Chelsea, Juve: égés, MU: feltámadás

Szerző: SHLétrehozva: 2012. október 23. 22:35
A Manchester United húsz perc után 0-2-re állt otthon a Braga ellen, de Hernández duplájával és Evans góljával végül 3-2-re győzött a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A Chelsea Doneckben fázott meg, a Juventus csak a hajrában mentett pontot a Nordsjaelland vendégeként. A Kolozsvár értékes pontot csípett meg Isztambulban.

A Sahtar torinói pontszerzése előrevetítette, az ukrán bajnok komolyan beleszólhat a továbbjutás kérdésébe, és a harmadik forduló után még közelebb került céljának eléréséhez.

A Chelsea mindjárt a 2. percben hatalmas hidegzuhanyt kapott a nyakába, és a hazaiak onnantól kezdve kezükben tartották a meccset, főleg miután lélektanilag fontos második góljukat is megszerezték a második félidő elején.

A Kékek néhány kulcsjátékosukat már a Manchester United elleni bajnoki rangadóra pihentették, de az nem segített, hogy Frank Lampard sérülése miatt Eden Hazard már a 18. percben kénytelen volt beszállni csereként.

Oscar a Juventus ellen duplázott, most a hajrában újfent eredményes volt, de ez csak ahhoz volt elegendő, hogy az utolsó néhány percet izgalmassá tegye.

A csoport másik mérkőzésén a torinóiak kis híján elvesztették szezonbeli veretlenségüket, ám a csereember Mirko Vucsinics legalább arról gondoskodott, hogy a sorozat ne szakadjon meg Koppenhágában.

A Juve a bajnokságban menetel, az viszont, hogy a BL-ben csupán három döntetlent tud felmutatni, kérdőjelessé tette, hogy tavasszal is érdekelt lesz-e a sorozatban.

A Manchester Unitedet ilyen veszély nem fenyegeti, mert bár húsz perc után 2-0-s vesztésre állt, Javier Hernández két fejesgóljával, valamint Jonny Evans találatával megfordította az állást.

Sir Alex Ferguson a hétvégi, Stoke elleni bajnoki után jelezte, kezd tele lenni a hócipője azzal, hogy rendre korán hátrányba kerülnek, és onnan kell felkapaszkodniuk – akkor most mit mondjon?

A továbbjutás miatt ugyanakkor nem kell izgulnia az MU-nak, kilenc pontjával vezeti a csoportot, az viszont kérdés, hogy melyik együttest viszi magával.

A CFR Kolozsvár ugyanis pontot rabolt a Galatasaray vendégeként, ráadásul egy órát emberhátrányban futballozva. Az isztambuliak tizenegyest is rontottak, ám Felipe Melo nem koncentrált eléggé.

A beszámolók kiemelték, a stadion gyepe borzasztó állapotban volt, és emiatt gyakran akadozott a játék. A Galatáé talán nem csak emiatt.

A Bayern kihúzta, a Barca „kihajrázta"
Kis híján úgy járt, mint tavasszal a Chelsea ellen, aztán a 94. percben mégis legyőzte a Barcelona a Celticet a Bajnokok Ligája G-csoportjának 3. fordulójában. A Bayern München korán vezetett és kivédekezte Lille-ben....

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+3.: VÉGE AZ ÖSSZES MECCSÜNKNEK!

88.: GÓÓÓL, SAHTAR-CHELSEA 2-1!!! Ivanovics centerezése után Oscar passzolt az üres kapuba!

85.: Mindenki elindítja az utolsó támadást. Vajon lesz-e még fordulat?

81.: 1-1 DÁNIÁBAN! A Juventus csak kiegyenlített, Mirko Vucsinics mentheti meg a torinóiak becsületét.

77.: GÓÓÓL, 1-1 ISZTAMBULBAN! A tíz emberrel játszó Kolozsvár megtört, Burak Yilmaz egyenlített.

75.: GÓÓÓL, MU-BRAGA 3-2!!! Hernández 4 méterről fejelt a kapu közepébe, 0-2-ről fordított a United.

72.: Nani 16 méterről szabadon lőhetett, a bragai kapus azonban zárta a szöget.

71.: A Sahtar közelebb jár a harmadik gólhoz, mint a Chelsea az elsőhöz. Így lefocizni a Premier League listavezetőjét!

67.: Egy kapu előtti kavarodás után Mikel lőtt a Sahtar kapuja fölé. A Chelsea-t szorítja az idő, de nem érezni, hogy akárcsak döntetlenre tudná menteni a meccset.

62.: GÓÓÓL, MU-BRAGA 2-2!!! Egy szöglet után lecsorgó labdát Evans kotort a bal alsóba 4 méterről.

