Geráék is fejet hajtottak az MU előtt

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 18. 22:48
A Manchester United labdarúgócsapata könnyedén verte a Fulhamet az angol bajnokság (Premier League) 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. A 3-0-s hazai győzelmet hozó meccsen Paul Scholes, Dimitar Berbatov és Wayne Rooney osztozott a gólokon, Edwin van der Sar pedig 1312 perce nem kapott gólt. A vendég londoniak egyszer sem találták el a kaput, Gera Zoltán kezdő volt, ám a 86. percben lecserélte edzője.

3. FORDULÓ:
MANCHESTER UNITED - FULHAM 3-0 (2-0)
Old Trafford, vezette: Marriner
MU: Van der Sar - O'Shea (Evans, 63.), Ferdinand, Vidics, Evra - C. Ronaldo, Carrick (Gibson, 69.), Scholes, Pak - Tevez, Berbatov (Rooney, 61.). Vezetőedző: Sir Alex Ferguson.
FULHAM: Schwarzer - Pantsil (Dacourt, 67.), Hughes, Hangeland, Kallio - Baird - Gera (Brown, 86.), Murphy (Milson, 80.), Davies, Dempsey - Zamora. Vezetőedző: Roy Hodgson.
Gólszerző: Scholes (12.), Berbatov (30.), Rooney (63.).
Sárga lap: Pak (26.) ill. Pantsil (57.).

A Manchester United esélyeshez méltóan kezdte a Fulham elleni meccset, és már az első negyedórában megszerezte a vezetést: egy szöglet után Paul Scholes 30 méterről lőtt, és bár úgy tűnt, hogy Mark Schwarzer könnyen megszerzi a labdát, az végül az ausztrál kapus mögé került.

A folytatásban is hatalmas fölényben játszott Sir Alex Ferguson együttese, a 30. percben ez újabb góllá is érett, ekkor Dimitar Berbatov volt eredményes. A Unitednek az is belefért, hogy les miatt két góljukat sem adta meg a játékvezető, tegyük hozzá, ezek jogos ítéletek voltak. A Fulham semmi veszélyt nem jelentett a hazai kapura, így Edwin van der Sar tovább növelte kapott gól nélküli percei számát.

A második játékrészben lehetőséget kapott Wayne Rooney is, és a sérülés után visszatérő támadó első labdaérintéséből mattolta Schwarzert. Ezzel végleg eldőlt a találkozó, ráadásul Van der Sar nem kapott gólt, így 1302 perce érintetlen a hálója. A Manchester United előnye pedig már öt pont a második helyezett Liverpoollal szemben. A Fulhamben Gera Zoltán kezdőként 86 percet töltött a pályán.

90+3. p: Vége a mérkőzésnek. A Manchester különösebb megerőltetés nélkül nyert, Van der Sar pedig tovább javította rekordját.

90+3. p: Ezúttal Gibson próbálkozott, de 25 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

90+2. p: Ronaldo indult meg a balösszekötő helyén, de 16 méteres lövése ezúttal is célt tévesztett.

88. p: Ronaldo 28 méteres szabadrúgása méterekkel szállt fölé.

86. p: Gera lejön a pályáról, Wayne Brown váltja a magyar játékost.

85. p: Egy előreívelt labdára kis híján lecsapott Pak, de végül a játékszer Schwarzer zsákmánya lett.

80. p: Murphyt Milson váltja.

78. p: Rooney állt egyedül szemben Schwarzerrel, de lesen fogták meg.

71. p: Dacourt távolról lőtt, négy-öt méterrel a kapu fölé.

69. p: Carrick helyét Gibson veszi át.

67. p: Pantsil helyett Dacourt a pályán.

67. p: Gera lövése lepattant, a labda Zamora elé került, és a támadó estében alig pöckölt a jobb kapufa mellé.

66. p: Carrick szögletét fejelte az égbe Vidics.

63. p: Pak lövése elment volna a kapu előtt, ám a hosszú oldalon Rooney jól érkezett, és a léc alá lőtt. 0-3.

62. p: O'Shea lejön a pályáról, Evans kap lehetőséget.

62. p: Dempsey legalább lövéssel próbálkozott, de két méterrel a kapu mellett ment el a labdája.

61. p: Berbatov helyén a sérülés után visszatérő Rooney.

60. p: Ronaldo a balösszekötő helyéről méterekkel kapu fölé lőtt.

57. p: Pantsil rúgta fel a meglóduló Ronaldót, sárga lap a jutalma.

56. p: Scholes tolta jobbra a labdát Berbatovnak, a bolgár fordulásból leadott lövését a léc alól tolta ki Schwarzer.

54. p: Egyelőre helyzet nélkül telik a második játékrész.

50. p: Gera kerülhetett volna helyzetbe egy kényszerítő után, de a manchesteri védők felszabadítottak előle.

46. p: ELkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt.

45+1. p: Vége az első félidőnek. A Manchester hatalmas mezőnyfölényben látszik, és teljesen megérdemelten vezet.

