Féltucatot lőtt a „felhergelt" Bayern

Létrehozva: 2014. március 8. 17:25
A listavezető Bayern München hátrányból fordítva, a második félidőben parádés támadójátékot bemutatva 6-1-re nyert a Wolfsburg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján.

A Bajnokok Ligájában és a Német Kupában is címvédő müncheni együttes ezzel új Bundesliga-rekordot állított fel, ugyanis sorozatban 16. bajnoki mérkőzésén diadalmaskodott. Josep Guardiola csapata immáron 49 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, a klub történetében pedig először nem talált legyőzőre az első 24 fordulóban. Ilyen sikersorozatot korábban csak a Bayer Leverkusen hozott össze - Jupp Heynckess vezetésével a 2009/10-es idényben.

Szalai Ádám csapata, a Schalke 04 hazai pályán kiütötte a Hoffenheim együttesét: a találkozó hőse a holland Klaas-Jan Huntelaar volt, aki úgy szerzett mesterhármast, hogy az első félidő közepén még egy büntetőt is elhibázott. A magyar támadó a 80. percben csereként kapott lehetőséget.

A Huszti Szabolccsal felálló Hannover nem bírt a második helyen álló Bayer Leverkusennel, az 1-1-es döntetlennel végződött összecsapás elején ráadásul a magyar szélső 11-est rontott az 5. percben.

BUNDESLIGA, 24. FORDULÓ:

Wolfsburg-Bayern München 1-6 (Naldo 17., ill. Shaqiri 26., Müller 63., 78., Mandzukic 66., 80., Ribéry 71.)
Hannover-Leverkusen 1-1 (Huszti Szabolcs végig a pályán volt, az 5. percben büntetőt rontott)
Schalke-Hoffenheim 4-0 (Huntelaar 6., 28., 79., Obasi 55.; Szalai Ádám a 80. percben állt be)

További végeredmények: Hamburg-Frankfurt 1-1, Mönchengladbach-Augsburg 1-2, , Stuttgart-Braunschweig 2-2.

Wolfsburg 1-6 Bayern Munich - All Goals by FastGamer