Az Arsenal nem hibázott, a PSG igen

Létrehozva: 2012. október 3. 22:42
Az Arsenal döcögős első félidőt követően lassan felpörögve gyűrte le a Megyeri Balázzsal végig a pályán játszó Olympiakoszt a Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában. A PSG kikapott Portóban, a Schalke az utolsó pillanatokban bukott pontokat, a Málaga szárnyal, míg Dinamók csatáját a Kijev magabiztosan nyerte.

BAJNOKOK LIGÁJA, 2. FORDULÓ:

B-CSOPORT: ARSENAL-OLYMPIAKOSZ 3-1 (1-1)

London, Emirates. Vezette: Moen (norvég)

ARSENAL: Mannone - Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Arteta - Oxlade-Chamberlain (Walcott 70.), Cazorla, Podolski (Ramsey 80.) - Gervinho (Giroud 80.). Menedzser: Arsene Wenger. Kispad: Santos, Giroud, Walcott, Ramsey, Djourou, Arsavin, Shea.

OLYMPIAKOSZ: Megyeri - Diakité, Manolas, Contreras, Holebasz - Sziovasz, Maniatisz - Greco (Abdun 62.), Fuster, Machado (Pantelics 81.) - Mitroglu. Vezetőedző: Leonardo Jardim. Kispad: Carroll, Modesto, Ibagaza, Pantelics, Likojannisz, Diogo, Abdun.

Gólszerző: Gervinho (42.), Podolski (56.), Ramsey (94.), ill. Mitroglu (45.)

Sárga lap: Koscielny (30.), ill. Contreras (62.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Bár az eredmény azt sejteti, hogy magabiztosan győzött az Arsenal, valójában csak egy fokkal volt könnyebb dolga, mint az izzadós siker során Montpellier-ben. Az első félidőt bár jól kezdte, a több alapemberét nélkülöző, házi gólkirályát pedig a nyáron az Evertonnak eladó görögök fegyelmezett védekezéssel már a középpályán jól átvették az erőtlen támadásokat és egyenrangú partnerek voltak, még ha a labdával keveset is találkoztak. A szünet közeledtével aztán elindultak előre, és ebben csak segített nekik a sok eladott labda az Ágyúsoktól, amelyeket büntetlenül megúsztak a hazaiak. Ekkor jött a semmiből Gervinho nem túl erős lövéséből a gól, amelyet a kezdő Megyeri Balázs talán foghatott volna. Nem tette. A válasz azonban csattanósra sikerült, Mitroglu tökéletesen bólintott a bal alsóba. A második félidőben kezdte igazán megmutatni az Arsenal, Cazorla először pörgött fel igazán, Podolski is előkerült, és Gervinho is jobban élt elöl. A felpörgő, kreatívabb akciók gólt hoztak, onnantól visszafogott lett a mérkőzés, az Olympiakosz már nem tudott újítani és a végén megszületett egy kontrából a harmadik. A Schalke döntetlenjével az Arsenal kényelmes helyzetbe került, de sem a Montpellier-t, sem a görögöket nem lehet teljesen még leírni.

B-CSOPORT: SCHALKE 04-MONTPELLIER 2-2 (Draxler 26., Huntelaar 52. - 11-esből, ill. Fana 13., Camara 90.; kiállítva: Bocaly 52.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA:
1. Arsenal 2 2 0 0 5-2 6
2. Schalke 04 2 1 1 0 4-3 4
3. Montpellier 2 0 1 1 3-4 1
4. Olympiakosz 2 0 0 2 2-5 0

A-CSOPORT:

Porto-Paris Saint-Germain 1-0 (Rodríguez 83.)

Dinamo Kijev-Dinamo Zagreb 2-0 (Guszev, 3. Pivaric 33.)

Zenit-AC Milan 2-3 (1-2)

Anderlecht-Málaga 0-3 (Eliseu 45., 63., Joaquín 56. - 11-esből)

94.: Vége.

94.: GÓÓÓLLL!!! Ramsey egy kontra végén higgadtan emelt ziccerben a kapu bal oldalába Megyeri mellett. 3-1.

90.: Három perc.

90.: A Montpellier emberhátrányban egyenlített, Camara volt az. 2-2.

89.: Cazorla balról, az alapvonalról gurította vissza, de Giroud 10 méterről egy védőt lőtt telibe. Átok ül a francián.

83.: James Rodríguez góljával vezet a Porto.

82.: Walcott jobbos beadásából kis híján Giroud vágta be első gólját, de Megyeri védett.

81.: Közben csatárt hozott be az Olympiakosz: Machado helyén Pantelics.

80.: Kettőscsere: Gervinho helyén Giroud, míg Podolskit Ramsey váltotta.

