Kamu büntetővel mentett pontot a Chelsea

Szerző: SHLétrehozva: 2013. november 9. 17:55
José Mourinho valaha volt első hazai bajnokiját veszthette volna el a Chelsea-vel a Premier League 11. fordulójában, de Eden Hazard kamu büntetőjével 2-2-re mentették a West Brom ellen meccset, méghozzá a 96. percben. A Liverpool 4-0-val ütötte ki otthon a Fulhamet.

PREMIER LEAGUE, 11. FORDULÓ:

CHELSEA-WEST BROM 2-2 (1-0)

London, Stamford Bridge, 41 623 néző, vezette: Andre Marriner.

CHELSEA: Cech - Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta (Mikel, 73.) - Ramires, Lampard (Ba, 64.) - Hazard, Oscar (Mata, 73.), Willian - Eto'o. Menedzser: José Mourinho.

Cserék: Schwarzer - kapus, Cole, Luiz, Mikel, Mata, De Bruyne, Ba.

WEST BROM: Myhill - Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell - Yacob, Mulumbu - Amalfitano (Popov, 88.), Sessegnon (Morrison, 81.), Brunt - Long (Anichebe, 79.). Menedzser: Steve Clarke.

Cserék: L. Daniels - kapus, Dawson, Popov, Morrison, Berahino, Anichebe, Vydra.

Gólszerző: Eto'o (45.), Hazard (90+6.), ill. Long (60.), Sessegnon (68.)

Sárga lap: Lampard (15.), Eto'o (45+1.), Ivanovics (90+6.), ill. Yacob (28.), Long (45+2.), Amalfitano (83.), Ridgewell (90+6.), Olsson (90+6.)

CHELSEA-WEST BROM 2-2

A Chelsea első helyzetét, helyzetecskéjét bevágta az első félidő végén, és akkor azt lehetett feltételezni, hogy ezzel rövidre zárja a meccset. Ehhez képest a West Brom nyolc perc alatt fordított, és hatalmasat küzdve kis híján megtartotta az előnyét, Marriner játékvezető azonban igazságtalanul büntetőt ítélt a Kékeknek a 94. percben. José Mourinho korábban sohasem kapott ki hazai bajnokin a Chelsea menedzsereként, még az első londoni időszakában sem – most kis híján vége szakadt a fantasztikus sorozatnak. A WBA igazi óriásölő, hiszen a Manchester Unitedet legyőzte, az Arsenallal pedig ikszelt.

LIVERPOOL-FULHAM 4-0

A Liverpool simán kikapott múlt héten az Arsenaltól, a Fulham ellen azonban sikerült javítani. A remek formában lévő Luis Suárez duplázott, Daniel Sturridge viszont gólképtelen maradt. A Chelsea pontvesztése miatt két pontra leszakította a londoni riválist, és szintén két pontra felzárkózott az éllovas Arsenal mögé.

90+6.: Közben dulakodás, dumálás, Ridgewell, Olsson és Ivanovics sárga lapot kapott.

90+6.: GÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-2!!!!!

Hazard a bal alsóba gurított, Myhill a másik irányba vetődött.

90+4.: Ramires nekiment az emberének, Reidnek, de a bíró befújta a tizenegyest.

90+1.: Brunt egy hatalmas szóló végén lőtt az égbe 16 méterről.

90.: Négy perc a hosszabbítás.

88.: Amalfitano le, Popov be.

86.: Foggal-körömmel védekezik a West Brom, kérdés, kibírja-e ezt a nyomást az utolsó percekben.

83.: Amalfitano buktatta Ramirest, sárga lap.

81.: A másik birminghami gólszerző, Sessegnon is leballag, Morrison a pályán.

79.: Az első vendéggólt szerző Long helyére érkezik Anichebe.

77.: Egy rövid felszabadítás után hatalmasat védett Myhill. Megint Ridgewell hibázott.

75.: Egy ütközést követően Hazard maradt lenn a térdét fájlalva. Több cseréje már nincs a Chelsea-nek.

73.: Azpilicueta és Oscar helyett Mikel és Mata a pályán.

68.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-2!!!!!

Ridgewell lekészítette a labdát Sessegnonnnak, aki egy csel után 16 méterről a jobb alsóba gurított. Alig volt erő a lövésben, Cechnek védenie kellett volna.

67.: Ivanovicsnak mindenkivel baja van, mindenkibe beleköt, a bírónak kellett rendre intenie egy hazai szögletnél.

64.: Lampard helyérer Ba érkezik.

64.: Most belehúzott a Chelsea, percenként jönnek a beadások jobbról.

60.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-1!!!!!

McAuley ötösről leadott fejesét még bravúrral védte Cech, Long azonban 2 méterről a hálóba bólintott. A második félidőre nagyon feljavultak a vendégek.

60.: Ezek most a West Brom percei, a Chelsea védekezésre kényszerül.

