Hétgólos krimit nyert a ZTE a fővárosban

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 30. 19:32
Fordulatos mérkőzésekkel folytatódott a 12. forduló az NB I-ben: a tabella második helyét visszaszerző ZTE már 3-0-ra is vezetett az MTK vendégeként, majd a hazaiak egyenlítése után mégis megszerezte a győztes találatot. A Vasas pedig úgy fordított 0-1-ről 2-1-re a Haladás ellen, hogy az Oroszországból hazatért Németh Norbert a lefújás előtti pillanatokban talált a kapuba.

NB I, 12. FORDULÓ:
MTK-ZTE 3-4 (Könyves 54., Ladányi 65., Eppel 85., ill. Balázs 10., Simon A. 36., Rajcomar 44., Panikvar 91.)
Vasas-Haladás 2-1 (Panchava 26., Németh N. 92., ill. Sipos 23.)
Siófok-Pápa 0-1 (Marics 52.)
Győri ETO FC-Kecskemét 2-1 (Pilibaitis 16. – 11-es, Bugerra 38., ill. Némedi 45. – 11-es)

A ZTE majdnem"elszórakozta" tetemes előnyét, pedig az első félidő után úgy tűnt, Csank János együttesére már nem lehet veszélyes a rendkívül szellősen védekező hazai együttes. Garami József azonban valamit varázsolhatott a szünetben, ugyanis fiai elképesztő lelkesedéssel egalizáltak. Külön érdekesség, hogy mindhárom hazai gólt cserejátékos szerezte.

A végén azonban a tapasztaltabb vendégek begyötörték a győztes találatot, ezzel egy győzelemnyire közelítették meg a listavezető Videotont.

A másik fővárosi összecsapás sem nélkülözte a fordulatokat. A Haladás találatára ugyan gyorsan válaszolt a Vasas, de a szünet után a szombathelyiek alakítottak ki több helyzetet. Levegőben lógott Aczél Zoltán együttesének találata, ehelyetett az orosz élvonalból visszatért Németh Norbert az angyalföldeiket örvendeztette meg.

Megszakadt a Győr rossz sorozata, míg a Pápa az utóbbi hetekben visszaeső Siófokot múlta felül.