Kaká villanása döntött a lombard derbin

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 26. 17:00
A sokáig gólnélküli döntetlenre álló Atalanta-Milan mérkőzésen Kaká tíz perccel a lefújás előtt szerzett gólja döntött a Serie A 8. fordulójában. A Roma kapuját háromszor is bevette az Udinese, míg az Inter gólképtelen maradt, és csak ikszre végzett a Genoa ellen.

A Garics Györggyel a kezdőcsapatban felálló Atalanta a Milant fogadta a lombard derbin, és jól tartotta magát, egészen a 80. percig, amikor is Kaká zörgette meg a hálót. A brazil klasszis a bal alsó sarokba helyezett, mint később kiderült, három pontot ért a találat.

A Roma udinei vendégjátéka csak huszonkét percig volt izgalmas, Antonio Di Natale és Antonio Floro Flores góljának köszönhetően már a félidő közepén két góllal elhúztak a Zebrák.

A fordulás után Antonio Di Natale még egyszer beköszönt, Francesco Totti büntetőből elért találata pedig már csak szépségtapasznak volt elegendő.

Az Inter hiába rohamozta gőzerőkkel a Genoa kapuját a San Siróban, egyetlen egyszer sem sikerült túljárnia Fernando Rubinho kapus eszén, így a hazaiak lógó orral és csupán egy ponttal vonulhattak az öltözőbe.

A Lazio-Napoli találkozón összecsapáson egyszer zörrent meg a háló, Sebastiano Siviglia talált a saját kapujába.

A Cagliari 2-0-val intézte el a Chievót, míg a Reggina ugyanilyen különbséggel verte a Leccét, akárcsak a Sampdoria a Bolognát.

SERIE A, 8. FORDULÓ:
Atalanta-Milan 0-1 (Kaká 80.)
Cagliari-Chievo 2-0 (Acquafresca 30., Fini 54.)
Inter-Genoa 0-0
Lazio-Napoli 0-1 (Siviglia, 61. - öngól)
Reggina-Lecce 2-0 (Corradi 58., 90. - elsőt 11-esből)
Sampdoria-Bologna 2-0 (Delvecchio 63., Bellucci 74.)
Udinese-Roma 3-1 (Di Natale 10., 53. - elsőt 11-esből, Floro Flores 22., ill. Totti 75. - 11-esből)