd tolta jobbról kifelé, végül középről, 17 méterről a kapu bal oldalába helyezte 202. gólját a klub színeiben, ezzel csúcsbeállító. 1-1.

58.: Benteke emelte magasra a lábát és Terry hasába rúgott bele, ő is kiszállt második sárga lappal.

52.: A Villa érvényesíti emberelőnyét, és egyre csak támad a második félidőben.

47.: Kontrázott a Villa, Agbonlahor robogott végig a pályán, de lövésébe balról belelépett Cahill.

46.: Defenzív cserét eszközölt Benítez, Luiz állt be Moses helyére.

46.: Folytatáááás!

45+3.: Félidő.

45+1.: Terry vágott oda emberének, de nem volt vészes, hiába reklamáltak neki is második sárga lapot.

45+1.: Két perc.

45.: Ramires második kemény belépője sárga lapot ért, a másodikat, így piros.

42.: Terry úszta meg sárga lappal, amint felborította Delphet. Utolsó embergyanús helyzet volt, de messze a kaputól.

41.: Cahill kezezett, de előtte lökés miatt kifelé fújtak szabadrúgást. Amúgy büntető lehetett volna.

40.: Terry tisztázott szögletre csukafejessel egy veszélyes beadást.

36.: Az egyik oldalon Lampard lövését blokkolták, a másikon Azpilicueta csente le Benteke lábáról a labdát.

30.: Lampard lapos, füvön megcsúszott szabadrúgását Guzan szedte ki a bal alsó környékéről, éppen a bal kapufa mellé gurult a labda.

23.: Ba lépett be üresen középre Mata passzából, de Guzan lelopta a kicsit hosszan átvett labdát lábáról. Nagy és fontos védés!

19.: Vastaps a Villa Parkban, a héten visszavonulását bejelentő Sztilian Petrovot ünneplik.

17.: Delph tört előre a félpályáról, balra húzott, majd 22 méterről a rövid felső mellé durrantott.

16.: Éppen Bentekét rúgta fel Ramires, ez is sárga lap.

16.: A belga támadó 23. gólját szerezte az elképesztő idényében.

15.: GÓÓÓLLL!!! Benteke indult meg egy labdavesztésből a bal ooldalon, rávezette védőjére, majd balra húzta el a labdát és könnyedén lőtte ki a jobb alsó sarkot. Fantasztikus találat! 1-0.

14.: A Chelsea járatja a labdát, keresi a lyukat a védelmen.

10.: Szakadó esőben játszanak, de a pálya tartja magát.

7.: Ramires indításából Moses lépett meg és Bát indította, aki lesről lőtt jóval mellé.

4.: Baker csúszott oda Matának, máris sárga lap - jogosan.

2.: Vörös-kékben a hazaiak, fekete-sárgában a vendégek.

1.: A Chelsea kezdte.

13:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Premier League egyetlen szombati találkozóján. Jó szórakozást!