61.: Cleverley beadása után Beto tenyerelte ki a labdát, a kipattanóra csak vendégjátékos érkezett.

60.: Már csak félóra van a meccsekből, és mindenhol az esélytelenebb csapat vezet. Ezért szép a BL!

55.: A United nagyon rákapcsolt fordulás után, a Braga védelmére komoly nyomás nehezedik.

52.: GÓÓL, SAHTAR-CHELSEA 2-0!!! Fernandinho révén már kettővel megy az ukrán bajnok! Jobbról, 8 méterről lőtte ki a hosszú alsót.

50.: GÓÓÓL, N'LAND-JUVE 1-0!!! Hiába próbálkozott többet a Juve, a dánok vezetnek.

48.: A szünetben beállt Nani keverte meg a Braga-védelem bal oldalát, ám helyzet nem lett belőle.

46.: FOLYTATÓDTAK A MECCSEK.

--------

45+2.: VALAMENNYI PÁLYÁN FÉLIDŐ.

Egyelőre mind a négy meccsen borul a papírforma, izgalmas lesz a folytatás.

43.: A Juve szorongatja a dán bajnokot, de amíg csak helyzetekig jut, nem dőlhet hátra.

40.: A Chelsea-re hatalmas nyomás nehezedik, annak is örülhet, hogy csak egygólos hátrányban van.

36.: Büttner mutatott be műesést, ez nem ért büntetőt.

35.: Sepsi László, a CFR magyar származású hátvédje kezezett, az ezért megítélt büntetőt Felipe Melo gyatrán végezte el, kimaradt.

32.: Giovinco a kapus mellett is elhúzta a labdát, de a Juventus támadója kiszorított szögből nem tudott az üres kapuba gurítani.

30.: Alan ezúttal távolról próbálkozott lövéssel, ám nem találta el a kaput.

28.: Aguirregaray három perc alatt kapott két sárga lapot, tíz emberrel folytatja a CFR!

28.: Pirlo löbbölte be a labdát Marchisiónak, de a dán kapus olvasta a gondolatait, és jó ütemben lépett ki.

26.: GÓÓÓL, MU-BRAGA 1-2!!! Kagava bal oldali beadása után Hernández fejelt a bal sarokba 3 méterről.

23.: Hihetetlen, de az MU el sem tudja venni a labdát a Bragától. A United nem lépi át a felezővonalat.

20.: GÓÓÓL, MU-BRAGA 0-2!!! Éder megetette Carricket a bal szélen, majd Alanhoz passzolt, aki 8 méterről a jobb alsóba passzolt.

19.: GÓÓÓL, GALATA-CFR 0-1!!! Nkounkeu öngóljával vezet a Kolozsvár Isztambulban.

18.: Lampard megsérült, Hazard áll be helyette a Chelsea-nél.

18.: Két perc alatt kétszer lőtt kapura Willian, de Cechet egyszer sem dolgoztatta meg.

13.: Érdekes, de a Juve vendégjátékára nem telt meg a koppenhágai stadion. Az oka talán az lehet, hogy a Parken nem a Nordsjaelland szigorúan vett hazai pályája, ám a Farum Parkban mindössze 10 ezer néző fér el.

10.: Micael vette célba a United kapuját, ám ennél jobban is célozhatott volna.

8.: A Nordsjaelland nem ijedt meg a Juvétól, elsősorban Laudrup agilis.

7.: Oscar lőtt távolról, de Pjatovot nem tudta meglepni.

3.: GÓÓÓL! SAHTAR-CHELSEA 1-0! Terryről Teixeirához pattant a labda, aki jobbról, 11 méterről a hosszú alsóba gurított. Cole keresztezett, de nem ért oda.

2.: GÓÓÓL! MU-BRAGA 0-1! Viana bal oldali beadása után Alan fejelt a jobb alsóba 8 méterről. A hazaiak védelme elaludt.

1.: A MECCSEK ELKEZDŐDTEK. Jó szórakozást mindenkinek!

A Barca és a Bayern is játszik ma este:

20:42. A Sahtar szurkolói gyönyörű élőképpel készültek, csordultig megtöltötték a stadiont. Igaz, ez nem meglepetés, egy "mezei" bajnokira is 45 ezren látogatnak ki.

20:30. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, negyedóra múlva elkezdődik a Bajnokok Ligája-csoportkör 3. fordulója, annak is a keddi játéknapja. Ebben a cikkben az E- és a H-csoportot követjük figyelemmel, azaz a Chelsea, a Juventus és a Manchester United meccsét.

