Az Inter lassította le a Juventust

Létrehozva: 2015. január 6. 22:45
Az Inter túlélve az első félidő nehézségeit, a hajrára 10 emberre olvadva játszott értékes 1-1-es döntetlent az 1. helyét már csak egy ponttal őrző Juventus otthonában a Serie A 17. fordulójában.

A Zebrák korán vezetést szereztek Arturo Vidal parádés labdaátvétel után tálalt Carlos Tévez elé, aki tartva nagyszerű formáját megint betalált. Ezzel alapozta meg csapata első félidei fölényét, és csak Samir Handanovicnak köszönhette a vendég együttes, hogy nem került komolyabb hátrányba, miközben a másik oldalon semmi veszély nem látszott.

Nagyot fordult a kocka a szünet után, Lukas Podolski az 54. percben debütált, a kék-feketék pedig erőre kaptak, végre támadásokat is tudtak vezetni, és nem mellesleg egyenlítettek. A támadó akár triplázhatott volna később.

Két ellentétes félidő végén igazságos 1-1 született, az Inter bizonyította, hogy 11. helye nem reális.