A Pool ötször büntette az Arsenalt

Létrehozva: 2014. február 8. 15:37
A Liverpool mindössze 20 perc után már 4-0-ra vezetett, végül 5-1-re győzött az Arsenal ellen a Premier League 25. fordulójának nyitányán. Martin Skrtel az első 10 percben duplázott, Raheem Sterling később, betalált Daniel Sturridge is, míg Mikel Arteta büntetőből szépített. A Vörösök felzárkóztak, az Ágyúsok elbukhatják a vezetést.

PREMIER LEAGUE, 25. FORDULÓ:

LIVERPOOL-ARSENAL 5-1 (4-0)

Liverpool, Anfield. Vezette: Michael Oliver.

LIVERPOOL: Mignolet - Flanagan, Touré, Skrtel, Cissokho - Gerrard (Ibe 76.), Henderson, Sterling, Coutinho - Suárez (Aspas 85.), Sturridge (Allen 66.). Menedzser: Brendan Rodgers. Kispad: Jones, Alberto, Aspas, Moses, Allen, Ibe, Kelly.

ARSENAL: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (Gibbs 61.) - Wilshere, Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (Podolski 61.) - Giroud (Rosicky 61.). Menedzser: Arsene Wenger. Kispad: Fabianski, Rosicky, Podolski, Bendtner, Jenkinson, Gibbs, Gnabry.

Gólszerző: Skrtel (1., 10.), Sterling (16., 52.), Sturridge (20.), ill. Arteta (69. - 11-esből)

Sárga lap: Henderson (47.), ill. Giroud (47.), Wilshere (59.)

90.: Három perc.

87.: Sterling kerülte meg Mertesackert, balról azonban Szczesnyt nem tudta átfűzni.

85.: Suárez helyén Aspas.

76.: Gerrard helyén Ibe.

74.: Coutinho életerős bombáját Szczesny nyelte el.

72.: Arteta 22 méteres szabadrúgása tartott a bal alsó felé, Mignolet nem látta a labdát, az utolsó pillanatban így is kiszedte.

71.: Gerrard lépett oda Wilshere-nek, aki gyorsan felállt, de még sántít.

69.: GÓÓÓLLL!!! Arteta a kapu közepét választotta, a léc alá helyezett. 5-1.

Liverpool 5 Vs Arsenal 1 Arteta Goal 69' 2014 [HD] by JustTV99

68.: Büntető! Gerrard csúszott be borzasztóan rossz ütemben Oxlade-Chamberlainnek, egyértelmű 11-es.

67.: Coutinho bolondította meg a védőket, jobbról azonban Henderson mellé emelt.

66.: Sturridge jött le, Joe Allen váltotta.

61.: Tömeges csere a vendégeknél: Podolski, Rosicky és Gibbs be, Giroud, Özil és Monreal le.

59.: Wilshere sárgult be.

52.: GÓÓÓLLL!!! Balról kapott zseniális labdát Sterling, Suáreznek letette volna, ám helyette belassított, és először Szczesnybe lőtt, ám másodjára már bepasszolta. 5-0.

47.: Henderson és Giroud kakaskodott, egy sárga itt, egy ott.

Raheem Sterling  Second Goal - Liverpool VS... by All_Goals

46.: Folytatááás!

45+3.: Félidő. Az a baj a mérkőzéssel, hogy a 4-0-val úgy tűnik, mintha véget is ért volna. Az Arsenal egyszerűen mintha már nem is törődne az egésszel, a Vörösök pedig csak lazán játszogatnak, szintén nem erőltetik.

45+1.: Suárez eddig kimaradt a gólparádéból, az előbb ballal a jobb alsó mellé csavart nem túl veszélyesen.

45.: Három perc.

43.: Az Arsenalnál van a labda az elmúlt percekben, de nem tud vele mit kezdeni.

39.: Monreal bokájára lépett rá véletlenül Suárez, röviden ápolták a spanyolt.

35.: Továbbra is veszélytelen az Arsenal, Mignolet-nak még dolga sem volt.

31.: A Vörösök békésen passzolgatnak, már nem erőltetik annyira, az Arsenal pedig nem tudja...

25.: Még mindig nem tér magához a közönség, 4-0, igen 4-0!

20.: GÓÓÓLLL!!! Coutinho két védő között indította Sturridge-ot, aki ezt a helyzetet már nem rontotta el. 4-0.

Liverpool 4 Vs Arsenal 0 Sturridge Goal 20... by JustTV99

17.: Alig negyed óra telt el és már 3-0, ki hitte volna?!

16.: GÓÓÓLLL!!! Eladta a labdát az Arsenal, jött a kontra, Suárez a jobb oldalról húzott befelé, mielőtt átette a hosszúra Sterlingnek, aki könnyedén bepasszolta. 3-0.

Goal Sterling - Liverpool 3-0 Arsenal - 08-02... by Bein2014

14.: Aztán Suárez találta telibe a lécet valami elemi erővel.

12.: Rögtön utána Sturridge hagyott ki ziccert.

10.: GÓÓÓLLL!!! Már megint Gerrard ívelt be, ezúttal szögletből, megint Skrtel érkezett, aki kiválóan emelkedett, de így is bravúrosan juttatta a labdát a hosszú felsőbe. 2-0.

Liverpool 2 Vs Arsenal 0 Skrtel Goal 10' 2014 [HD] by JustTV99

1.: GÓÓÓLLL!!! Gerrard balról belőtt szabadrúgásából a hosszúra érkezett a labda, ahol Skrtel egyedül érkezett és kíméletlenül bevágta. 1-0.