A Juve a semmiből nyert, a Roma elbukott

Szerző: SHLétrehozva: 2012. szeptember 16. 16:55
Fordulatos mérkőzéseket hozott az olasz bajnokság harmadik fordulója. A Juventus fordított Genovában, de csak a második félidő második felében mutatott jó játékot, ami viszont elég is volt a három pont sima begyűjtéséhez és a további bajnoki meneteléshez. Rómában igazi drámát hozott a Bologna elleni meccs, mert sima 2-0-ra vezetett a hazai csapat, de a vendégek váratlanul, két perc alatt egyenlítettek, majd Alberto Gilardino a győztes gólt is megszerezte.

OLASZ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A) 2012/2013

3. FORDULÓ:
GENOA - JUVENTUS 1-3 (1-0)
Genova, Luigi Ferraris Stadion V.: Gianluca Rocchi
GENOA:
Frey - Sampirisi (Ferronetti 79.), Canini, Bovo (Granqvist 67.), Antonelli (Melazzi 82.) - Kucka, Seymour, Bertolacci - Jankovic, Borriello, Immobile Vezetőedző: Luigi De Canio
JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Cáceres (Lichtsteiner 76.), Marchisio, Pirlo, Giaccherini, De Ceglie (Asamoah 55.) - Matri (Vucsinics 55.), Giovinco Edző: Massimo Carrera
Gólszerző: Immobile (18.) ill. Giaccherini (61.), Vucinic (78.-11-esből), Asamoah (84.)
Sárga lap: Immobile (18.), Canini (63.) ill. Pirlo (24.), Bonucci (24.), Barzagli (69.)

AS ROMA - BOLOGNA 2-3 (2-0)
Róma, Olimpiai Stadion V.:
AS ROMA: Stekelenburg - Piris (Marquinhos 75.), Burdisso, Castan, Balzaretti - Florenzi, Tahcidisz, Pjanic (Marquinho 69.) - Lamela (Lopez 69.), Destro, Totti Vezetőedző: Zdenek Zeman
BOLOGNA: Agliardi - Motta (Garics 76.), Antonsson, Cherubin, Morleo - Taider, Perez (Pazienza 46.), Guarente (Pulzetti 46.) - Kone, Diamanti - Gilardino Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Florenzi (7.), Lamela (16.) ill. Gilardino (72., 91.), Diamanti (73.)
Sárga lap: Pjanic (25.), Tahcidisz (30.), Castan (36.), Balzaretti (52.) ill. Pérez (17.), Morleo (68.)

Vége a mérkőzéseknek.

92. perc ROMA-BOLOGNA Totti közeli fejesét védi reflexből Agliardi.

91. perc ROMA-BOLOGNA GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Bologna! Stekelenburg nem fog meg egy gyenge beadást, ami a védőről lepattan, a szemfüles Gilardino pedig a hálóba pofoz. 2-3

87. perc GENOA-JUVENTUS. Vucsinics kap egy előreívelt labdát, de rosszul rakja bele a lábát.

84. perc GENOA-JUVENTUS GÓÓÓÓÓÓL! Lichtsteiner jobb oldali beadásába beleér egy védő, amire Asamoah lecsap, és a levegőben a hálóba passzól. 1-3

78. perc GENOA - JUVENTUS GÓÓÓÓÓL! Vucinic bevágja a bal alsóba az Asamoah buktatásáért megítélt büntetőt. 1-2

77. perc ROMA-BOLOGNA. Francesco Totti szabadrúgását fejelik fölé.

76. perc PESCARA - SAMPDORIA GÓÓÓÓÓÓL! Lopez révén már 1-3 a Sampnak.

73. perc ROMA-BOLOGNA GÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Genoa! Diamanti kap egy remek passzt, betör a tizenhatoson belülre, majd egy védő mellett kapásból a bal alsóba bombáz. 2-2

72. perc ROMA-BOLOGNA GÓÓÓÓÓÓL! Gilardino fejel okosan kapura hat méterről egy beadást, Stekelenburg nem is mozdul rá, nem tud mit kezdeni vele. 1-2

71. perc GENOA-JUVENTUS. Újra Buffon, egy távoli szabadrúgást véd, eddig sok múlt rajta.

70. perc ROMA-BOLOGNA Gilardino kerül helyzetbe a római kapu előtt, de elesik. A bíró szerint nem történt szabálytalanság.

