Felkészülési mérkőzés: Albánia győzelme Liechtenstein ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 20. 22:50
A magyar labdarúgó-válogatottal azonos világbajnoki selejtező-csoportban szereplő albán nemzeti együttes hazai pályán két góllal nyert Liechtenstein ellen. A végeredményt már a 18. percre beállították a vendéglátók.

A szlovének hiába jutottak kétszer is előnyhöz a horvátok ellen, esélyesebb ellenfelük kétszer egyenlített, majd a kétgólos Ivan Rakitic második aznapi góljával meg is nyerték a találkozót.

A vendégek második egyenlítő gólját egy perccel a szlovén találatot követően Dario Srna tizenegyesből szerezte, ez olyannyira megfogta a hazaiakat, hogy négy perccel később ismét kapituláltak.

Svájc kötelező győzelmet zsebelt be biztosan hazai pályán Ciprus ellen. A 27. percre kétgólos hátrányba kerülő vendégek részéről a szünet előtt összejött az egyenlítés, de a házigazdák a második felvonásban is vágtak egy duplát.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS:
  • Albánia – Liechtenstein 2-0 (Hyka 3., Kapllani 18.)
  • Szlovénia – Horvátország 2-3 (Suler 4., Sisic 59., ill. Rakitic 37., 64, Srna 60. – 11-esből)
  • Svájc – Ciprus 4-1 (Stocker 8., Hakan Yakin 27., Nef 73., Vonloanthen 81., ill. Makridisz 35.)
  • Skócia - Észak-Írország 0-0
  • Wales - Grúzia 1-2 (Eastwood 17., ill. Kenia 67., Gotsiridze 91.)