A Chelsea megúszta, a Man. City nem

Létrehozva: 2015. január 10. 17:57
A Chelsea túlélte a Newcastle első félidei rohamait és végül magabiztosan győzött, így meglépett a Manchester Citytől a Premier League 21. fordulójában, amely hiába vezetett az Everton otthonában, pontokat veszített.

A londoniak az elmúlt hetekben megingathatónak tűntek, és fülön is csípték a védelmi hiányosságokat. Az edzőjét épp váltó Szarkák ellen sem bizonyítottak a szünetig, helyzetek alapján 0-2 is lehetett volna, kapufát is jegyeztek.

A gólt azonban az éllovas szerezte, egy gyorsan elvégzett szögletből Ivanovics gurított keresztbe jobbról, Oscar pedig jól megnézve a jobb alsót bevágta. Innentől már a hazaiak irányítottak, a kérdéseket pedig a brazil középpályás gyönyörű sarkas gólpassza után Diego Costa gurítása döntötte el - immár egyedül vezeti a góllövőlistát.

A címvédő küzdelmes meccsen van túl, de nem érdemelt többet az X-nél. A Muhamed Besiccel végig a pályán felálló Everton ugyanis gyorsan reagált a David Silva által szépen előkészített gólra, Steven Naismith előzte meg Joe Hartot.

PREMIER LEAGUE, 21. FORDULÓ:

Chelsea-Newcastle 2-0, Burnley-QPR 2-1, Everton-Manchester City 1-1, Leicester-Aston Villa 1-0, Swansea-West Ham 1-1, West Brom-Hull City 1-0.