Megfékezte a Roma az Intert

Szerző: shLétrehozva: 2009. november 8. 20:04
Feltartóztatta az Intert a szebb időket is megélt AS Roma az olasz élvonal 12. fordulójának vasárnap esti záró mérkőzésén. Mirko Vucsinics fejesgóljával szereztek vezetést a vendégek, közvetlenül a szünet után Samuel Eto'o egyenlített. Öt pontra olvadt az Inter előnye. Megsérült a Farkasok - ideiglenes - csapatkapitánya, Daniele De Rossi.

SERIE A, 12. FORDULÓ
INTER–ROMA 1-1 (0-1)
Giuseppe Meazza Stadion, vezette: Rocchi.
INTER: Júlio César – Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti – Muntari (Balotelli, 46.), Vieira (Sneijder, 46.), Thiago Motta (Cambiasso, 64.) – Sztankovics – Eto'o, Milito. Vezetőedző: José Mourinho.
Cserepad: Toldo, Córdoba, Cambiasso, Sneijder, Chivu, Mancini, Balotelli.
ROMA: Júlio Sergio – Motta, Mexes, Andreolli, Riise – Perrotta, Brighi, Pizarro, De Rossi  (Faty, 31.) – Ménez (Tonetto, 75.), Vucsinics (Okaka Chuka, 66.). Vezetőedző: Claudio Ranieri.
Cserepad: Lobont, Cassetti, Cicinho, Guberti, Cerci, Baptista, Okaka Chuka.
Gólszerző: Eto'o (48.), ill. Vucsinics (13.)
Sárga lap: Pizarro (77.), ill. Muntari (38.), Thiago Motta (55.), Sztankovics (60.)
Az első félidő egyértelműen a Romáé volt, a Farkasok bátran, nagy kedvvel adogattak a mezőnyben, s már az első tíz percben három gólszerzési lehetőséghez jutottak. A 13. percben aztán már nem volt kegyelem Marco Motta felívelését Mirko Vucsinics bólintotta kapura úgy, hogy az Júlio César számára elérhetetlenül hullott a jobb felső sarokba. A túloldalon csak Diego Milito ártalmatlanítása okozott fejtörést, és Patrick Vieira ténykedése fejfájást. Daniele De Rossi és Jérémy Ménez is a földön maradt a franciával való ütközés után, előbbi nem is tudta folytatni. Korábban Mexes meg csapattársával David Pizarróval fejelt össze.
A Totti után De Rossit is elvesztő Roma a második félidőben nem tudott ellenálni a hatalmas elánnal kezdő Internek. Samuel Eto'o már a 48. percben egyenlített, Thiago motta labdájával fordult kapura, s zseniálisan lőtt el Júlio Sergio mellett a bal alsóba.
Ezúttal azonban túl kemény fába vágta a fejszéjét az Inter, s a végén igazságosnak mondható döntetlen született. Amellyel vélhetően egyik csapat sem lehetett igazán elégedett, hiszen az Inter számára papíron kötelező volt a győzelem, a Romának pedig a játék képe alapján komoly esélye kínálkozott egy szenzációt jelentő sikerre.