BAJNOKOK LIGÁJA, 3. CSOPORTKÖR:
E-CSOPORT

NORDSJAELLAND- JUVENTUS 1-1 (0-0)

Koppenhága, Parken Stadion, vezette: Deniz Aytekin (német).

NORDSJAELLAND: Hansen - Parkhurst, Okore, Runje, Mtillga - Adu, Stockholm - Lorentzen (Christiansen, 88.), Laudrup (Christensen, 70.), John - Beckmann (Nordstrand, 67.). Vezetőedző: Kasper Hjulmand.

Cserék: Villadsen - kapus, Gundelach, Christensen, Ticinovic, Petry, Christiansen, Nordstrand.

JUVENTUS: Buffon - Bonucci, Lúcio (Bendtner, 76.), Chiellini - Isla, Vidal (Giaccherini, 83.), Pirlo, Marchisio, De Ceglie - Matri (Vucsinics, 69.), Giovinco. Megbízott edző: Angelo Alessio.

Cserék: Storari - kapus, Cáceres, Pogba, Giaccherini, Marrone, Vucsinics, Bendtner.

Gólszerző: Beckmann (52.), ill. Vucsinics (81.)

Sárga lap: Runje (68.), Mtiliga (83.), ill. Marchisio (37.), Chiellini (49.)

SAHTAR DONECK- CHELSEA 2-1 (1-0)

Doneck, Donbasz Arena, vezette: Damir Skomina (szlovén).

SAHTAR DONECK: Pjatov - Srna, Kucser, Rakickij, Rat - Hübschman, Fernandinho - Teixeira (Ilsinho, 82.), Mhitarjan, Willian (Douglas, 88.) - Adriano. Vezetőedző: Mircea Lucescu.

Cserék: Kanibolockij - kapus, Krivcov, Stepanenko, Haj, D. Costa, Ilsinho, Eduardo.

CHELSEA: Cech - Ivanovics, Luiz, Terry, Cole - Mikel, Lampard (Hazard, 18.) - Ramires, Oscar, Mata - Torres (Sturridge, 70.). Menedzser: Roberto Di Matteo.

Cserék: Turnbull - kapus, Cahill, Azpilicueta, Bertrand, Romeu, Hazard, Sturridge.

Gólszerző: Teixeira (3.), Fernandinho (52.), ill. Oscar (88.)

Sárga lap: Kucser (67.), Hübschman (86.), ill. Cole (22.), Luiz (80.)

H-CSOPORT:

MANCHESTER UNITED-SC BRAGA 3-2 (1-2)

Manchester, Old Trafford, vezette: Milorad Mazics (szerb)

MANCHESTER UNITED: De Gea - Rafael, Evans, Carrick, Büttner - Cleverley, Fletcher, Kagava (Nani, 46.) - Rooney - Chicharito (Giggs, 79.), Van Persie. Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Cserék: Johnstone - kapus, Ferdinand, Anderson, Giggs, Nani, Young, Welbeck.

SC BRAGA: Salino - Coelho, Paulo Vinícius, Elderson - Viana, Custódio - Alan (Mossoró, 86.), Amorim (H. Barbosa, 80.), R. Micael (Zé Luis, 88.) - Éder. Vezetőedző: José Peseiro.

Cserék: Quim - kapus, Baiano, A. Capela, Mossoró, H. Barbosa, Michel, Zé Luis.

Gólszerző: Hernández (25., 75.), Evans (62.), ill. Alan (2., 20.)

Sárga lap: Custódio (48.), Elderson (53.)

GALATASARAY-CFR CLUJ 1-1 (0-1)

Isztambul, Türk Telekom Arena, vezette: Paolo Tagliavento (olasz)

GALATASARAY: Muslera - Eboué (Sabri, 68.), Kaya, Danny, Riera - Hamit Altintop (Yilmaz, 39.), Inan, Melo, Amrabat - Bulut, Elmander (Emre C., 42.). Vezetőedző: Fatih Terim.

Cserék: Ufuk - kapus, Cris, Balta, Sabri, Baytar, Emre C., Yilmaz.

CFR CLUJ: Felgueiras - Sepsi (Rada, 53.), Cadú, Piccolo, I. Pinto - L. Alberto, Aguirregaray, Godemeche, Camora - R. Bastos (Nicoara, 71.), Kapetanosz (Muresan, 78.). Vezetőedző: Ioan Andone.

Cserék: Stancioiu - kapus, Maftei, Rada, Muresan, R. Pedro, Nicoara, Bjelanovic.

Gólszerző: Yilmaz (77.), ill. Nkounkeu (19. - öngól)

Sárga lap: Bulut (14.), Amrabat (25.), Sabri (68.), ill. Aguirregaray (25.), R. Bastos (37.)

Piros lap: Aguirregaray (28.)