Juhászék megalázták a török ezüstérmest

Szerző: shLétrehozva: 2009. július 28. 22:54
A Juhász Rolanddal felálló Anderlecht súlyos, 5-0-s verést mért a török bajnokság második helyezettjére, a Sivassporra a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első felvonásán. A Sparta Praha kétgólos előny birtokában várhatja a Panathinaikosz elleni, athéni második mérkőzést.

Kemény diónak ígérkezett az Anderlecht számára a török bajnokságot hosszú-hosszú fordulókon keresztül vezető Sivasspor, ám az előzetes várakozásokra alaposan rácáfolt a brüsszeli alakulat.

Az első félidőben bő félóra alatt háromszor is betaláltak a lila-fehérek az összezuhanó vendégek hálójába, akik az utolsó negyedórában további két alkalommal kapituláltak, így majd’ minden esélyüket elvesztették a továbbjutásra.

A remek teljesítményt nyújtó Juhász Roland mind a kilencven percet a pályán töltötte.

A Sparta Praha az Anderlechthez hasonlóan kedvező pozícióban várhatja a folytatást, noha a Panathinaikosz felett aratott 3-1-es győzelme ellenére még vár rá néhány forró perc az athéni pokolban.

BAJNOKOK LIGÁJA, 3. SELEJTEZŐKÖR:
Nem bajnokok ága:
Anderlecht-Sivasspor 5-0 (De Sutter 17., 76., Boussoufa 22., Chatelle 32., Frutosz 92.)
Sparta Praha-Panathinaikosz 3-1 (Holenda 26., Vacek 32., Kalouda 86., ill. Szalpingidisz 67.)