A Herthát is kitömte a Bayern München

Szerző: shLétrehozva: 2009. december 19. 16:46
Nemrég még rangadónak számított a két csapat összecsapása, de most a sereghajtó Herthának esélye sem volt arra, hogy akár csak megszorítsa a Bayern Münchent. A bajor csapat arénájában fölényes, 5-2-es győzelemnek tapsolhatott a közönség, vagyis Louis van Gaal vezetőedző fiai igazi örömjátékkal kívántak kellemes ünnepet a szurkolóknak! Az öt találaton öten (Van Buyten, Gomez, Robben, Müller és Olic) osztoztak, a szépítő gólt 4-0-nál Ramos, majd 5-1-nél Raffael szerezte. A szintén a bajnoki címért hajtó Bayer Leverkusen nagy csatában, 3-2-re múlta felül a Borussia Mönchengladbachot, a győztes találatot az ex-müncheni Toni Kroos juttatta a kapuba. Ezzel őszi első lett a gyógyszergyári csapat.

BUNDESLIGA, 17. FORDULÓ:
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 3–2 (Kroos 18., 69., Derdiyok 60., ill. Brouwers 37., Dante 54.)
Bayern München–Hertha BSC 5–2 (Van Buyten 16., Gomez 31., Robben 33., Müller 60., Olic 77., ill. Ramos 71., Raffael 90.)
Borussia Dortmund–Freiburg 1–0 (Barrios 19.)
Eintracht Frankfurt–VfL Wolfsburg 2–2 (Franz 26., Meier 79., ill. Dzeko 37., Josué 69.)
Hannover–VfL Bochum 2–3 (Schlaudraff 6., 33., ill. Freier 52., Epallé 54., Fuchs 86.)

Szenzációs formában zárta a 2009-es esztendőt a Bayern, amely sokáig csak döcögött a bajnokságban. Az utóbbi hetekben aztán rátalált a helyes útra, sorra aratta a magabiztos győzelmeket, a Juventus elleni idegenbeli 4-1-es sikert pedig mind a mai napig nem emésztették meg Torinóban.

Berlinben az egész ősz a búslakodás és a szégyenkezés jegyében telt, arra legdurvább rémálmaikban sem számítottak a szurkolók, hogy a legutóbbi szezonban remeklő együttes ezúttal csak a bennmaradásért küzdhet. Hja, ha küzdene…A fővárosi gárda sűrűn kapja a nagyobbnál nagyobb pofonokat, ezúttal a Bayern ellen szaladt bele egy ötösbe.

A Van Gaal-csapat látványos és gólratörő futballal zilálta szét ellenfele törékeny bástyáit. Az amúgy a védősor oszlopának számító Daniel Van Buyten az első negyedóra végén kezdte meg a gólgyártást, majd az ex-stuttgarti Gomez a 31. percben növelte az előnyt. A fesztivál folytatódott, a sokáig sérüléssel bajlódó Arjen Robben a 33. percben már 3-0-ra alakította az állást, majd kipihente magát a Bayern.

A szünet után ismét csak tizenöt percet kellett várni az újabb hazai találatra, a roppant tehetséges Thomas Müller mattolta a Herthát. Ramos szépítésére Olic reagált, a végeredményt pedig Raffael állította be.

A Bayer Leverkusen előtt adva volt a feladat, ha legyőzi a Borussia Mönchengladbachot, aki az élen zárja a 2009-es évet. Ennek megfelelően rohanta le ellenfelét a hazai gárda, a 18. percben a liverpooli legenda, Sami Hyypiä passzát Kroos terelte a hálóba. Ezután lazított a szorításon a vendéglátó, a szünet előtt ezt Roel Brouwers büntette.

Sőt, a szünet után Dante vezetéshez juttatta a látogatókat, de Eren Derdiyok és Kroos fordított. A Bayer Leverkusen veretlenül zárta a félszezont, ez korábban csak két, később bajnoki címet szerző együttesnek sikerült.