A Liverpool 0-2-ről felállt, de...

Létrehozva: 2014. január 18. 20:26
Boltott a Liverpool a Premier League 22. fordulójában, annak ellenére, hogy 2-0-s hátrányból felállt az Aston Villa ellen szombaton. Daniel Sturridge félidő előtti gólja és Steven Gerrard büntetője csak döntetlenre volt elég.

A birminghamiek nem tudtak legutóbb borsot törni az Arsenal orra alá, de az Anfielden bátor futballal rukkolt elő. Cieran Clark kapufája a 24. percben volt a figyelmeztető jel, rögtön utána Gabriel Agbonlahor beadásából Andreas Weimann azonban már nem kegyelmezett.

Sőt, a góllövő formáját lassan megtaláló Christian Benteke kihasználva Simon Mignolet hibáját kettőre növelte az előnyt a 36. percben. Ismét Gabriel Agbonlahor volt az előkészítő, és ismét túl sok helyet hagytak neki. Már a szünetre készülődtek a csapatok, mikor Luís Suárez találta meg Jordan Hendersont, ő pedig Daniel Sturridge-ot, a frissen visszatér csatár a többit elintézte. Ezután jött az uruguayi támadótól már többször látott véleményes eset:

A hátrány ledolgozása már az 53. percben sikerült, Brad Guzan kilépésénél Suárez esett el az ötös sarkánál, a játékvezető megadta a büntetőt, amelyet Gerrard higgadtan értékesített. Innentől a Vörösök helyzetei elmaradtak, Suárez 26 méteres szabadrúgását lehet még megemlíteni, amely éppen a felső sarok mellett suhant el.

PREMIER LEAGUE, 22. FORDULÓ:

LIVERPOOL-ASTON VILLA 2-2 (Sturridge 45+2., Gerrard 53. - 11-esből, ill. Weimann 25., Benteke 36.)