Kitűnő hajrával győzött otthon az MTK

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 23. 21:17
A Soproni Liga 5. fordulójában az MTK Budapest 3-2-s győzelmet aratott a Paks felett a Hidekuti Nándor Stadionban. A vendégek sokáig kezükben tartották a mérkőzést, de az utolsó pillanatok figyelmetlensége megbosszulta magát, mert a fővárosiak két gyors góllal a maguk javára fordították az összecsapást.

LABDARÚGÓ NB I, 5. FORDULÓ:
MTK BUDAPEST - PAKSI FC 3-2 (1-1)
Hidekuti Nándor Stadion, 800 néző. V: Bede F. (Varga Zs., Ortó Gy.)
MTK: Végh - Pintér, Lambulics, Radulovic, Melczer - Zsidai, Pátkai (Kulcsár, 79.) - Nagy G., Kecskés (Szabó Á., 68.), Pál A. - Hrepka (Lencse, 58.) Szakmai igazgató: Garami József
PAKS: Kovács A. - Hanák, Salamon, Éger, Vári (Kriston, 46.) - Sipeki (Horváth S., 73.), Heffler, Böde, Báló - Kiss T. (Buzás, 87.) - Tököli Vezetőedző: Gellei Imre
Gólszerzők: Pál A. (24.), Lencse (87.), Pál (90+1.), ill. Tököli (29.), Kiss T. (81.)
Sárga lap: Vári (40.), Kecskés (56.), Radulovic (68.)

A rossz bajnoki kezdés után lassacskán magára találó MTK az eddig pozitív meglepetést nyújtó Paksot fogadta. Garami József fiainak az volt a célja, hogy hazai környezetben tovább csökkentik a távolságot az élmezőnytől, s begyűrik a lelkes zöld-fehér együttest.

Az első félidő jó iramú, küzdelmes mérkőzést hozott. Kezdetben a fővárosiak akarata érvényesült, akik jóval többet birtokolták a labdát ellenfelüknél, de a jól záró paksi védelmet sokáig nem sikerült feltörniük. A kék-fehérek keveset próbálkoztak a széleken, pedig ahogy a góljuk is bizonyítja, ez lett volna a célravezető megoldás.

Mindenesetre a bajnoki címvédő egy nagyszerű jobb oldali beadás után, Pál András szépségdíjas fejesével megszerezte a vezetést. A gól azonban inkább a vendégeket paprikázta fel, akik igen határozottan futballoztak, érződött rajtuk, hogy semmiképpen sem szeretnének pont nélkül távozni a Hungária körútról.

Gellei Imre legénysége cselekedett is ennek érdekében. Bátran elkezdett támadni, aminek az lett az eredménye, hogy az MTK vezető találata után öt perccel már 1-1 állt az eredményjelző-táblán. A paksiak a félidő hátralévő részében is határozottan futballoztak, és az egyenlítő gól szerzőjének, Tököli Attilának köszönhetően akár a vezetést is megszerezhették volna.

Figyelmeztető volt ez a budapesti csapat számára, a második félidőben jobbal fel kell pörögniük és támadásban is kombinatívabban kell játszaniuk, ha meg akarják nyerni az összecsapást.

Az MTK azonban erőlködött a második félidőben, nem találta a jól záró paksi védelem ellenszerét. Olyannyira, hogy nem sokkal a vége előtt a vendégek megszerezték a vezetést, s már úgy tűnt, hogy megnyerik a találkozót, amikor az utolsó percig harcoló hazaiak két gyors találattal a maguk javára tudták fordítani az eredményt.

Előbb a 87. percben Lencse talált be a vendégek kapujába, majd a hosszabbításban Pál állította be a végeredményt.

Bravúros végkifejlet volt ez a kék-fehérek részéről, amit a közönség felállva ünnepelt.

Garami József: Izgalmas, nagyon jó iramú mérkőzésen apró momentumok döntöttek a végkimenetelt illetően. Ezeket a tényleg parányi dolgokat játékosaim jól használták ki, s végül ezért sikerült az utolsó pillanatokban a magunk javára fordítani a találkozót.
Gellei Imre: Változatos, kiélezett összecsapáson 2–1-nél nem tudtuk eleget birtokolni a labdát. Ezt az MTK kihasználta és a lefújás előtt megfordította az állást. Sajnálom, hogy így alakult, nagyon közel voltunk a győzelemhez.