Gladbach: pontszerzés az új edzővel

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 17. 22:23
Az edzőváltáson átesett Borussia Mönchengladbach 2-2-re végzett a Bochum otthonában a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának nyitómérkőzésén. A vendégek az első félidő után vezettek, ám két hazai gól után sikerült egyenlíteniük is.

Bochumban alsóházi rangadót rendeztek, a forduló előtt 14. helyen álló VfL fogadta a Borussia Mönchengladbachot. Az időközben edzőváltáson átesett újonccsapat nagyon rossz rajtot vett, mindössze az utolsó helyen áll.

Christian Ziege erősen felforgatta a Jos Luhukaytól örökölt csapatot, 1996 Európa-bajnoka öt helyen változtatott a legutolsó fordulóhoz képest, bekerült a veterán kapus, Uwe Gospodarek is.

A csapatok az első félidőben egymásnak estek, bár ez inkább a sárga lapokban mutatkozott meg, helyzetet keveset láthattak a nézők. A vendégcsapat a 30. percben az első komoly lehetőségből gólt szerzett, Marco Marin szabadrúgását a Marcel Maltritz mellett felugró Steve Gohouri csúsztatta a bal sarokba.

Szünet után sérülés miatt nem jött ki a gólszerző, Marcel Ndjeng személyében egy támadóbb szellemű játékos váltotta őt. A csereként beállt játékos megmutatta, hogy védekezésben nem elsőrangú, rosszul szabadított fel, és az érkező Dabrowski hatalmas gólt ragasztott a kapuba. Gospodarek még belekapott a labdába, de csak beljebb tudta azt segíteni.

Sőt, a 78. percben egy gyors támadás végén sikerült megfordítani is az eredményt: Fuchs kapott kiugratást a szélen, a védő középre adott, a középen felugró Sinan Kalouglu pedig a hálóba fejelt.

Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a bochumiak, hiszen Marin jobb oldali szöglete után Kleine csúsztatott kapura, Daniel Fernandes ugyan elérte a labdát, de az a gólvonal mögé került. Fleischer játékvezető kinézett asszisztensére, majd megadta a gólt…

A hátralévő időben nem változott az eredmény, a csapatok egy-egy ponttal gazdagodtak.

8. FORDULÓ:
Bochum - Mönchengladbach 2-2 (Dabrowski 55., Sinan 77. ill. Gohouri 40., Kleine 79.)