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
93.: Vége a mérkőzésnek!
90.: Három perc a hosszabbítás.
85.: Balotelli lőhetett jobbről 15 méterről, mindenki előtt lesuhant a labda, még a berobbanó Milito előtt is.
82.: Eto'o lábáról csúszott le a labda a lövésénél kecsegtető helyzetben.
80.: Motta tálalt Faty elé, két védő között zavartalanul lőhetett a francia, nem tudta meglepni Júlio Césart, aki simán odaért a jobb alsóra.
77.: Pizarro kapott sárga lapot.
75.: Csere: Ménez le, Tonetto be.
70.: Okaka Chuka kényszerítőzött Ménezzel, és a 16-os jobb csücskétől tüzelt is, mellé-fölé, de nagyon kevéssel.
66.: Csere: Vucsinics is megsérülhetett, Okaka Chuka érkezik.
64.: Csere: Thiago Motta helyett Cambiasso
63.: Vucsinics készítette le a labdát Méneznek, aki jobbról, 14 méterről vágta kapura, Júlio César hárított, majd a védelem tisztázott.
60.: Sztankovics kapott sárga lapot.
57.: Sztankovics lábról indítható rakétája szállt el Júlio Sergio és a kapu fölött.
55.: A szabadrúgást Riise tűzte rá, kevéssel mellé.
55.: Thiago Motta kapott sárga lapot.
51.: Ménez szeretett volna válaszolni, körbetáncolta az Inter-védelmét, lövésébe beleszálltak, szöglet.
48.: GÓÓÓL! Ide-oda pattogott a labda a Roma tizenhatosán belül, majd Thiago Motta látta meg a bal oldalon Et'oót, aki tíz méterről a védők között kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-1
47.: Rögtön nekimegy a ROmának az Inter, Eto'o lőtt a sorfalba.
46.: Kettőscsere: reagált Mourinho, Vieira helyett Sneijder, Muntari helyett Balotelli.
45+3.: Vége a félidőnek!
45+1.: Ménez kapott sárga lapot reklamálásért.
45.: Három perc a hosszabbítás.
44.: Milito fektette el Andreollit, de Pizarro odaért beadására.
41.: Thiago Motta szánta rá magát átlövésre, feledhető.
38.: Muntari kapott sárga lapot.
37.: Muntari bal oldali beadása lecsúszott, Júlio Sergio észnél volt, a léc fölé paskolta.
36.: Riise gyilkos, 24 méteres bombája zúgott el centikkel a bal kapufa mellett. Egy Inter-játékos is beleérhetett, mert szöglet.
33.: Ménez a földön, ő is Vieirával ütközött. Tudja folytatni.
31.: Csere: Sokk a Romának, megsérült De Rossi. Vieirával fejelhetett össze. Fatynak kell váltania.
27.: Andreolli kockázatos hazadásából majdnem baj lett, Mexes azonban megelőzte Sztankovicsot, és kéthajmeresztő csellel kihozta a labdát a veszélyes zónából.
18.: Mexes fejelt össze Pizarróval, ápolni kellett a franciát.
17.: Milito egy fantasztikus labdalevétel utén került száz százalékos helyzetbe, bombájába bele tudott érni Júlio Sergio. Szöglet.
13.: GÓÓÓL!!! Motta jobb oldali beadása után Vucsinics fejelte le Lúciót, felhőfejese a jobb felső sarokba hullott, elérhetetlen volt Júlio César számára.
13.: Sztankovics 22 méterről, jobbról szúrt kapura, azaz jóval mellé-fölé.
11.: Római kontra végén Vucsinincs adott be élesen az alapvonal mellől, Júlio Césaré.
7.: De Rossi 25 méteres szabadrúgása jócskán fölészállt, de már harmadszor veszélyeztetett a Roma, amely úgy tűnik, nagyon felszívta magát erre a meccsre.
5.: Vucsinics lőtt 16-ról, kapu fölé suhant a labda, remek próbálkozás volt.
3.: Ménez passzával Vucsinics lépett ki a leshatárról egyedül, de ahelyett, hogy lőtt volna, ki akarta cselezni Júlio Césart, s beérte Lúcio. Ezt jól elügyetlenkedte a montenenegrói.
1.: A Roma kezdte a mérkőzést! Szokásos fekete-kékben az Inter, fehérben a Roma.
20:40. Érkeznek a csapatok.
20:30. Cambiassót és Sneijdert is a padon pihenteti Mourinho, a Románál Totti és Burdisso hiányzik, illetve a brazil válogatottba is behívott, de állítólag nem teljesen egészséges Juan és Doni. Taddei eltiltását tölti.
20:20. Köszöntjük olvasóinkat a két csapat himnuszával!