45. p: Ronaldo jobb oldali szabadrúgását Berbatov öt méterről fejelte a hálóba, de lesről. Marriner nem is addta meg a gólt.

43. p: Scholes távoli lövését védte Schwarzer, és ugyan kicsit kijött róla, de megkaparintotta Berbatov elől.

38. p: Az elmúlt percekben mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben.

33. p: Formás manchesteri támadás végén Ronaldo terült el Hangeland és Hughes között, de ezért sem járt büntető.

32. p: Tevez tett nagyszerű labdát Berbatov elé, ám a csatár centikkel a jobb sarok mellé gurított.

31. p: Evra egy kényszerítő után kisodródva esett nagyot, Marriner joggal nem adott tizenegyest.

30. p: Berbatov megduplázta az előnyt. Scholes ívelt be a tizenhatosra, O'Shea még megnyúlva balra továbbított, a bolgár támadó pedig közelről a hálóba helyezett. 2-0

26. p: Gera próbált kontrázni, Pak pedig összekoccantotta a lábát. Sárga lap.

25. p: Pak beadását Berbatov bólintotta kapura, Schwarzer szögletre tolta a labdát.

24. p: Tévez kapott nagy labdát Berbatovtól, ám hiába lőtt a hálóba, Bannister asszisztens jogosan jelzett lest.

22. p: Ronaldo egy biciklicsel után a tizenhatosról lőtt, Schwarzer a bal sarok elől szögletre tenyerelte a labdát.

18. p: Jobb oldali beadás után Schwarzer bizonytalankodott, Berbatov az ötösről gyengén gurított, és lehetőséget adott Hughesnak, hogy a gólvonalról felszabadítson.

17. p: Pantsil jobb oldali beadására jól érkezett Zamora, ám 13 méterről a jobb sarok mellé csúsztatott.

14. p: Ezúttal Carrick próbálkozott, de a jobbösszekötő helyéről leadott lövése könnyű zsákmány volt Schwarzernek.

12. p: Scholes vezetést szerez a Manchesternek! A rutinos középpályás egy visszalőtt szögletet kapásból bombázott kapura. A 30 méteres lövésre Schwarzer vetődött, de szerencsétlenül nyúlt a labdába, amely a testéről a hálóba csorgott. 1-0

12. p: Scholes ívelt a hosszú oldalra Ferdinandhoz, ám a lövésre készülő védő elől Pantsil tisztázott.

7. p: Az előrehúzódó O'Shea bombázott kapura, de lövése jócskán célt tévesztett.

4. p: Gera ütközött Vidiccsel, nehezen tápászkodott fel a földről.

3. p: Az MU birtokolja többet a labdát az első percekben.

1. p: A Manchester kezdte a meccset.

A két csapat a következő összeállításban kezd:

MU: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidics, Evra - C. Ronaldo, Carrick, Scholes, Pak - Berbatov, Tevez.

Kispad: Kuszczak, Rooney, Nani, Rafael, Evans, Fletcher, Gibson

Fulham: Schwarzer - Pantsil, Hangeland, Hughes, Kallio - Baird - Gera, Murphy, Davies, Dempsey - Zamora.

Kispad: Zuberbühler, Nevland, Dacourt, Gray, Milsom, Brown, Smalling

A skót tréner együttese szerdán Gera Zoltán csapatát, a Fulhamet fogadja. A találkozót élőben közvetíti a Sporthirado.hu!!!
Sir Alex Ferguson úgy érzi, az elmúlt évekkel ellentétben a Chelsea már nem jelent különösebb veszélyt, de így is kőkemény csata várható a bajnoki címért.

„Most a Liverpool a legfőbb kihívónk, a legfontosabb ellenfelünk. Veszélyt jelent ránk” – mondta a sikeredző.

A Man United két ponttal előzi meg a Liverpoolt, öttel az Aston Villát és héttel a Chelsea-t. Utóbbi csapatnál nemrég edzőváltás történt: Luiz Felipe Scolarit az orosz válogatott élén álló Guus Hiddink váltotta. Ez is mutatja, hogy a londoni „kékek” elmaradnak a korábbi szezonokban nyújtott remek teljesítménytől.

A címvédő legutóbb december 13-án veszített pontokat – a Tottenham elleni 0-0-lal - a Premier League-ben, azóta megállíthatatlanul robog célja, az újabb címvédés irányába. Szakmai vezetője szerint a klub-világbajnokság megnyerése óta eltelt időszak eredményei mutatják, mostanra érett ismét össze az együttes.

A Fulham 2003. október 25-én 3-1-re győzött az Old Traffordon, azóta a Manchester United sorozatban ötször diadalmaskodott hazai pályán. Érdekesség, hogy lassan már a szezon hajrájához érkezünk, a két csapat mégis először találkozik a 2008-2009-es szezonban. A szerda esti találkozót ugyanis a hazaiak nemzetközi elfoglaltságai miatt csúsztatták.