75.: Vermaelen passzolta volna be Walcott jobb oldali beadását, ha Megyeri nem vetődik ki.

72.: Az Olympiakosz szépen-lassan kezd felpörögni és támadni, egyelőre nagyobb veszély nélkül.

70.: Oxlade-Chamberlain helyén Walcott kap 20 percet.

67.: Greco helyén Abdun állt be.

63.: Eliseu duplázott, a Málaga már hárommal vezet Brüsszelben.

62.: Oxlade-Chamberlainnek lépett oda kőkeményen Contreras - sárga lap.

56.: Joaquín büntetőjével már 2-0-ra vezet a Málaga.

56.: GÓÓÓLLL!!! Gervinhóhoz került vissza a bal oldalon a labda egy védőtől, visszagurította Podolskinak, aki egy tolást követően a kapu jobb oldalába helyezett, Megyeri  csak beleérni tudott. 2-1.

52.: Bocalyt kiállították, a büntetőt Huntelaar értékesítette, már a Schalke vezet a Montpellier ellen.

50.: Cazorla kapta Gervinhótól a labdát, de eltörte és egy méterrel mellé rúgta nagy helyzetben.

48.: Óriási hibák hátul az Arsenalnál, passzok a semmibe. Egyelőre nagyon halvány az együttes.

47.: Gibbs indult be balra, de belekavarodott a labdába, pontosabban nem találta meg a lábával...

46.: Folytatááás!

45.: Félidő.

45.: GÓÓÓLLL!!! Az Arsenal elaludt, balról érkezett a beadás, amelyből Mitroglu csúsztatott a kapu bal oldalába. Ellazázták az Ágyúsok. 1-1.

44.: Vermaelen adta el a labdát nagyon könnyelműen, de Machado 20 méteres lövése csemege volt Mannonénak.

42.: GÓÓÓLLLL!!! Kis híján Arteta hagyta el a labdát, amelyre Gervinho csapott le, megtolta jobbra, majd jobbal nem túl erősen lútt laposan a kapu jobb oldalába, Megyeri nem ért le. 1-0.

41.: Megyeri kínlódott egy kicsit, mire fel tudta szedni a labdát védője elől, de sikerült.

40.: Machado jó 25 méterről csavart szabadrúgásból egyenesen Mannone kezébe.

35.: Jól tartotta meg a labdát az Olympiakosz, jobbról érkezett a beadás, amelyből éppen Machado lábára hullott a labda, de eltörte ziccerben.

33.: Közben már 2-0 a Kijevnek a Dinamók csatáján.

30.: Mitroglu 16 méterről célozta meg a bal alsót, nem volt igazán erős lövés, de le kellett érni Mannonénak.

30.: Koscielny tolta meg kicsit hosszan a labdát, majd beleszállt ellenfelébe - sárga lap.

29.: Masszívnak tűnik az Olympiakosz, az Arsenal pedig egykapuzik, de eddig egy lövést leszámítva nagyobb helyzet nélkül.

26.: Huntelaar gólpasszából Draxler egyenlített a Schalke-Montpellier-en.

23.: Újabb könnyelmű Arsenal-labdaeladás, előbb-utóbb ezért meg fog fizetni...

20.: Amiről még nem esett szó: Juhász Roland a kispadon ül az Anderlecht-Málagán.

19.: A passzok aránya 116-29, míg a labdabirtoklásé 69-31 százalék.

18.: Kicsit lassult az iram az elmúlt percekben az Arsenal kezdeti offenzíváját követően.

13.: Meglepetés: Ait Fana góljával vezet a Montpellier a Schalke ellen.

13.: Arsene Wenger ugyebár eltiltását tölti még, így a lelátóról figyeli a mérkőzést.

12.: Cazorla csavarta rá erőből a bal oldalról, szabadrúgásból, de Megyeri bravúrosan tolta fölé.

9.: Egyelőre az Arsenal jobb oldala nagyon aktív, előbb Oxlade-Chamberlain, majd Jenkinson vezetett egy-egy veszélyes akciót.

5.: Szakad az eső Londonban, egy korai labdaeladás kis híján megbosszulta magát, de azóta már két veszélyes hazai akciót vezetett az Arsenal.

3.: Guszev góljával vezet a Dinamo Kijev.

2.: Piros-fehérben az Arsenal, tiszta feketében az Olympiakosz.

1.: Elkezdték az Arsenal-Olympiakoszon!

20:26: Ha kíváncsi vagy a BL-szerda öszes háttérinfójára, csapatelemzésére, fogadására, akkor a Napi tuti szakértőjének sorait érdemes elolvasnod: kattints!

20:25: Ha a D-csoport eseményeire, vagyis a Realra és a Cityre vagy kíváncsi, akkor ide kattints:

20:20: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, máris kezdünk!