Juve-Roma: gigászi ütközet lesz

Szerző: SHLétrehozva: 2014. szeptember 27. 22:34
A Juventus és a Roma sem tud hibázni: egyaránt bombaformában várja a jövő hétvégi torinói Serie A-csúcsrangadót (október 5., 18:00 - írjuk be a naptárba). Tévezék az Atalantát, Tottiék a Veronát intézték el a szombati játéknapon, olyan meccseken, amelyeken emelt fejjel távozhatott a pályáról az ellenfél is. Buffon és De Sanctis összesen egy gólt kapott eddig. A Juve-Roma előtt még egy kőkemény BL-teszt jön: a jobb gólkülönbsége miatt listavezető Allegri-csapatnak Madridban, a Garcia-legénységnek Manchesterben lesz fellépése hétközben.

SERIE A, 5. FORDULÓ
ATALANTA-JUVENTUS 0-3 (0-1)

A Juve összeállítása: Buffon - Ogbonna, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal (Pereyra, 70.), Marchisio, Pogba, Evra - Tévez (Coman, 86.), Llorente (Morata, 67.).

G.: Tévez (35., 60.), Morata (83.)

Buffon büntetőt hárított, fél perccel később Tévez eldöntötte a meccset a másik kapunál: 1-1 helyett 0-2-re alakította az állást a Juve javára Bergamóban, egy harapós Atalanta otthonában, a Serie A 5. fordulójában. Az argentin klasszis duplája után Morata is befejelte első A-ligás gólját. Buffon hálója közel 1000 perce nem rezdült, a torinóiak 100 százalékosak (10-0-s gólaránnyal), vagyis több mint magabiztosan készülhetnek az Atlético és a Roma ellen.

VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ:

ROMA-VERONA 2-0 (0-0)

A Roma összeállítása: De Sanctis - Maicon, Manolasz, Yanga-Mbiwa, Cole - Pjanic, Keita, Nainggolan (Paredes, 83.) - Destro, Totti (Florenzi, 67.), Ljajics (Gervinho, 57.).

G.: Florenzi (75.), Destro  (86.)

A Farkasok számára sem volt sétagalopp a kora esti meccs, hiszen a 75. percig 0-0 volt az állás az Olimpicóban Totti születésnapján. Bár a falkavezér csak kapufáig jutott a Verona ellen, a csereként beállt Florenzi váratlan "rakétája" viszont beakadt, majd Destro egy 45 méteres álomgóllal tette teljessé a fővárosiak örömét.