Costa Rica a görögöket is túlélte

Létrehozva: 2014. június 30. 00:44
Drámai küzdelemben Costa Rica jutott tovább a negyeddöntőbe a világbajnokságon! A torna meglepetéscsapata egy teljes órát emberhátrányban játszva, büntetőkkel gyűrte le Görögországot, és Hollandia ellen folytatja.

VILÁGBAJNOKSÁG, NYOLCADDÖNTŐ:

COSTA RICA-GÖRÖGORSZÁG 1-1 (0-0, 1-1, 1-1, büntetőkkel 5-3)

Recife, Itaipava Arena Pernambuco. Vezette: Ben Williams (ausztrál)

COSTA RICA: Navas - Gonzalez, Duarte, Gamboa, Umaña, Diaz - Borges, Bolanos (Brenes 83.), Tejeda (Cubero 66.) - Ruiz - Campbell. Szövetségi kapitány: Jorge Pinto.

GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz - Toroszidisz, Szokratisz, Manolasz, Holebasz - Karagunisz, Maniatisz (Kacuranisz 78.), Szamarisz (Mitroglu 58.) - Szalpingidisz (Gekasz 69.), Szamarasz, Lazarosz. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Gólszerző: Ruiz (50.), ill. Szokratisz (91.)

Sárga lap: Duarte (42.), Tejeda (48.), Ruiz (70.), ill. Szamarisz (36.), Manolasz (72.)

Piros lap: Duarte (66.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Mindkét csapat a biztos védekezésre építette játékát, így az első félidőben mindössze egyetlen nagy helyzetet láthatott a közönség, Szalpingidisz ziccerét óriási bravúrral védte Navas.

A fordulás után szinte a semmiből szerzett vezetést Costa Rica, néhány pillanattal később pedig növelhette volna előnyét, de a játékvezető nem vette észre, hogy Toroszidisz kézzel ütött ki egy beadást a 16-oson belül, így a jogos büntető elmaradt. Ezt követően a görögöknek kellett rohanniuk az eredmény után, míg a közép-amerikai együttes kedvére kontrázhatott. A 66. percben Duarte kiállítása miatt emberhátrányba került Costa Rica, de ezzel sem tudtak mit kezdeni a görögök, egészen a 91. percig, amikor is Papasztatopulosz egy kipattanót értékesítve csodával határos módon egyenlített.

A hosszabbításban hatalmas fölényben futballoztak az emberelőnyben lévő görögök, Mitroglu révén még a 122. percben is kicsikarhatták volna a győzelmet, de a támadó hibázott, így jöhettek a büntetők. Az egyetlen hibázó a görög Gekasz volt, így Costa Rica jutott a legjobb nyolc közé.

BÜNTETŐK:

Borges nagy erővel a kapu közepébe lőtt (1-0).
Mitroglu higgadtan a kapu jobb oldalába helyezett (1-1).
Ruiz magabiztosan a léc alá lőtt (2-1).
Hrisztodulopulosz a kapu jobb oldalába passzolt (2-2).
Gonzalez a kapu közepébe lőtt (3-2).
Holebasz nagy erővel kilőtte a bal sarkot (3-3).
Campbell higgadtan gurított jobbra (4-3).
Gekasz jobbra tartó lövését Navas kiütötte.
Umana a léc alá helyezett (5-3).

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

123.: Büntetők döntenek.

122.: Mitroglu hagyott ki óriási helyzetet.

106.: Folytatááás!

105.: Félidő, óriási a görög fölény, de helyzet nincs annyira sok.

91.: Folytatááás!

96.: Vége a rendes játékidőnek.

93.: Mitroglu életveszélyes fejesét Navas tolta fölé.

91.: Öt perc.

91.: GÓÓÓÓÓLLL!!! Felívelt labdát Gekasz vette le, befordult, jobbról a hosszút célozta, Navas kitolta, ám Szokratisz jött és közelről a léc alá vágta. 1-1.

Costa Rica 1 - 1 Greece S. Papastathopoulos by f100000575791389

87.: Lazarosz csinálta meg a cselt jobbról befele, majd belőtte középre, de Navas másodjára fogta.

85.: Erőlködnek a görögök, de hiába.

83.: Bolanos helyén Brenes.

80.: Karagunisz vágta fölé a szabadrúgást.

78.: Maniatisz helyén Kacuranisz.

77.: Acosta a pályán Gamboa helyén.

72.: Manolasz az újabb sárga lapos.

70.: Ruiz könyökölt, majd elrúgta a labdát, ez is sárga lap.

69.: Szalpingidisz helyén Gekasz.

66.: Cubero váltotta Tejeda.

67.: Duartét állították ki! Feleslegesen és elkésve lépett be!

58.: Szamarisz helyén Mitroglu.

50.: GÓÓÓLLL!!! A semmiből vezet Costa Rica! Bolanos ment el a bal oldalon, laposan beadta Ruiznak, akit nem támadtak meg, így volt helye és ideje begurítani a bal alsó sarokba. 1-0.

Costa Rica 1 - 0 Greece B. Ruiz by f100000575791389

48.: Már megint Karagunisz kapott, ezúttal Tejeda volt az elkövető - sárga lap.

47.: Szamarasz fejelt a kapus kezébe.

46.: Folytatááás!

45+3.: Félidő.

45.: Két perc.

44.: Karagunisz csavarta be, Navas húzta le.

43.: Duarte terítette le Szamaraszt, veszélyes helyről szabadrúgás.

37.: Szalpingidisz kapott óriási labdát a bal oldalról, kapásból lőtt ziccerben, ám Navas bravúrral védte.

36.: Szamarisz sárgult be.

32.: Érdekes, hogy Joel Campbell, a Costa Rica-i kezdőcsatár éppen a görög bajnok Olympiakoszban játszik.

30.: Szamarasz kapott kiváló beívelést, de lesről indult.

28.: Karagunisz vagy 30 méterről célozta meg a kapu bal oldalát, Navas simán fogta.

21.: Karagunisz rúgott óriásit Campbellbe, közvetlenül a 16-os jobb oldaláról szabadrúgás.

19.: Costa Rica kontráival életveszélyes, az imént is csak az utolsó passz hibádzott.

17.: Lassítják a görögök a játékot, a közönségnek nem tetszik.

14.: Szamarasz bal oldali beadását szögletre mentették, a beívelt labdát Szokratisz bólintotta mellé.

11.: Lazarosz tűzte rá vagy 25 méterről laposan, de a rövid mellé.

7.: Ez már helyzet volt: Bolanos tüzelt fölé balról Campbell passzából.

5.: Gamboa jobbról tette át laposan keresztbe, de nem volt érkező.

2.: Lazarosz vágta fölé 22 méterről, miután Ruiz eladta a labdát.

1.: Kékben Görögország, fehérben Costa Rica.

22:00: Elkezdték.

21:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a legmeglepőbb vb-nyolcaddöntőn. Jó szórakozást kívánunk!