56.: Húúúh! Amalfitano jobb oldali beadása után Long fejelt a jobb kapufára 8 méterről. Cechtől valószínűleg beakadt volna.

56.: Rengeteget csúszkálnak a játékosok, a londoni időjárás, a sok eső nem kedvez a pálya talajának.

- Suárez duplázott az 54. percben, a Liverpool pedig 4-0-ra vezet a Fulham ellen. -

52.: Brunt szöglete után Olsson fejelt, de nem tudta irányítani a labdát.

49.: Langyosan kezdődött a második félidő, a Chelsea-t megnyugtatta a vezetés.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.

45+4.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.

45+3.: Long felöklelte Terryt, sárga lap.

45.: Három perc a ráadás.

45.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-0!!!!!

Hazard lövését kiszedte a bal alsóból Myhill, Ridgewell azonban elaludt, és Eto'o 3 méterről a kapuba passzolt. A kameruni túlzott gólörömért sárga lapot kapott.

43.: A semleges szurkolók számára nem túl élvezetes a meccs. Reméljük, a második félidő javulást hoz.

40.: Először kontrázta volna le a West Brom a Chelsea-t, de Mulumbu hosszú előreívelését lefülelte Mulumbu.

- Már 3-0 a Liverpoolnak! Henderson tette be a labdát a résbe Suáreznek, aki jobbról, 7 méterről a hosszú sarokba gurított. -

36.: Oscar vitte-vitte a labdát, majd 18 méterről az égbe lőtt.

33.: Próbálkozik a Chelsea, de nincs benne semmi átütőerő. Fásultnak tűnik a társaság.

30.: Oscar 25 méteres lövését a bal felsőből szedte ki Myhill. Jól helyezett labda volt, de nem szorult bele elég erő.

28.: Yacob lépett oda Hazard-nak, sárga lap.

- Már 2-0 a Liverpoolnak (26. p.). A jobbról középre szálló labdát a rövidre berobbanó Skrtel csúsztatta a kapuba. -

- A Liverpool 1-0-ra vezet a Fulham ellen a 23. percben. Gerrard jobb oldali szabadrúgása után Amorebieta fejéről pattant a labda a saját kapujának bal sarkába 6 méterről. -

23.: A félidő feléhez értünk, nem rágjuk le a körmünket. A védekezés mindennél előbbre való a birminghamieknél.

19.: A CFC nem tud kibontakozni, és egyelőre kevés a kreativitás. Hazard és Oscar sem villog, sok a sablonos megoldás.

15.: Lampard 30 méteres szabadrúgása elakadt a sorfalban, majd a megiramodó Longot buktatta, sárga lap.

- A Liverpool dominál a Fulham ellen, de a londoni együttes nagyszerűen tömörül hátul. Láthatóan egy pontért jöttek az Anfieldre. -

11.: Azt már most borítékolni lehet, hogy látványos nem, küzdelmes viszont annál inkább lesz a meccs, várhatóan kevés helyzettel.

- Érdekesség, hogy a Crystal Palace-Everton meccs kezdését negyedórával eltolták. Hatalmas a forgalom, rengeteg szurkoló van még odakint. -

7.: A Chelsea türelmesen játszik, sok passzal próbálja meg fellazítani a betömörülő vendégvédelmet.

4.: Lampard szabadrúgása, majd Hazard beadása után is tisztázni tudott a West Brom védelme.

1.: A CHELSEA KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

15:45. A Fulham mindössze egyszer nyert legutóbbi 32 meccséből az Anfielden, kilenc döntetlen és 22 vereség mellett. Azt az egy mérkőzést 2012 májusában húzták be 1-0-val, Martin Skrtel öngóljával.

15:30. A Chelsea mind a hét eddigi meccsét megnyerte otthon a West Brom ellen a Premier League-ben, tizenhat gólt szerezve, és mindössze egyet kapva.

15:06. A Chelsea a Cech - Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Hazard, Oscar, Willian - Eto'o tizeneggyel áll ki.

Hazard büntetésből nem játszhatott hétközben a Bajnokok Ligájában, de most visszarakta a csapatba José Mourinho.

15:03. Megérkezett a Liverpool kezdőcsapata a Fulham ellen: Mignolet - Johnson, Skrtel, Agger, Cissokho - Lucas, Gerrard, Henderson - Coutinho, Suárez, Sturridge.

Agger addig reklamált, hogy keveset játszik, míg vissza nem került a csapatba.

A kispadon Jones - kapus, Enrique, Alberto, Moses, Sakho, Allen és Sterling foglal helyet.

15:00. Köszöntünk mindenkit, a Chelsea és a Liverpool egy óra múlva kezd otthon a PL 11. fordulójában.

15:03. Megérkezett a Liverpool kezdőcsapata: Mignolet - Johnson, Skrtel, Agger, Cissokho - Lucas, Gerrard, Henderson - Coutinho, Suárez, Sturridge.