61. perc GENOA-JUVENTUS GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Juventus. Előbb Gianluigi Buffon véd óriási bravúrral egy ajtó-ablak helyzetet, majd az ellentámadásból Giaccherini 18 méterről egy visszagurított labdával kipókhálózza a kapu bal oldalát. 1-1

60. perc PESCARA-SAMPDORIA GÓÓÓÓÓÓÓL! Estigarribia 2-0-ra növeli a Samp előnyét.

57. perc GENOA-JUVENTUS. Újabb óriási Genoa lehetőség, egy közeli fejes a felső lécen csattan.

55. perc ROMA-BOLOGNA. Totti fejesét óriási vetődésssel üti a jobb kapufára Agliardi.

54. perc ROMA-BOLOGNA. Lamela kerül ziccerbe, de egy becsúszó védő az utolsó pillanatban tisztáz.

52. perc GENOA-JUVENTUS. Giovinco cselezget a bal oldalon, majd a tizenhatos sarkához érkezve váratlanul passz helyett rálövi, lapos lövése a bal kapufa tövét találja telibe.

47. perc ROMA-BOLOGNA Gilardino kap jó kiugratást, de lövése gyengére sikerül, és másodszorra meg is fogja Stekelenburg.

Elkezdődött a második játékrész.

Mindenhol vége az első félidőnek.

44. perc NAPOLI-PARMA GÓÓÓÓÓÓL! Parolo gyorsan szépít, 2-1 a Napolinak.

44. perc GENOA-JUVENTUS. Jankovic 18 méteres szabadrúgását vetődve paskolja ki Gianluigi Buffon.

43. perc FIORENTINA-CATANIA GÓÓÓÓÓÓL! Jovetic vezetést szerez a hazaiaknak.

42. perc GENOA-JUVENTUS. Giaccherini 16 méterről, kapásból megcélozza a kaput, a kapus azonban könnyedén fogja a labdát.

39. perc NAPOLI-PARMA. GÓÓÓÓÓÓL! Pandev növeli a hazaiak előnyét, 2-0 az állás.

38. perc GENOA-JUVENTUS. Giaccherini lő erőből a kapu elé, pont Matri elé, aki száz százalékos ziccerben hibázik. Egy perccel később Totti lövésébe lépnek bele.

37. perc ROMA-BOLOGNA. Dimanati jó helyről végez el szabadrúgást, de belelövi a sorfalba.

32. perc GENOA-JUVENTUS. Giovinco lő az égbe egy legurított szögletet.

31. perc PESCARA-SAMPDORIA. GÓÓÓÓÓÓL! Lopez betalál, 1-0-ra vezet a vendég Samp.

30. perc ROMA-BOLOGNA. Stekelnburg újabb távoli lövést hatástalanít, most megfogja.

26. perc ROMA-BOLOGNA. Diamanti lövését védi vetődve Stelekenburg

24. perc GENOA-JUVENTUS. Jankovic szabadrúgásába Bonucci kézzel ér bele. Az újabb szabadrúgás Jankovic a sorfalba vágja

18. perc GENOA-JUVENTUS. GÓÓÓÓÓÓL! Ciro Immobile 15 méterről kilövi a jobb alsó sarkot. 1-0

16. perc ROMA-BOLOGNA. GÓÓÓÓÓÓL! Lamela góljával már 2-0 a Romának.

12. perc GENOA-JUVENTUS. Matri fejel tíz méterről, a hazai kapus fogja.

9. perc GENOA-JUVENTUS. Luca Antonelli indította tökéletesen Ciro Immobilét, aki egy az egyben vezetheti Buffonra, de gyatrán mellégurít.

7. perc ROMA-BOLOGNA. GÓÓÓÓÓÓÓL! Florenti góljával 1-0-ra vezet a Roma!

6. perc GENOA-JUVENTUS. Bosko Jankovic távoli szabadrúgását öklözi ki Gianluigi Buffon.

6. perc SIENA-UDINESE. GÓÓÓÓÓÓÓL! Antonio Di Natale találatával 2-0 az Udinsesének.

4. perc GENOA-JUVENTUS. Egy védelmi hiba után Marco Borriello lő centikkel a bal kapufa mellé.

3. perc SIENA-UDINESE. GÓÓÓÓÓÓL! Basta gólt szerez 1-0 a vendég Udinesének.

3. perc NAPOLI-PARMA. GÓÓÓÓÓÓL! Édinson Cavani tizengyesével 1-0-ra vezet a Napoli.

1. perc Elkezdődtek a mérkőzések.

14:15 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Háromnegyed óra múlva kezdődik az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) harmadik fordulójának hat mérkőzése. Az eredmény változását minden találkozón közöljük, de a Genoa - Juventus meccset élőben is közvetítjük.