Kínos Chelsea-döntetlen a kupában

Szerző: SHLétrehozva: 2013. január 27. 14:53
A BL-búcsú után közel járt a kieséshez az FA-kupában is a Chelsea, amely kétszer egyenlített és így harcolt ki újrajátszást a harmadosztályú Brentford otthonában. Fernando Torres a hajrában mentette 2-2-re a mérkőzést.

FA-KUPA 2012/2013

4. FORDULÓ:
BRENTFORD - CHELSEA 2-2 (1-0)

Brentford, Griffin Park, Vezette: Jonathan Moss

BRENTFORD: Moore - Forshaw (Saunders 84.), Craig, Dean, Douglas - Donaldson, Trotta (Adeyemi 70.), Logan, Hodson - Forrester (Barron 80.), Diagouraga. Menedzser: Uwe Rösler. Kispad: Lee, Barron, Saundres, Adeyemi, Dallas, Reeves, Hayes.

CHELSEA: Turnbull - Ivanovics (Azpilicueta 79.), Cahill, Terry (csk), Cole - Ramires, Lampard - Marin (Mata 46.), Oscar, Bertrand (Ba 82.) - Torres. Ideiglenes menedzser: Rafael Benítez. Cserék: Hilario (kapus), Ferreira, Azpi, Mata, Benajun, Ba, Ake.

Gólszerző: Trotta (43.), Forrester (73.), ill. Oscar (55.), Torres (83.)

Sárga lap: Cahill (44.), Turnbull (72.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Kibabrált a harmadosztályban harmadik Brentford a Bajnokok Ligája és az FA-kupa címvédőjével. Mégpedig nem egy nagy adag szerencsével, hanem teljesen megérdemelten ért el 2-2-es döntetltent, sőt, kétszer, így a hajrában 10 percen át vezetve még akár bánhatja is, hogy nem tudta most lezárni a párharcot.

A kiscsapat az első félidőben egyértelműen jobban futbalozott nagynevű riválisánál, 8-1 volt a lövések aránya a javára, főleg Forrester volt az, aki körbetüzelte a bizonytalankodó Turnbull kapuját. Már-már úgy tűnt, hogy Rafael Benítez rendezheti a sorokat a szünetben, amikor Lampard rontásával kapitulált együttese.

A fordulás Juan Mata beállásával szépen-lassan meghozta a változást, bár eleinte még hazai támadásokat láthatott a közönség. Oscar gólja után úgy tűnt, hogy a Chelsea végre úgy játszik, ahogy tud, ám ehelyett egy véleményes büntetővel hátrányba került és nagyot kellett izzadnia a hajrában, hogy nem égjen le teljesen.

Végül a talán késve beküldött Demba Ba és Torres elintézte az újrajátszást, de ez a mérkőzés megint csak arra volt jó, hogy Benítezt tovább szúrkálják az újságírók, a Chelsea pedig tovább folytassa rapszodikus idényét.

ONLINE KÖZVETÍTÉS

95.: Vége.

94.: Kezezést reklamálnak Mata beadásánál, határeset.

90.: Négy perc.

89.: A Brentford játékosai alig állnak a lábukon, kihasználja a Chelsea?

87.: Lampard célozta meg a bal alsót, Moore másodjára fogta a labdát.

84.: Saunders váltotta Forshaw-t.

83.: GÓÓÓLLL!!! Torres mellel tette oda a labdát Bának, aki visszapasszolt, a spanyol pedig nem kegyelmezett, és még időben egyenlített. Így még nyugodtan fordíthat a Chelsea. 2-2.

82.: Ba váltotta Bertrand-t.

81.: Bertrand fejelt mellé középről a bal felső fölé.

80.: Forrester helyén Barron a másik oldalon.

79.: Azpilicueta váltotta Ivanovicsot. De mikor jön Ba?

79.: Torres lőtt mellé.

78.: Tűzijáték a brentfordi kapunál, Ivanovics ollózását fogta végül Moore.

73.: GÓÓÓLLL!!! Forrester, akinek már több életveszélyes lövése volt magabiztosan vágta a jobb alsóba a labdát. 2-1.

72.: Büntetőt kapott a Brentford! Cahill adta el a labdát, Turnbull pedig buktatta Adeyemit.

70.: Trotta helyén Adeyemi.

67.: Kitámadott kicsit a Brentford, két szögletet rúghatott, és tartja a labdát, mivel nem tudott rendesen felszabadítani a Chelsea.

64.: Oscar csavarása pattogott ki a jobb alsó saroknál vagy 20 méterről. A brazil a mezőny legjobbja.

60.: Mata beszállása lendületet hozott a Chelsea játékába, azóta helyzete sem volt a Brentfordnak.

56.: Rögtön a gól után Cole rohant végig a bal oldalon, a hosszúra érkező beadásával Mata nem tudott mit kezdeni.

55.: GÓÓÓLL!!! Oscar vette át a labdát, majd Craiget egy csellel lerázta, mielőtt nagyszerűen lőtt a léc alá külsővel. Mondjuk volt ideje bőven. 1-1.

53.: Kezd éledezni a Chelsea, az elmúlt percekben már a hazai térfélen állomásozott, és kezdi nyomás alá helyezni ellenfelét.

49.: Hihetetlen, de a második félidőben is a Brentford támad és játszik fölényben. Mintha megfordultak volna a szerepek.

46.: Marin ma sem váltotta meg a világot, Mata a helyén.

46.: Folytatááás!

45+1.: Félidő.

44.: Teljesen megérdemelten vezet a Brentford.

43.: GÓÓÓLLL!!! Hátul passzolgatott a Chelsea, Lampard adta el a labdát, egyből lövés következett, amit még kitolt Turnbull, de jobbról az ismétléssel már nem tudott mit kezdeni. 1-0.

36.: Őszintén szólva katasztrofális a Chelsea, egy harmadosztályú csapat kényelmesen, és fölényben játszogat ellene. Ennél lejjebb már tényleg nincs!

30.: Egyre inkább a Brentford veszi át az irányítást, egymást érik lövéseik.

26.: Forrester szerelte Marint, majd egy csel után jobbról a hosszú mellé lőtt.

23.: Szaporodnak a hazai akciók, egy-két kósza lövést is feljegyezhettünk már.

20.: Oscar hátulról próbál szervezni, egyelőre meggyűlik a Chelsea baja a lelkes kiscsapattal.

17.: A Brentford jól tartja magát, legalább annyit támad, mint riválisa.

13.: Hosszú készülődés után Forrester vágta fölé a labdát.

11.: Terry hazaadását fogta meg Turnbull fogta meg, így indirekt szabadrúgás a kaputól 15 méterre.

8.: Terry november óta először a Chelsea kezdőjében, stabilitást adhat csapatának.

5.: Oscar lövése szállt el a jobb alsó mellett.

3.: Cole bal oldali beadására nem érkezett senki a hosszún.

2.: Fehér felsőben, fekete nadrágban a hazaiak, tiszta kékben a vendégek.

1.: Elkezdték.

12:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! egy óra múlva kezdődik a Chelsea FA-kupameccse a sorozat negyedik fordulójában, ahol nem lehet kérdés a győzelem. Több mint ciki lenne innen is kiesni. Főleg, hogy a riválisok már sikerrel vették a kupakört.